Skocz do zawartości

Gryzonie w piwnicy


alyan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zawsze można na szczury zapolować śrutówką ;D

Jak byłem w podstawówce, to kolega mieszkający na wsi miał taką zajawkę:

-brał gruby chrust co służył do podpałki, maczał w smole czy czymś takim (lepik?), podpalał i rzucał w koty. Kiedyś taka kocia pochodnia wbiegła na strych i by się chata komuś we wsi spaliła. Później ojciec go tak lał pasiorem że prawie tyłek staną mu w płomieniach :rotfl:

Moza by spróbować tak ze szczurami. Może jeden trafiony z przylepiona do sobie pochodnią pobiegł by do gniazda i podpalił całą resztę razem z blokiem :lol: :crazy:

Szkoda że szczury umieją pływać bo by można poczekać na odwilż i podtopienia :devil:

(ale mnie poniosła fantazja :shock: )

 

Ale z tym wydłubywaniem oczu to jakiś sadyzm. Chciałbym widzieć jak On łapie te szczury i wydłubuje im oczy. Pewnie każdy szczur siedzi spokojnie i czeka aż mu oczy wydłubią :P Dobrze również można by im kończyny amputować i rozrzucać kadłubki żeby się pozostałe bały :crazy: Strach się bać gdzie mieszka motyl i jego sąsiedzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy.....jakby nie można było rozstawić mechanicznych pułapek-są również wersje XL typowo na szczury a nie myszy.Ewentualnie można by zrobic klatkę z jedzeniem wysypanym na tacke pod która znajdowałby się wyłącznik krańcowy zamykający wyjście.

Mój sąsiad zaostrzył sobie kątówka pręt stalowy fi 10mm-i poszedł na polowanie-choc nie ukrywam,że szczury były wielkości pokaźnego kundla :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiedy wypadzik do kolegi na akcję :?: :mrgreen:

Widzę oczami wyobraźni to safari w moim bloku - z pochodniami, psami i maczetami ...

Najbardziej humanitarny sposób eksterminacji podsunął KaliN w drugim poście - szczura złapać i posmarować maścią :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś mój kolega z pracy miał zabić karpia na Boże Narodzenie więc strzelał z wiatrówki do pływającej w wannie rybki, a że to efekt był marny wsadził do wanny kabel od zasilania radia tranzystorowego a drugi koniec do kontaktu 220V. Karpiowi nic nie było, ale jego sąsiad na drugi dzień skarżył się, że jak brał przysznic to jakieś takie dreszcze po nim przechodziły, jakby go coś elektryzowało.

Ze szczurami też walczył bezskutecznie aż do dnia odwiedzin teściowej. Cały dzień mu brzęczała, a to nie dobre, a to nie ładne, a tego się tak nie robi etc. Zamknął mamuśkę na noc w piwnicy, na drugi dzień przy śniadanku wszyściuteńko mamuśce się podobało a szczury do dnia dzisiejszego nie wróciły. A będzie już dobre kilkanaście lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Toxan granulat

Preparat gryzoniobójczy w postaci gotowej przynęty, do zwalczania szczurów, myszy i innych gryzoni. Zawiera przynętę hormonalną oraz składniki mumifikujące. Waga-100g cena ok. 5,50 PLN

 

Na zdjęciu jest zdjęcie płatków ale skuteczniejszy jest granulat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie na temat ale WOJTEK dawno się tak nie uśmiałem.

Że ja przed ukatrupieniem mojej gromadki szczurów nie wpadłem na podobny pomysł.

 

A na poważnie to te gryzonie faktycznie są inteligentne i walka z nimi

nie jest łatwa.

Toxan granulat

To jeden z lepszych preparatów bo ma ten składnik hormonalny

Jak pisałem wyżej u mnie te 5 szczurów zjadło dwa opakowania nim

zaczęły padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie chodzilo to o piwnice w bloku ? Tak mi sie przynajmniej wydawalo .

Wychowalem sie na osiedlu i znam klopot z gryzoniami w takich piwnicach

co z tego ze sie wytepi szkodniki w swojej klatce ? Przyjda znow z innej , spoldzielnia czy administrator ma obowiazek z tym walczyc , choc nie zawsze to skutkuje.

Juz podawalem co jest sprawdzone , na kazda zime , mialem myszy polnych i nornic w piwnicy domu cale rodziny . Nie mialem serca truc i zabijac , wiadomo to tez stworzenie i szuka ciepla i jedzenia w tym gorszym okresie, ale by nie zabijac podlaczylem odstraszacz ultradzwiekowy ,jak by ktos kliknal w link ktory podalem to by zrozumial ze nie jest to zabawka za 8 zl z castoramy , sprzet ten ma zmienna charakterystyke ultradzwiekow i przeploszy kazde stworzenie . Moje psy piwnice omijaly z daleka

Po co komu trutki czy lapki ? i sprzatanie , dbanie by pies czy kot nie zjadl czego , by dziecko nie daj Boze nie skosztowalo?

Nie warto odzalowac te pare zlotych ?

Wiecej czlowiek przepali czy przepije . nie mowiac ze jeden zniszczony model to kilka takich urzadzen

 

Ps do wszystkich OT a moze je zagazowac cyklonem :?

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem za ukatrupieniem.

Urządzenie które poleca Janek jest sprawdzone i oferuje "bezobsługowe" rozwiązanie co mi najbardziej odpowiada.

Przez bezobsługowe rozumiem to że nie muszę codziennie leźć do piwnicy z jakimś wiadrem żeby ew. zabrać denata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Tomek za link. Już się zdecydowałem na urządzenie które polecił Janek ale sklep z ciekawą ofertą. Przetestuję te odstraszacze na komary i muchy. W lecie, wieczorem na lotnisku będzie jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie zakładam nowego tematu, bo mam problem podobnej natury.

Na moim podwórku przygotowałem działkę, a później posiałem na niej trawę. Trawniczek nówka, jeszcze nie koszony, a tu już kret się wpakował. Niszczy skubaniec trawnik swoimi kopcami i trzeba go jakoś wypłoszyć. I tu pytanie jak?? Wiem, że to bardzo trudne. Pamiętam pewnego sąsiada, który walczył z nimi latami - świece dymne, nocki z wiatrówką i inne dziwne zabiegi były na porządku dziennym. Ja z kolei miałem kota i żadnych problemów. Niestety, teraz nie mogę pozwolić sobie na kota. Jutro przejdę się do ogrodniczego i zobaczę, co mają. Tylko nie wiem, co jest skuteczne; jakieś trutki, płyny?? Najbardziej ciekaw jestem świec dymnych. A może ktoś ma jakieś domowe sposoby na krety??

Dane działki:

11,3x26,8m

P=302m2

 

PS Czy kret jest pod ochroną w czasie niszczenia podwórka?? Bo gdzieś czytałem, że w takich przypadkach nie..

 

Pozdrawiam, stecio!

 

Zapomniałem dodać, że kret nie łazi po całym trawniku, na szczęście, tylko po niewielkim fragmencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz walczyć ze szczurami aż dokończysz żywota jeżeli ograniczysz się tylko do straszaków czy pułapek.

 

Jedynym wyjściem jest kupno metalowej siatki (coś jak moskitiera) i załatanie nią każdej nawet najmniejszej szczeliny przy drzwiach, oknach, rurach. Tam gdzie przeciśniesz bez problemu kciuka tam przeciśnie się szczur. Ten gryzoń przegryzie wszystko prócz stali.

 

Jeżeli szczury przegryzają się przez ścianę, zaprawę lub bóg wie co- zmieszaj cement z tłuczonym szkłem. Metoda sprawdzona na jednej z moich piwnic :)

 

 

Edit: Jeśli zaś chodzi o krety to na naszym lotnisku używamy takich : http://www.allegro.pl/item1023222563_wibracyjny_odstraszacz_kretow_i_gryzoni_600_m2.html

W sezonie sprawdza się chyba dobrze bo nie pojawiają się kretowiny. Problem wraca na jesień i wiosnę czyli wtedy kiedy wyczerpują się baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.