Jump to content

Krzywe modele w Aerofly Professional Deluxe

karambolis8

Recommended Posts

Witam.

Trenuję na Aerofly Professional Deluxe i mam problem. Otóż niektóre z modeli krzywo latają. Są takie, które cały czas odbijają w lewo, inne mają skłonności do zadzierania lub opadania. Można to naprawić trymerem, ale to słabe rozwiązanie. Czy ktoś się z tym spotkał? Wersja 1.8 z Hitec Laser 4

A może po prostu jest to odwzorowanie zjawisk oryginalnych? Moment od śmigła, skłon, ŚC...? :wink:

Niektóre modele mają swoje narowy.

Największa wada darmowych symulatorów, to to, że tego nie symulują. Modele sa idealne i w efekcie niczego się nie uczysz.

Po kalibracji systemowej Aerofly wymaga dokładnych ustawień nadajnika w zakładce "Controls"

Nadajnik ustawia się korzystając z funkcji EPA (maksymalne wychylenie serwa) i CENTER lub TRYMEREM w taki sposób aby każdy słupek (czerwony pokazujący wychyły) przy środkowym położeniu drążka wskazywał dokładnie środek -> za pomocą funkcji CENTER lub TRYMERA oraz maksymalne wychylenie odpowiadało dokładnie skrajnemu położeniu słupka -> ustawiane za pomocą EPA.

Kalibracja systemowa dokładnie tego problemu nie rozwiązuje a prawidłowe ustawienie nadajnika to prawidłowe zachowanie się każdego modelu W AeroFly.

marcin133, kalibracja raczej nie jest problemem, wg mnie objaw nie pasuje. Było by tak pewnie, gdyby każdy samolot np odbijał w lewo. Ale niektóre latają prosto, inne wykazują różne tendencje to odchylania toru lotu. Tłumaczenie madriana wydaje się sensowne.

marcin133, kalibracja raczej nie jest problemem, wg mnie objaw nie pasuje. Było by tak pewnie, gdyby każdy samolot np odbijał w lewo. Ale niektóre latają prosto, inne wykazują różne tendencje to odchylania toru lotu. Tłumaczenie madriana wydaje się sensowne.

Jeżeli słupki wskazujące wychylenia są tak ustawione jak pisałem wyżej - to tak.

• 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.