Skocz do zawartości

Depronowy jakby Piper Cup


Szwarc

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny modelik - ale zgadzam się z poprzednim wpisem - przydałyby się narty. Sporo frajdy jak można wystartować z podłoża a nie z ręki , wylądować i jeszcze przykołować do siebie. Na naszych niewykoszonych łąkach modele na takich małych kołach mają małe szanse na takie manewry w lecie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe

 

kto wie? jak się śnieg utrzyma...

 

na biurku mam zaczęte 3 następne kadłuby w różnych wersjach :)))

 

"gotowca" raczej nie przezbroję z uwagi na zaklejone owiewki na koła... :/

 

hmm.. ale gdybym tak dokończył remoncik mojego Piperka w barwach wojennych...

fajnie by wyglądał na nartach - może to jest pomysł... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..

 

zobacze co towarzyszka małżonka...

bo może uda mi się ja namówić na jakieś kin oa po drodze latanko... ;)

 

Piper szans nei ma - za duzo jszce przy nim zabawy- alemoja poczciwa Madeline cały czas stoi na nartach ( w wątku o moim dwupłatku ;)

 

jakby co - odezwę się żeby wiedzieć gdzie trafić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie wracając z pracy, patrzę na leżący śnieg, i postanawiam zrobić te narty. W głowie kotłują się co najmniej dwie koncepcje ich wykonania.

Lecz zawsze jest do zrobienia coś ważniejszego!!! A teraz patrzę co się dzieje za oknem, i myślę że odłożę te narty gdzieś do listopada :wink:

Pozdrawiam drogich kolegów, i życzę wielu udanych lądowań.

:oops:

No i startów oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie wracając z pracy, patrzę na leżący śnieg, i postanawiam zrobić te narty. W głowie kotłują się co najmniej dwie koncepcje ich wykonania.

Lecz zawsze jest do zrobienia coś ważniejszego!!! :D

Ja też tak miałem ale zobaczyłem spalinkę Callaba na nartach i odkurzyłem swoją. W pewnien piątek po pracy się sprężyłem i na noc były już narty pomalowane lakierobejcą. W sobotę już nieźle sobie polatałem spalinowym trenerkiem na nartach i jak w zeszły wekend mi się złamała narta to wieczorem już była następna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

W sklepach modelarskich dostaniesz Farmy w Spray'u do styropianu. Niestety drogie - ok 15zł puszka 100ml. Za to duża paleta kolorów i jeżeli ktoś nie ma kompresora z aerografem to jest jakaś alternatywa.

 

Może być też rozcieńczona farba akrylowa do ścian. Rozcieńcza się wodą lub alkoholem (np. oczyszczony - biały denaturat lub spirytus). Można kupić puszkę białej i barwić jej małe ilości pigmentami.

 

No i złoty środek - Taśmy pakowe w odpowiednich kolorach (duży wybór kolorowych taśm jest na Allegro) lub zwykła folia do oklejania modeli.

 

Model można też malować zwykłymi farbami po oklejeniu papierem na Wikol.

 

Sprawdzają się też markery pernamentne i cienkopisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki madrian :) , tylko ja już to wszytko wiem bo jestem już kilka miesięcy na forum i widziałem to i owo.

 

Mi bardziej chodzi o odcień farby, lub o konkretną farbę do pomalowania piperka na zółto. Piperków na forum pewnie już troche było, jest to dość popularny samolot z tego co widzę wiec liczyłem na to że może ktoś coś podpowie....

Czy po prostu dobrać na oko, domieszać akryl barwnikami czy jeszcze coś innego....? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi bardziej chodzi o odcień farby, .....

Czy po prostu dobrać na oko, domieszać akryl barwnikami czy jeszcze coś innego....? :rotfl:

Dobierz na oko a jak jesteś perfekcjonistą to możesz jeszcze coś innego - np dobór komputerowy koloru u lakiernika samochodowego. (pewnie koszt farby przekroczy wartość modelu) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.