Skocz do zawartości

Platforma


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Czy ten model bedzie rozsadniejszy-jako platforma

http://modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=1_6&products_id=962&osCsid=e253029ff12f982c3c3c7acc1ef215da

Mialem juz ten model,latal na spalince,wskutek czego po prostu sie zuzyl- po kilku miesiacach intensywnego latania-wykonal ok 80 lotow.Od drgan puszczaly laczenia kleju,a i sam model-plat juz byl dosc mocno wymeczony.

Ale latal do konca-zakonczyl kariere w koszu, jako wyeksploatowany :ble:

Fakt,zniosl dzielnie kilka kretow.Konstrukcje ,,drzewiane'' po takich kretach , :o zwykle mozna potem zmiescic do malej reklamowki.I ta zaleta,jest duzym atutem.

Czy pod wzgledem ,,lotnym'' ta konstrukcja bedzie odpowiednia ?

 

Model ma spore opory w locie,wage,ale jest dosc stabilny.

Czy dodanie sporego ciezaru w postaci bateri,elektroniki nie zamieni go w pustak lub cegle?

 

Czy zaoszczedzenie na wadze,montujac mu silnik spalinowy ma wiekszy sens, poza aspektem kosztu bateri.reglera.silnik ?.

 

Slowem,czy Magister sprawdzi sie jako platforma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter. Do glebienia to ten się nada. Ale do wożenia całego twojego Rc-camowego złomu. To chyba nie. Raz, że on nie jest pusty w środku i wszysto znowu bedziesz musiał kleić na plecach, znowu będziesz miał opory itepe. Dwa że już sam model jest dość ciężki. Wygrzeb stary ze śmietnika, albo poproś znajomego, który nim lata, żeby przywiąazł mu małą cegłę na plecy i sprawdził czy sobie daje radę. Jakoś czarno to widzę.

 

Na forach ludzie do tych celów używają też 40-calowego modelu Telemaster (z Hobby Lobby) i sobie chwalą jego udźwig i właściwości lotne. Jest wersja spalinowa i elektryczna. Są też wersje giganty, którymi pewnie oprócz sprzętu do wideo filmowania wyniesiesz w powietrze też małą świnkę, albo kota. Ale to samoloty konstrukcyjne (balsa, itepe), więc będziesz musiał bardziej skrupulatnie do oblotów podejść (ku uciesze kota).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty?! Skoro Peterowi nie szło szybowcami, to akrobatem mu ma pójść lepiej? Inna sprawa, że tak katanka niewiele poza kamerką i nadajnikiem udźwignie. Peter chce wozić pewnie z 1.5 kg złomu.

A przy okazji Tobie Marcin polecam Extrima - łatwo się robi, super lata i tańszy od tej katany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jakiegoś linka do tego Extrima, nazwa mi znana, ale nie moga zakumać jak ten model wygląda.

Co do Katany, wydaje mi się że może być prostsza w pilotażu niż wielgachny szybowiec, ale mogę się mylić, bo szybowcem latałem kiedys i to malutkim (ok 1M rozp.) Miałem wiekszy 2,20, ale ciezko mi tym było wystartować, więc se dałem spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Peterowi nie szło szybowcami, to akrobatem mu ma pójść lepiej?

 

Zastanawiajace jest jedno,nikt nie ma kretow !

Dajcie luz.Filmik z komorki czy kamerki na barana,to mozna zrobic nawet z EG.

Ale sprobujcie zrobic lot w goglach-samodzielnie,bez pomocnikow.

Druga sprawa,ten zlom. EasyStar z 200 g zlomu lata,sam.

Ale sprobujcie dolozyc kilka pakietow do swoich modeli,a potem pokazcie filmik lub zdjecia po lotach-w dziale kraksa.

Z drugiej strony, latwiej jest negowac.Watpliwosci co do umiejetnosci ,juz chyba rozwialem.

Po prostu macie te komfortowa sytuacje, ze nie jestescie na etapie wozenia zlomu,a wiec i rozweselic Was moge przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, nikt przecież nie chce sie z Ciebie nabijać, ja np. chce pomóc i próbuje ze wszelkich sił coś doradzić, może dać jakiś kierunek itd. Sam jestem przed lotem w googlach, bo takowe na razie musze zakupić (niestety jak zwykle chodzi o pieniądze) jak sobie nazbieram na nie. I na pewno czy uda mi się czy nie napiszę o tym tu na forum, by podzielić się swoją porażką, lub sukcesem, a być może moje parę zdań będzie dla kogoś przydatne.

Ja również wszystko robie sam, nie mam w pobliżu żadnego modelaża, z którym mógłbym razem polatać, lub też po prostu nie zawsze mam czas by wybrać się na lotnisko gdzie spotykają sie w weekendy modelarze ;-)

 

W każdym bądź razie chciałem jeszcze dodać, że każdy Twój post czytam zapartym tchem !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim bledem jest to, ze probuje zrobic od razu calosc.

Czyli-OSD,CO-PILOT,AUTOPILOT,GPS i SEKWENCER,2.4 GHz.

Takiego zestawu po prostu nikt nie robil,stad i problemy inne-nieznane dotad.

Podobnie jak Zbig,bede musial poszukac b. odpowiedniego modelu,z poprawka na wiekszy udzwig,co wcale nie znaczy ze nie bedzie dalej wesolo :lol: .

Mozna niektore fakty zmilczec,kwitujac,zle lata (Cularis),a i w dziale Kraksa nie bedzie wtedy dziwnych komentarzy.

Co do lzejszych - mniejszych samolotow, to raczej nie kreca mnie takie relacje-filmy z wirujacym obrazem,w glowie sie kreci,a i nie widac za wiele.

Proponuje ,skupmy sie na temacie w/w -czyli wersja ARF (raczej dostepna w UK)

 

Edit.

Zaproponowalem Magistra.

Kontr argumentem jest fakt,ze przed konwersja na spalinke ,odbyl kilka lotow na ciezkim pakiecie Nicad i szczotce 680.I latal podobnie,tyle ze wolniej niz na spalince.

Niestety eksperymentow z cegla na barana nie zrobilem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.