Skocz do zawartości

Turnigy 9X - nowy firmware: RadioClone


rafit

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, noszę się z kupnem aparatury .... nie jestem pewien co będzie lepsze, wyżej wymienione Turnigy czy może Hitec Optic 6 Sport http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_330_331&products_id=7222

 

Dodam, że pasmo nie ma dla mnie większego znaczenia

Ponieważ zadałeś pytanie w tym wątku, pozwolę sobie odpowiedzieć :twisted:

 

Zrobię tylko 1 założenie - przeróbkę aparatury Turnigy 9X i zamianę oprogramowania na RadioClone (tak o tym jest ten wątek).

 

Podstawy :

Porównanie: Turnigy / Optic 6

 

1) Cena: 59,99 + 22,85 USD + cena przeróbki / 389,90 + 20 zł

2) Kanały: 8 (max 14) / 6 (8) ?

3) cyfrowe trymery: tak / tak

4) przełączniki: 6 / 6

5) przełączniki 2 pozycyjne: 1 / ?

6) dodatkowe kanały: 3 obrotowe potencjometry / 2 obrotowe suwaki na bokach nadajnika

7) przełącznik uczeń-nauczyciel: do dowolnego zastosowania / tak

8 ) gniazdo ładowania: tak / tak

9) radio: wymienny moduł radiowy / wymienny moduł w.cz. z kwarcem

10) wyświetlacz LCD: graficzny konfigurowalny 128x64 / ???

11) akustyczna sygnalizacja niskiego napięcia zasilania: będzie ;) / tak

wynik 7/1 dla Turnigy ;)

 

Funkcje: Turnigy / Optic 6

 

 

1) pamięć dla: 1 (wkrótce karta SD- bez limitu) / 8 modeli

2) wybór typu modelu: tylko twoja wyobraźnia / dla silnikowych/szybowców (ACGL) i śmigłowców (HELI)

3) brak (planowane kreatory) / wybór rotora dla śmigłowców

4) tylko PPM / wybór modulacji FM/QPCM

5) programowanie nazwy modelu: będzie do 8 znaków / do 7 znaków

6) będą 4 (obecnie brak, tzn można je zobaczyć, ale nie skonfigurować - do zrobienia) / 2x stopery/timer z sygnalizacja akustyczną

7) tworzenie nowego modelu / kasowanie danych (reset)

8 ) określanie minimum,centrum,maksimum / ustawienie wielkości wychyleń (EPA) na wszystkich kanałach

9) rewersy na wszystkich kanałach: tak / tak

10) krzywa do 9 punktów dla wszystkich kanałów / expo dla kanałów 1, 2 i 4

11) krzywa do 9 punktów dla wszystkich kanałów / DUAL-RATE dla kanałów 1, 2 i 4

12) określanie minimum,centrum,maksimum / subtrim dla wszystkich kanałów

13) co tylko wymyślisz / gaszenie silnika

14) 7 niezależnych wirtualnych przełączników (możesz traktować jako fazy lotu) / przełączalne 4 tryby lotu dla śmigłowców

15) dowolne przypisanie czegokolwiek do czegokolwiek / dowolne przypisanie przełączników dla głównych mixerów

16) fail-safe: jeżeli możliwe do ustawienia w odbiorniku / tylko dla PCM

Na chwilę obecną: 8 / 5 dla Turnigy, po zakończeniu prac nad softem 12/1 ;)

 

Na miksery Hiteca łaskawie spuszczę zasłonę milczenia...

RadioClone:

 

30 mikserów 1 poziomu

30 mikserów 2 poziomu

35 reguł przejść (sterujących wirtualnymi przełącznikami / fazami lotu)

40 definicji elementów wyświetlacza (tak zawartość wyświetlacza może się zmieniać w zależności od potrzeb)

245 punktów z których można budować krzywe

 

O takich drobiazgach jak konfiguracja kontrastu wyświetlacza, kalibracja drążków i wszystkich potencjometrów, czy ustawienie poziomów dla baterii nawet nie wspomnę.

 

Tuning generowanego sygnału PPM dostępny w RadioClone jest niespotykany nigdzie indziej.

 

Z drugiej strony wymagana jest przeróbka Turnigy aby osiągnąć to wszystko... lecz może po prostu zapytałeś nie w tym wątku w którym chciałeś :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Upsssssssss doganiasz Futabe ? Nawet jestem zainteresowany . Moim zdaniem oprogramowanie Futaba ma wiele zalet jak np. dowolne przyporządkowanie wyjść , fazy lotu z różnymi kombinacjami . Jeśli chcesz mogę podesłać instrukcje żebyś zobaczył jak oni to rozwiązali . Oczywiście nie twierdze ze jet idealna ale ja ja umiem i lubię ( 9ZAP ) Najbardziej programowo rozwinięta była Robbe Futaba FC28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rafit, kładziesz na łopatki. tak sie przyglądam i jedyne czego mi brakuje z relacji to "skrinszoty" ;) z ekranu ;)

 

swoją drogą - za tasiemke wyswietlacza sie jeszcze nie odwazylem zabrać, a zamiennikow z taka tasiemka nie widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę widać. przerazające ile jeszcze musze się nauczyć zeby obsługiwac w pelni ta aparature.

Bardziej chodzi o to, że musisz wiedzieć co chcesz uzyskać. Czyli jak ma się zachowywać aparatura. Niestety nie jest to jak proste jak brzmi, raczej to najtrudniejsza sprawa.

 

Jeżeli to już będziesz wiedział - cała reszta jest prosta ;) Jak w końcu dodam karty SD, to będzie można nawet przesłać konfigurację do kolegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, jak narazie dzis czeka mnie operacja na tasiemce.dalsze eksperymenty będą jak ponownie uruchomie sprzet ;] mam lakier przewodzący i dobra lupe. zobaczymy co sie da uzyskać, choć ja jestem dobrej mysli ;)

 

aha. doważałes swój nadajnik ? ja mam 2,4 wiec antenka krotka i lekka i nadajnik kladzie sie drązkami na brzuch. mozna palce poucinac przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. doważałes swój nadajnik ? ja mam 2,4 wiec antenka krotka i lekka i nadajnik kladzie sie drązkami na brzuch. mozna palce poucinac przypadkiem.

Odkręciłem uchwyt i przykręciłem go obróconego pod kątem 90 stopni. W niego wkręciłem śrubę z 4 podkładkami i dystansem. Teraz zaczepiam się za ten "prowizoryczny" uchwyt i wszystko jest ok.

 

Jak nie zapomnę to wieczorem postaram się wrzucić zdjęcie.

 

Wygląda to mniej więcej tak:

 

++|o|++===++|~~|++

 

...mocowanie....uchwyt na

....nadajnika.......smycz

 

gdzie:

+ nakrętka

= śruba

| podkładka

o obrócony uchwyt nadajnika

~ sprężynka nałożona na śrubę ;)

 

PS. aby odkręcić uchwyt należy otworzyć radio (śruba pod płytką z włącznikiem i głośnikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem uchwyt i przykręciłem go obróconego pod kątem 90 stopni. W niego wkręciłem śrubę z 4 podkładkami i dystansem. Teraz zaczepiam się za ten "prowizoryczny" uchwyt i wszystko jest ok.

Dokładnie o tym samym wczoraj rozmawialiśmy u mnie na lotnisku :lol:

Też wpadłem na pomysł, że aby zrobić swój własny lub kupić gotowy balanser do smyczy to trzeba obrócić uchwyt o 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link nie działa. kupie chyba nową aparature, i wybebeszę z wyswietlacza i plyty modulatora ;]

to raczej starą będziesz miał na częci zamienne ;)

 

Przy okazji. Znalazłem na forum niemieckim taki link: http://www.maxx.net.ua/wordpress/wp-content/uploads/2010/06/turnigyTGY9Xv2.rar jako zrzut firmware z aparatury w nowej wersji.

 

Dokonałem kilku porównań i....

 

NIE MA ŻADNEJ RÓŻNICY POMIĘDZY TYM PLIKIEM A MOJĄ WERSJĄ!!! (Turnigy v1 ver14)

 

czyli to czysty marketing...

 

Przy okazji jeżeli ktoś ma zrzut swojego flasha z tej aparatury to prosiłbym o podesłanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie uda mi sie kupic wyswietlacza to kupie via HC ta aparature i zgram hexa. porówna się.

 

rafit, masz moze pod ręką aparature? ilu pinowa jest tasiemka i jaki jest wymiar wyswietlacz.

 

znalazlem cos takiego (dzieki kolego wojtek.r za namiar) http://artronic.pl/o_produkcie.php?id=1113?

 

ale cos mi sie zdaje ze za szeroka tasiemka bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oprogramowanie V2 jest już dostępne od jakiegoś czasu, żeby nie skłamać - chyba od początku roku :) Ten opis z softem V2 widnieje już dobrych kilka miesięcy i nie zmienił się nic w stosunku do tego, co ja zamawiałem nadajnik ze 3 miesiące temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafit, ten wyswietlacz chodzi w koncu na S6B0724 czy na ST7565R ? bo zdaje sie ze to dwa rozne sterowniki a na poczatku tematu podales dokumentacje do ST7565R a na koncu do S6B0724? juz mi czacha dymi.

Trochę zdaje się zaciemniłem obraz sytuacji.

 

Wyświetlacz na schematach aparatury opisany jest jako: hw12864-0a-0c

 

Po moich pytaniach do forumowiczów dostałem informację wraz z dokumentacją, że jest to wyświetlacz: ST7565R (ten z początku wątku)

 

Przy próbach uruchomienia wyświetlacza, znalazłem jednak tą stronę: http://en.radzio.dxp.pl/s6b0724/ i to kod bazujący na tej stronie po przeróbkach napędza mój wyświetlacz. Wszystkie komendy niskiego poziomu (z wyjątkiem odczytu bufora wyświetlacza) działają.

 

Czyli dopiero teraz namieszałem ;)

 

 

EDIT:

rafit, masz moze pod ręką aparature? ilu pinowa jest tasiemka i jaki jest wymiar wyswietlacz.

 

znalazlem cos takiego (dzieki kolego wojtek.r za namiar) http://artronic.pl/o_produkcie.php?id=1113?

 

ale cos mi sie zdaje ze za szeroka tasiemka bedzie

tu masz zdjęcia http://picasaweb.google.com/jaimenow/Transmitter# (nie moje ;) ale powinny się nadać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem przy okazji trick do sprawdzania wersjoi softu.

 

"To check the firmware hold the right stick horizontal trim to the left and hold the left stick vertical trim up, then turn on your transmitter and this will show up on the screen. If you press the + key, you will see another screen with the words off/normal on one column and hex numbers on the right side..."

 

nie wiem czy dziala, nie mam wyświetlacza aktualnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.