Skocz do zawartości

Krzywe modele w Aerofly Professional Deluxe


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Trenuję na Aerofly Professional Deluxe i mam problem. Otóż niektóre z modeli krzywo latają. Są takie, które cały czas odbijają w lewo, inne mają skłonności do zadzierania lub opadania. Można to naprawić trymerem, ale to słabe rozwiązanie. Czy ktoś się z tym spotkał? Wersja 1.8 z Hitec Laser 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A może po prostu jest to odwzorowanie zjawisk oryginalnych? Moment od śmigła, skłon, ŚC...? :wink:

Niektóre modele mają swoje narowy.

Największa wada darmowych symulatorów, to to, że tego nie symulują. Modele sa idealne i w efekcie niczego się nie uczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kalibracji systemowej Aerofly wymaga dokładnych ustawień nadajnika w zakładce "Controls"

 

Nadajnik ustawia się korzystając z funkcji EPA (maksymalne wychylenie serwa) i CENTER lub TRYMEREM w taki sposób aby każdy słupek (czerwony pokazujący wychyły) przy środkowym położeniu drążka wskazywał dokładnie środek -> za pomocą funkcji CENTER lub TRYMERA oraz maksymalne wychylenie odpowiadało dokładnie skrajnemu położeniu słupka -> ustawiane za pomocą EPA.

 

Kalibracja systemowa dokładnie tego problemu nie rozwiązuje a prawidłowe ustawienie nadajnika to prawidłowe zachowanie się każdego modelu W AeroFly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin133, kalibracja raczej nie jest problemem, wg mnie objaw nie pasuje. Było by tak pewnie, gdyby każdy samolot np odbijał w lewo. Ale niektóre latają prosto, inne wykazują różne tendencje to odchylania toru lotu. Tłumaczenie madriana wydaje się sensowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin133, kalibracja raczej nie jest problemem, wg mnie objaw nie pasuje. Było by tak pewnie, gdyby każdy samolot np odbijał w lewo. Ale niektóre latają prosto, inne wykazują różne tendencje to odchylania toru lotu. Tłumaczenie madriana wydaje się sensowne.

Jeżeli słupki wskazujące wychylenia są tak ustawione jak pisałem wyżej - to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.