Skocz do zawartości

Platforma


Rekomendowane odpowiedzi

Peter, nie mam na razie czasu analizować ofert sklepowych, ale mam dla Ciebie wskazówkę.

Model projektowany pod napęd szczotkowy i zasilanie nixx :mrgreen:

Skoro z takim balastem potrafi latać, to jest na czym zaoszczędzić

 

Przykładowo po zmianie fabrycznego wyposażenia Supersportstera http://www.electrifly.com/largeelectrics/gpma1160.html na BL i lipole, mój model schudł z prawie 1,5kg do 1kg.

A to w końcu nieduży model i jakie oszczędności!

Może duży motoszybowiec, czy trenerek starego typu pozwoliłby na zaoszczędzenie całego kg wagi albo i więcej, no i miałby bardziej odpowiednie właściwości lotne do filmowania z powietrza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziekuje Hubert.Jak bedziesz mial rezerwy czasowe , miedzy karmieniem a usypianiem

:* malego lotnika,to cos moze podrzucisz :lol:

Wlasciwie to podales wskazowke jak zrobic model do konkursu :idea: ,prawie w kazdej klasie.Obejrzalem sobie ten model z linka,taaak, pol kilo za ,,darmo''.Awystarczy zalozyc :oops: to co mam,czyli AXI i lipole .

Teraz trzeba tylko znalezc ,,dawce'' spelniajacego zalozenia-sam lata.

Stary trenerek-a jaki to jest ? Wicherek ?

Ja modeluje krotko,kilka miesiecy,,wiec i histori za bardzo nie znam,a juz Wicherka to na pewno.

Przeciez pierwszy EG popelnilem w UK, a oni tu Wicherka nie znaja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, witaj.

Dzieki za linki.Ja to wlasciwe szukam tych planow pod katem pomocy dla Tomka.

Jak wiesz padlo juz na Big Brother-a.Tomek nic nie pisze,a moze trawi czas na szukanie ,nie wiadomo.Widzialem Twoja stronke.Nie masz czasem filmiku,jak to lata ?

Jak widzisz nie latwo podjac decyzje,jaka ma byc ta platforma.Dlatego ja juz calkowicie zdam sie na doswiadczenie starszych ,,stazem'' modelarzy.

Chodzi mi po glowie ciagle ta genialna w prostocie maksyma.Wczesniej ja zapodal Motylasty,a dzisiaj Hubert. Stara konstrukcja,obliczona na ciezkie manele ,typu serwa,baterie,silnik.Czyli tak jak Motylasty napisal,kilo cukru bez problemu poleci.

Lotki niekonieczne-wytnie sie potem.Potrzebne beda minimalne,tylko do korekty.W koncu model ze wzniosem, a moze z uszami , to powinien sam w sobie byc stabilny.Tylko ni jak nie moge znalezc podobnego cudaka do Przasniczki (tylny naped) i ze skrzydlami Wicherka. :?

Obliczonego np.na stare wyposazenie np. baterie Nicd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie,Ladziak,ale masz refleks,gratuluje

Ekspresem to znalazles. :lol:

 

Idziemy do przodu ,znaczy cofajac sie wstecz.

Koncepcja jak najbardziej dobra,tylko maly.maly,maly.

Ciekawe jak by latal z obciazeniem 0,5 kg :devil: :?: plus normalne wyposazenie na 30 min. lotu.Chyba juz nie byl by taki niedzielny-posluszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary trenerek-a jaki to jest ? Wicherek ?

Tak stary trenerek to wg mnie coś jak Wicherek :lol:

Górnopłat o konstrukcji kratownicowej podobny do Pipera ( i Wicherka); bardzo przemyślany konstrukcyjnie, bo silniki słabe a osprzęt ciężki.

Nowe trenerki mają pancerną konstrukcję z pełnych dech balsowych i podobny układ do Cessny170.

 

Przeciez pierwszy EG popelnilem w UK, a oni tu Wicherka nie znaja :P

Znają wiele podobnych modeli i jak się okazało nawet ciągle produkują:

http://www.benbucklevintage.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_4&products_id=16

 

PS Urocze te stare modeliki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nich to sie nazywa Vintage.

Bylem w Inwood Model.A i owszem mial podobne,ale bez wzniosu skrzydel,wersja ARF.

Obejrzalem nawet jednego w pudelku.Alez to delikatne,same patyczki i papierek :lol:

Tartak w moim przypadku nie bardzo.

No to juz chyba wiem czego szukac,choc ta Przasniczka ciagle kusi. :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety interesy, komunie ,choroba dziecka oraz chęć polatania przegoniły Tomka z modelarni .

Znaczy się prawie bo właśnie kończę katanę(przeróbka )

Plany są takie ,że przepatrzę BigBrathera - wytnę co się da na laserze , a potem to już poleci szybko.

Na razie mam wyjazd do Tych i cały czwartek skopany.

Poza tym sobota -piknik w Radawcu i Niedziela też , a ja nie mam za bardzo z czym tam pojechać.

 

Myślę ,że taki Big brather 2,0-2,3 m powinien długo nosić ten cukier w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączę się do dyskusji ... Ostatnio na szybko stworzyłem sobie taką latającą depronową "paskudę" na 2xspeed280. Tą "paskudą" jest OV-10 BRONCO. Kadłub jest idealny do takich zastosowań. Gdzieś w sieci widziałem piękny duży model na 2 400-tki z przekładniami. Taki model jest na prawdę piękną platformą na takie loty z fotografowaniem. Ja mam dosyć gruby profil (coś a'la clark Y) do tego lotki i model o rozpiętości 75cm lata z 2 szt speed 280 i pakietem li-ion 1600mAh. Zrobiony lekko model o rozpiętości 100-120cm i bezszczotkami na pewno uniesie sporo na sobie. A do tego środkowa część kadłuba jest idealna do tego zastosowania. Może spróbuję zrobić z depronu jeszcze raz ten model, ale tym razem większy i na 2 bezszczotki (ale muszę kupić jakiś drugi regiel). Może go zaprezentuję (o ile go zrobię). Nie mam aparatu, aby trzaskać zdjęcia z góry, ale na pewno będzie można wrzucić jakiś balast i sprawdzić jego nośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O DEPRON,DEPRON !!!

Witamy w skromnych progach.

Pegaz,jak wiesz , na zaprzyjaznionym forum ,kolega Mieczotronix zbudowal Monstera.Ale jak sam przyznaje , paskudztwo :lol: (mnie sie podoba,duze skrzydla,lata jak latawiec :ble: )

Znaczy sie , jestes potencjalnym uczestnikiem konkursu :lol:

Pegaz,jesli z depronu,tani,duzy udzwig,to czego chciec wiecej?

A masz juz moze jakas wstepna (realna) koncepcje?

Ja to bym jeszcze chetnie zobaczyl spalinke na malym motorku z depronu (ciekawe czy Motylasty to czyta :oops: )

Pegaz,jestes pionierem tutaj,zaproponowales depron!

Teraz juz sie nie uwolnisz :lol: (musisz) , zrobisz go?

Co ja mowie,Pegaz,zrob takiego :jupi:

 

 

Edit.

Przepraszam kolege Ladziaka.On byl pierwszy. :jupi:

Prostuje.

Ladziak pierwszy zaproponowal elaporowy Easy Star (depron-elapor,jedna rodzina :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pegaz wyskoczyl z depronem- mam nadzieje ze go nie zabronia :mrgreen: bo wtedy to sie wycofuje- moj model jest juz w fazie bardzo zaawansowanego projektu, a szkoda zeby go pozucic :( moim zdaniem uniuslby >1000g

 

zapewne przeoczyles fakt,ze to temat o platformie.

Organizer jest wlasciwym miejscem na taka uwage. (kolejna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wypada Ci teraz otworzyc temat obok Tomka,kilka slow co to bedzie,i mamy lekture zapewniona na kilka dni :jupi:

Smialo,Pegaz,moze to bedzie konstrukcja nr. 2.

Jak wiesz (jesli czytasz caly RC-CAM) konsekwentnie ide do przodu,i zapewne nie unikne wizyty w dziale kraksa :devil:

A sprawdzona konstrukcja, to wiecej niz model,to pewnosc ze to jest TO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... niestety ... Powiem w ten sposób. Model postaram się zrobić i przedstawić ... za jakiś czas, a "niestety" jest dlatego, że w tej chwili nie stać mnie na dodatki do tego modelu. To znaczy: drugi regiel BL, jakieś przyzwoite silniki, śmigła lewe i prawe. Pakiety jakie mam o największej wydajności prądowej to 2 sztuki 2S konion 1600mAh. Co do modelu, to dla lepszej stabilizacji można by było zwiększyć jego rozpiętość i jednocześnie zastosować niewielki wznios samych końcówek skrzydeł z lotkami. Pakiety i regle mogły by być po jednym w każdym z bocznych kadłubów, natomiast cała reszta elektroniki ma dużo miejsca w samym centrum. Polecam plany ze strony profili2. Co do mojego uczestnictwa w konkursie, to dziękuję za doping i próbę zmobilizowania mnie, ale niestety ... Pewne (przejściowe mam nadzieję) problemy rodzinne i tak nie pozwalają mi na razie za często zabierać się za modelarstwo. Nawet mój mefisto leży ... :cry: . A pomysł chciałem ot tak zaprezentować, bo myślę że Bronco na prawdę mógłby zdać egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Pegaz,nie w tak smutnym tonie.Prosze.

Ja to rozumiem,raczej moja kieszen :? .O komentarzach zony nie mowiac :crazy: :ble: :ass: :x :> :/ :wall:

Dlatego , zauwaz,ze wgledow $$$ zmniejszylem model do minimum.

Ale moze wymyslisz platforme na aparat (tylko). Udzwig min. 200g ,najlepiej z depronu- bo tani.Bedzie to na pewno wskazowka dla innych.Nie musi byc to model,ale szkic,plan link.

Wiele osob (ja takze) interesuje sie tym , by jak najtanszym kosztem wyslac foto do gory.

Mam filmik (dzisiaj podjalem meska decyzje ze naucze sie je wstawiac na forum) gdzie model Slow Stick z GWS,koszt chyba niski 100-200zl lata z kamera i nadajnikiem w chmurach,po drodze zagladajac do innej wsi ,2 km od pilota :crazy: .

I w kwesti tanich rozwiazan,tu jest pole do popisu.Sadze ze po obejrzeniu takiego filmiku,jury dalo by mu 1 miejsce.

Tak wiec , Pegaz,szukaj,kombinuj,buduj.Jesli przedstawisz plan,szkic , a bedzie to w wymiarach Slow Sticka lub niewiele wieksze,wysle Ci manele potrzebne do jego ulotnienia.ok?

Po prostu mam takie wyposazenie,ale nie mam malego modelu.

Mowimy oczywiscie o modelu na 1 silnik w wymiarach Slow Sticka lub ciut wiecej.

 

No teraz tylko pytanie-czy bediesz mial czas :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ulubionych.

Przykre , ze wyprzedzaja nas o cale lata w tej dziedzinie :oops:

Ale chyba da sie to zmienic :lol:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Gm4dhc-Ym3g

 

Umieszczam go tutaj gdyz dotyczy nie widokow,ale zagadnien technicznych.

Majac jako JEDYNY punkt odniesienia-obraz w goglach,znakomicie to ulatwia orientacje przestrzenna,po prostu obracasz glowe np. w lewo,kamera rowniez kieruje sie w lewo

1. Zwroccie uwage na stabilny lot szybowca,tak dziala co-pilot :lol: ok 20-30% czulosci

2.Ruchy kamery,we wszystkich kierunkach :rotfl:

3.Brak efektu smigla ,,prazki interferencji''

Tak powinna wygladac podstawa platformy (nie model).

Oczywiscie brakuje jeszcze OSD,GPS,Autopilota.

(no , ale powoli,ja dopiero sie ucze tego :oops: )

 

Filmik ze Slowstickiem jest za duzy,poradzcie jak zmniejszyc (mam go w pliku wma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.