Skocz do zawartości

Znow Poczta Polska


Jedrula

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że podobnych tematów było sporo ale w żadnym nie znalazłem czegoś konkretnego dla mojego problemu więc proszę o pomoc.

Sprawa ma się tak jakiś tydzień po świętach sprzedałem na allegro silnik szczotkowy, po umówieniu sposobu zapłaty i dostarczenia z powodu zwłoki kupującego pieniążki dotarły do nie po tygodniu, po następnych dwóch dniach wysłałem mu paczkę.

 

Jakieś 4 dni temu otrzymałem e-mail od kupującego, że dostał pod rząd dwa awiza ( zawiadomienie i powtórne). Pisze, że po przyjściu na pocztę dostał informację iż paczka została odesłana do nadawcy.

 

Dzisiaj paczka jest u mnie i nie dość, że musiałem płacić 10zł za zwrot to paczka jest cała podziurawiona. :( :evil:

 

Teraz nie wiem jak sprawdzić kto zawinił czy poczta czy kupujący i od kogo żądać zwrotu pieniędzy za nadanie i powtórne wysłanie paczki :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką sytuacje jak mieszkałem jakiś czas w anglii wysłałem z angielskiej poczty Royal Mail paczkę do polski moja babcia ktora siedzi calymi dniami w domu czasami wyjdzie raz na jakis czas z powodu choroby. ale mniejsza o to najlepsze jest to ze miala dwa awiza a paczki nawet nie widziala ! tak dziala nasza kochana poczta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miewałem sytuacje, że listonosz nie przyniósł paczki, tylko zostawił awizo. Mnie to nie szczególnie przeszkadza - na pocztę mam kila minut - ale dla osób starszych może to być uciążliwe.

 

Gdyby narzekanie coś zmieniało nasz kraj był by najbogatszy, najlepiej rozwinięty, najbezpieczniejszy, naj... nie mam pomysłu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja babcia ktora siedzi calymi dniami w domu czasami wyjdzie raz na jakis czas z powodu choroby. ale mniejsza o to najlepsze jest to ze miala dwa awiza a paczki nawet nie widziala ! tak dziala nasza kochana poczta.

Miałem podobną sytuację - do skrzynki zaglądałem codziennie w końcu pojawiło się awizo z datą wsteczną, że niby powtórne. Szybko poleciałem na Pocztę a tam paczka już była przygotowana do powrotnej drogi - HK.

Od mojego listonosza często zalatuje mamrotem więc nie ma się co dziwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli paczka była wysłana jako PACZKA to powinna byc przyniesiona pod drzwi.

 

Ale jeśli paczka jest nadana jako lLIST POLECONY i ma większy albo nie foremny gabaryt, listonosz nie ma obowiązku przynieść jej, a jedynie zostawić awizo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby narzekanie coś zmieniało nasz kraj był by najbogatszy, najlepiej rozwinięty, najbezpieczniejszy, naj... nie mam pomysłu

Jak podały dziś informacje Polsatu według naszego Prezydenta (lub Premiera - nie pamiętam który się udzielał na zjeździe PIS-u) w 2020 roku Polska będzie w 20-tce najbogatszych krajów świata, a Polacy będą jeździć na wakacje do Egiptu.

 

Wystarczy poczekać i dożyć i wtedy nie będzie problemu z Pocztą Polską, ani z innym kurierem czy sklepem internetowym. Będzie poprostu żyło się lepiej wszystkim... :devil: :devil: :devil: :devil: :devil: :devil:

 

może mały OT (jak rozumiem Off Topic czyli poza tematem, zmiana tematu???) ale nie mogłem się powstrzymać od takiego komentarza,a myślę, że dotyczy on nie tylko tego wątku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak Nikita Chruszczow doszedł do władzy w ZSRR to zapewnił swój naród że ,,jeszcze 10 lat ZSRR będzie doganiać USA, a potem już tylko wyprzedzać,, . Co wynikło z tego gadania każdy wie. Również to gadanie o którym pisze ali1983 jest ,,funta kłaków nie warte,, . A można mieć tylko nadzieję że PP kiedyś zmieni się na lepsze.

 

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.