Skocz do zawartości

Myjka ultradźwiękowa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego już czasu noszę się z zamiarem kupna takiego ustrojstwa, ale nie wiem co jest ważne. Moc? Częstotliwość? Czy może coś zgoła innego???

Można kupić już od stówki, ale czy taka nie rozpuści się od np. acetonu????

Nie mam również zamiaru wydawać kwoty przekraczającej średnią krajową.

Kto coś takiego posiada lub używa niech będzie tak dobry i podzieli się spostrzeżeniami.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

też używam myjki a mam taką

 

http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=53918 i płyn cleanser druk

 

zadaj sobie pytanie do czego będziesz jej używał jak profesjonalnie to nie kupuj badziewia tylko kup jedną a porządną. Przy myjce ważne jest i częstotliwość i moc, oraz płyn ale poczytaj co i jak na elektrodzie. Jedynie co mogę powiedzieć to, to że działa ale niestety te 50W to jednak mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Korzystam z myjki HAHN+KOLB takiej jak na fotce. Są też mniejsze modele, bo do tego wchodzi 12 litrów. Nie jest to myjka do elektroniki, raczej do zastosowań półprzemysłowych. Myjka prezentuje jakość podobną do myjek Elma

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4237

Myjka super, do pełni szczęścia brakuje jedynie regulacji częstotliwości. Zamiast tego są 3 tryby pracy. Wykąpane w niej zapieczone silniczki żarowe wyglądają jak nowe, usuwa ślady po rycynie. Myję w wodnym roztworze srodka Elma N1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Praus, myjka pokazana przez Marcina (Meloow) sfajczyła mi się po roku niezbyt częstego używania, podobnie wygląda szajs pokazany w linku Mateusza (Cimek) nieco wyżej, ich kolejna wadą to możliwość ustawienia czasu do 99sek - często to za krótko. Z obejrzanych ofert allegro najbardziej przypadła mi do gustu myjka AEG z dwuletnią gwarancją http://www.allegro.pl/item947055439_aeg_myjka_ultradzwiekowa_nowa_2lata_gw_fv.html za 155zł. Myjka Rafała podoba mi się, też bym taką chciał, tylko jestem ciekaw czy ją sobie kupił do domu, do modelarstwa, czy wykorzystywana jest zawodowo w firmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekr, oczywiście korzystam z uprzejmości mojego pracodawcy, którego owa myjka stanowi własność. Plastikowe myjki z Allegro są mało skuteczne. Katalog z myjkami o których wspominałem jest tutaj (strony 43/0 i 43/1). Nie ma cen. Jak jesteście zainteresowani, to w poniedziałek mogę wam podać orientacyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić już od stówki, ale czy taka nie rozpuści się od np. acetonu????

Chemicy, z którymi pracowałem, używający myjek ultradźwiękowych, do czyszczenia i do wspomagania trawienia, robili tak, że różne "zajzajery", wlewali do naczyń szklanych, wkładali do nich przedmiot, a całość wstawiali do wanienki myjki wypełnionej wodą. Działało.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myjka pokazana przez Marcina (Meloow) sfajczyła mi się po roku niezbyt częstego używania

 

Tomku może wlewałeś za mało płynu. Myjki tego nie lubią ;)

Sfajczyła mi się zaraz po podłączeniu do prądu, nawet nie wystartowałem jej, pomijając jej marną skuteczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.