Skocz do zawartości

Platforma


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 161
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Idziemy do przodu ,znaczy cofajac sie wstecz.

Koncepcja jak najbardziej dobra,tylko maly.maly,maly.

Ciekawe jak by latal z obciazeniem 0,5 kg plus normalne wyposazenie na 30 min. lotu.

 

I rozmowa z ShoutBoxa:

[Dzisiaj 16:02] mariaczi__21: http://www.maxior.pl/?p=index&id=55602&17

[Dzisiaj 16:52] malinn: ja też chce taki - ciekawe ile taki sprzęcior kosztuje z okularami

[Dzisiaj 19:52] qpa: http://video.google.com/v...453839215&hl=fr

[Dzisiaj 19:53] qpa: to samo ale w googlach Peterowi sie spodoba

[Dzisiaj 20:29] Tomek: o to bylo niezle!!!

[Dzisiaj 23:51] Ładziak: A platformą jest co? Easy Star - tak jak proponowałem Peterowi...

[Dzisiaj 23:51] Ładziak: To napisał, że się cofamy, bo model z elaporu

[Dzisiaj 23:52] Ładziak: Czy mogę przyjąć, że wygrałem konkurs???

 

Peter, to jak? Wygrałem? :rotfl:

 

Dodam - już na poważnie - że na pakiecie 2100mAh na standardowym silniku 400 model lata ze 20-25 min. To na bezszczotce pół godziny pokręci się w powietrzu bez problemu, spokojnie dźwigając przy tym 0.5kg. Do tego jest banalnie prosty w budowie i niezwykle wytrzymały. Sterowanie kierunkiem i wysokością - i najlepiej mu nie przeszkadzać, lata sam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak,ale Ty to powaznie potraktowales.

Czasem operujac tzw. skrotami , musze sie liczyc ze tak wyjdzie.

Juz wyjasniam.Cofajac sie wstecz idziemy do przodu,mialem na mysli to ze wracamy do starych konstrukcji (nie innowacyjnych).

To byloby zbyt latwe-gotowa konstrukcja.

Jeszcze raz dziekuje za propozycje i info dla innych.Ale nie taki byl zamiar.

Probuje zmobilizowac ludzi z forum do tego,by stworzyli cos od podstaw,nowego,innego.

Boli mnie to,ze nasze UAV jest w powijakach,ze wschod zawsze jest w tyle,a Polacy to juz na koncu.To nie sa tak wielkie koszty (jesli chodzi o podstawy-kamerka 40 zl , model moze 300) .Dlaczego MY mozemy tylko o tym czytac,co robia za oceanem czy w Europie,tej starszej industrialnie.

Staram sie utrzymac RC-CAM na takim poziomie technicznym (i nie tylko tym) by moglo byc wizytowka.I w zadnym wypadku nie dopuszczam sie nigdy zlosliwosci wobec kogokolwiek(tak juz wynioslem z domu-ulozenie).

Cieszy natomiast fakt,ze coraz wiecej ludzi czyta tresci zawarte w tym dziale,robia cokolwiek w tym temacie.Po to tez jest zainicjonowany konkurs,gdzie jak sam widzisz,frekwencja jest nizsza niz udzial sedziow.

 

A czy wygrales,no coz,nie do mnie nalezy ocena.Sam nawet nie jestem sedzia (bo wiem ze nie mam odpowiedniej wiedzy) ?

Zeby bylo sprawiedliwie,jesli konkurs wystartuje,bedziesz moim faworytem, i bede Cie dopingowal , trzymajac kciuki bys wygral.OK.

 

Juz na koniec dodam,ze wybrales jedna z najlepszych konstrukcji do tego celu.

Pewien pan z Kanady , uzywal ES jako platformy.Byl jednym z prekursorow tej zabawy.

Nawet jego filmy podajecie w linkach :lol:

Zaprosilem go na forum,ale musze uzgodnic kilka tecznicznych kwesti dotyczaczych szybkiej translacji tekstow.No i zgode na umieszczenie jego filmow :lol: na forum.

Tak wiec , jesli przeanalizujesz to co napisalem,to wygrales,ale bedzie to taki krok w tyl,bo rozwiazanie jest juz gotowe,czyli latwe :faja:

A jesli chodzi o proste,szybkie,tanie rozwiazanie-wygrales bezkonkurencyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak,ale Ty to powaznie potraktowales.

No właśnie nie! :) Na moje ostatnie wypociny patrz z lekkim przymrużeniem oka, o tak: ;)

Owszem Easy Star jest dobry, ale jako prosty nośnik niezbyt zaawansowanego wyposarzenia. W tym zastosowaniu spisuje się znakomicie, co widać na filmach. Chciałem na niego zwrócić uwagę potencjalnym użyszkodnikom ;) -że istnieje, działa i nie ma co wyważać otwartych drzwi :D

 

Nie wyobrażam sobie natomiast, żeby mu zamontować mu semiprofesjonalne wyposarzenie i wypuścić go w powietrze. Nie ta liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladziak,napisales.

Po wyplacie,uwaga,sprawie sobie Easy Stara !!!

Wszyscy wokol juz lataja z kamerkami,a ja nie :?

Realcje z budowy tak powaznego modelu, oczywiscie umieszcze.Chcialbym bys robil za matke chrzestna,tzn nadal mu imie,moze jakas mowe palnal.

W kazdym razie,uwaga,bedzie to moj pierwszy model z kamerka :lol:

Dziekuje Ci bardzo za wskanie konstrukcji,byles chyba pierwszy z propzycja,wiec nalezy to uszanowac,wiec tak zrobie.

A juz tak na powaznie,nie chcial bym rozbic wiekszego modelu w pierwszych lotach,wiec po co wywazac otwarte.

Ladziak,szykuj imie dla modelu :P

Wszystkiego to on moze nie udzwignie,ale podstawe,czyli kamerka,nadajnik,moze FMA8 lub Halla.Musze lotki mu wyciac,chyba dam rade :oops:

Jescze jak by ktos z sznownych uzytkownikow podpowiedzial jaki motorek (z duuuza) rezerwa mocy i smigielko,to bedzie super. (motorek raczej AXI lub inny dostepny w UK)

Sorry,ale chinskie wynalazki,raczej tu ciezko kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, dzięki za zaszczyty :D

Co do silnika, to nie mam pojęcia, jaki zamiennik bezczotkowy zastosować. W oryginalnie siedzi szczotkowa 400 z tzw. białym Guntherem i ja bym tego nie ruszał, bo model spisuje się świetnie. Jeżeli koniecznie chcesz zmienic napęd, to sugerując się oryginałem, bardziej celowałbym w coś szybkoobrotowego z dużą prędkością strumienia zaśmigowego, niż w duży ciąg statyczny. Zresztą, w tym modelu i tak nie ma miejsca na duże śmigło :D

Niech cię reką boska broni przed robieniem lotek w tym modelu! :evil: Absolutnie nie ma to sensu! Niepotrzebnie zwiększysz masę modelu, a skuteczność będzie żadna. Chyba, że odetniesz uszy, ale w tym momencie strzelisz sobie w stopę: założeniem był prosty w pilotażu, niezawodny, stateczny model. Lotki są mu naprawdę zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze,stopy lubie cale.

Zaloze nowy temat-relacja z budowy.

A poki co wracamy dalej do punktu wyjscia...

Prawie wszystko juz bylo,jescze te depronowe konstrukcje pozostaly.

Pegaz nie pisze,moze przeoczyl moja propozycje zwiazana z materialem.A i Motylasty milczy...

Temat lekko zamiera :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegaz nie pisze,moze przeoczyl moja propozycje zwiazana z materialem.A i Motylasty milczy...

Temat lekko zamiera :cry:

 

Heh ... nie przeoczyłem, ale akurat jestem w trakcie perturbacji i walki o swoje stanowisko pracy, poza tym jak już kiedyś wspominałem jeszcze walczę z pewnymi nieprzyjemnościami losu związanymi z rodziną i ciężko mi znaleźć nawet czas na latanie, nie mówiąc nawet o budowie :(. Nie chcę się deklarować i pożyczać rzeczy potrzebne do zrobienia, jak wiem, że mogę mieć problem z budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat zamarl na jakis czas....

Moje przewidywania co do tego ze szybki model bedzie zlym rozwiazaniem,potwierdzily sie.

Nasz kolega z forum Zbig,potwierdzil moje obawy.Szybowiec np. Cularis jest za szybki do latania w goglach.Z kolei Easy Glider nie zabierze wszystkich maneli,wszystko razem bedzie ciezsze niz sam szybowiec.

Wybaczcie prosze moje rozterki w tej kwesti.W innych sprawach jakos sobie radze,ale z modelem-platforma jestem nadal na poczatku drogi (mimo ze bylo juz tyle postow :? )

Nie mam gdzie go ulepic,a gotowe nie pasuja do zalozen.

 

Co dalej.....?

Wszystko gotowe,a modelu dalej nie ma :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do platformy, to ja mam koncepcję taką:

do latania przez wideo - slow stick + KX-131 + Pandora Pan&Tilt by mr RC-CAM + Airwave tx. Zmontowałem na chybcika (chyba za szybko) - Nie latał. I nie wiem dlaczego. Coś z wyważeniem. Start okej. Potem zaczyna lekko zadzierać do góry, no to gaz i kontra wysokością i wtedy wali się na skrzydło. Załamałem się po kilku próbach i od miesiąca nie ponawiałem. Musi mi się mózg zresetować wtedy spróbuję.

 

do foto z góry - chciałbym zbudować coś podobnego do predatora (UAV-a). Kompletuję na razie części. Mam już skrzydło clark Y cięciwa 23 cm, rozpiętość 2 m. Mam EPP na kadłub, podwozie, silnik (ciąg 1.3 kg) idzie pocztą. Jak siebie znam to za pół roku - rok, może coś z tego będzie. Do tego bydlaka zamierzam wsadzić i kamerkę video i aparat foto + zgrzebny komputerek pokładowy, do budowy którego też nie dotykałem się od kilku miesięcy. Życie zawodowe i rodzinne mnie na razie wykańcza. Wieczorem (bo w dzień przy dwóch latających wokół nóg moich i żony małych potworach nic nie da się zrobić) to mam ostatnio ochotę klapnąć na kanapę, napić się whisky i iść spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupil (ARF) to gdzie ?

Ja na dzien dzisejszy mam przygotowane 6 modeli :shock: .

2 X Cularis,1 x Easy Glider 3 x Trenerki-spalina .Kolege Ladziaka musze tutaj przeprosic,ale na Easy Stara juz braklo kasy.

Mysle ze wszystkich modeli nie zabije.

Nie mam platformy takiej jak bym chcial,wiec musze sie oprzec na tym co mam.

Tomek zrobi pewnie taka o nosnosci 1 kg,ale to za jakis czas...

Najgorzej to bedzie z nauka autopilota,nie mam tutejszych map (nawet z Google Earth)

O moich spostrzezeniach,wnioskach poinformuje oczywiscie.Moze komus sie przydadza.

Wybralem chyba najtrudniejsza opcje-lot 2-4 km i automatyczny powrot do bazy,a te modele chyba nie spelnia oczekiwan.

Szkoda ze nie ma na forum nikogo , kto ma taka platforme i lata na takich odleglosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , Ty mozesz miec racje.

Wczesniej ogladalem ten wynalazek,nawet filmiki.Ale , nie wiedziec czemu,wydawalo mi sie ze on jest maly.Tak na oko 1m,moze mniej.

Movie Star ma 140 cm, czyli prawie tyle co moje trenerki (1,6m)

W UK ciezko go kupic.Moze zna ktos miejsce,gdzie mozna go kupic przez PayPal-platnosc. ?

No i pozostanie problem doboru silnikow.Tylko z United Hobby.Jestem ich fanem :lol:

 

Wczoraj latalem Cularisem-czarno to widze (loty w goglach).

Przynajmniej na poczatek,to musi byc b.stabilny i wolny model.Star moze byc taki :shock:

Wczesniej byly propozycje platformy,moze fachowcy wypowiedza sie na temat tego modelu.Wszak to prawie Przasniczka.Poczytam na temat Stara,jesli jakis uzytkownik w/w moze podzieli sie uwagami z lotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sklepie możesz zamówić,niestety karty kredytowe http://www.der-schweighofer.at/web/productdetails.php?artikelnummer=44368&prodID=104

Ja zastanawiam się,czy nie lepszy bedzie trochę wiekszy model jak Easy Riser.

http://www.rchobbyshop.de/shop/detail.php?id=406

Wydaje mi się, że jest łatwiejszy do stabilizacji,ma lotki i lepiej zniesie obciażenia,ale dobrze byłoby gdyby się wypowiedział ktoś, kto taki już używał. Ja chcę któryś z nich kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo ze wpadles Luk,myslalem ze juz nikt tego nie czyta :cry:

Posilkujac sie spostrzezeniami takze innych,wyciagnalem pewne wnioski.

Po pierwsze,starszych ( lata praktyki) trzeba uwaznie sluchac.Przasniczka i Big Brother byly plonem pierwszych poszukiwan.Ci ,,starzy'' wlasnie wytypowali te konstrukcje.

Risera bym odpuscil,chociaz moze byc lepszy pod wieloma wzgledami,oprocz jednego-kreta.Po takich fikolkach jakie dzis udalo mi sie zrobic,nawet nie bylo by co kleic w Easy Riserze :lol:

Elapor jednak jest do tego celu stworzony.

Dzis meczylem Cularisa z ukladem stabilizacji,gdyby to byl Easy Riser,nie przezyl by tego,na penwno :devil: .A tak podgielo sie,CA kilka kropelek i lata sie dalej.I na pewno teraz wiem,ze Cularis nie nadaje sie do tego celu-za szybki,wpada w korki,musi szybko leciec by nie przeciagnac.Stad wynika fakt ze jako jedyny szybowiec z elaporu ma klapy,co by go wyhamowac.

Movie Stara znalazlem, w Singapurze :shock: .

http://www.myrcstore.com/view_product.php

 

Nie mam juz kasy na koncie,tylko na paypalu troche zostalo :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczor cudow,nastepny zarazony :shock:

witam

Mnie sie bardzo podoba Twoj Monster-dlaczego?

Bo lata,jest tani.ma duzy udzwig.I jak widze czym go napedzasz (bez urazy,silniczek za grosze), to to jest prawidlowa droga.Prostota.

Nie musi byc ladny,z bejerami.,a dzwigac i powoli latac.

Jesli nie Movie Star, to co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.