Skocz do zawartości

Jak stworzyć lotnisko modelarskie


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

troche przeraża mnie myśl koszenie takiego pola "ręcznie".

to zrób pas betonowy albo asfaltowy.

 

Mnie tutaj nie chodzi o konkretne lotnisko a omówienie problemów jakie się z tym wiążą, czego brakuje w waszych lotniskach, co byście zrobili teraz inaczej itd.

 

na wielu lotniskach nie byłem ale z tego widziałem to są może trzy rodzaje

 

pas trawiasty

pas betonowy

pas asfaltowy

 

pozostałe to woda, piasek itp. zależne od warunków terenowych.

 

co byście zrobili teraz inaczej itd.

 

Ertman co można zrobić inaczej , może na trawaistym trawę posadzić do dołu zielonym ;)

może pas betonowy zrobić z desek ? napisz naprawde co można zrobićinaczej. Jedyna słuszna rzecz to może drenaż pasa, ale kto lata w deszczu modelami.

 

kolejny temat jak przywrócić kołu pierwotny wygląd czyli chyba kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Widzisz poruszyłeś już ciekawy temat o którym się często zapomina, co z odpływem wody :?: Bywa "okres" w roku że mamy kałuże wielkości małego jeziora.

 

Czy dyskusja jest bezcelowa to ja może nie będę się wypominał, zapytałem "stare wygi" jak oni to robią bo tego nie wiem i po raz kolejny próbujecie udowodnić "że wiecie ale nie powiecie bo po co to komu wiedzieć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drenaż lotniska i po problemie.

Kasa misiu, kasa.... Umiarkowany pas jak u nas w Parzniewie to 100x40m. Każdy koszt pomnożony prze 4 tys. metrów kwadratowych robi się istotny.

 

W tych wszystkich dywagacjach chyba nikt nie napisał o dwóch sprawach,kluczowych dla powstania takiej modelarskiej oślej łączki:

 

a) lider, który to pociągnie

B) środowisko - ludzie, którzy to zrobią i wesprą lidera. Którym się chce i którzy doceniają jakość działania i uprawiania hobby.

 

Punkt b jest opcjonalny, do zastąpienia dużym workiem pieniędzy.

 

W praktyce do powstania lotniska potrzebny jest organizator i kilka osób, które go wesprą. Do tego 2-3 lata konsekwentnych działań i już działa...

 

Dla tych, co tego nie wiedzą, budżet amatorskiego lotniska, umiarkowanie porządnego to od 8 do 20 tys. zł rocznie. Wahania zależą od aktualnych potrzeb inwestycyjnych.

Czyli ok. 30-40 osób, kilku sponsorów. Do lotniska może należeć spokojnie i 50 pilotów. Statystyka pokazuje, że nie generują nadmiernego tłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYLKO o opracowanie tej technicznej strony, aby ludzie którzy tworzą lub mogliby tworzyć takie lotniska zobaczyli po co to się robi, jak to się robi i na co powinni zwrócić uwagę.

Masz małą wiarę w ludzi. Opracuj instrukcję dolewania mleka do kawy :mrgreen:

Dorośli ludzie z maturą budują domy, tworzą firmy, konstruują wiele urządzeń.

Większość z nich poradzi sobie z trawnikiem. Pamiętaj, że patrzysz na świat z perspektywy 21-latka. 10-20-30 lat dorosłości zwykle uczy radzenia sobie z bardziej skomplikowanymi przedsięwzięciami :P

 

W 70% projektów kwestią są problemy społeczne, nie techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, ja wiem że potrzebna jest "grupa" ale tutaj chodziło mi właśnie TYLKO o opracowanie tej technicznej strony, aby ludzie którzy tworzą lub mogliby tworzyć takie lotniska zobaczyli po co to się robi, jak to się robi i na co powinni zwrócić uwagę.

ertman_176 , Wybacz ale to nie jest temat na to forum. Bez urazy.

Jak chcesz się dowiedzieć jak zagospodarować i przygotować technicznie akr łąki pod inwestycję to wybierz się na forum budowlane, urbanistyczne itd ... Tam nie tylko dowiesz się jak np poprowadzić drenaż ale i ile to kosztuje.

 

Poza tym są już lotniska modelarskie. Wejdź na ich strony. Zobaczysz czym ludzie żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ert przeczytaj uważnie co większość pisze mają jakąś tam łąke , biorą kosiarke , koszą ową łąke i mają lotnisko.

 

 

PS. nie mogę się powstzrymać. Ert jak nie wiesz jak zrobić drenaż 1000m2 łąki to zbuduj sobie lotnisko z klocków lego. Kolejny raz chcesz aby ktoś dał Ci gotowca do ręki , opanuj się i wykaż się inicjatywą i chęcami to nie boli i nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie że nie mam pojęcia jak zrobić drenaż 1000m2, szukałem ale nadal niewiele rozumiem ale to mało istotne. Pytanie czy ktoś już coś takiego robił i z jakim skutkiem :?:

 

Jeżeli tak tego nie robił, to pytanie czy w ogóle się tym przejmował i dlaczego nie :?:

 

Zeszliśmy z tematu ...

 

Co z kierunkiem pasa, golić kawał pola i latać jak się komu podoba :?:

 

Samochody stawiać w poprzek pasa startowego albo na linii startu stawiać widzów :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.