Skocz do zawartości

Turnigy 9X - nowy firmware: RadioClone


rafit

Rekomendowane odpowiedzi

.. a ja dalej ze swoimi testami: jakies dziwne rzeczy sie dzieja z sygnalem wyjsciowym, mam ustawione proste mixery w postaci krzywej y=x, efekt: dla wejscia A i D lekkie przsuniecia drazka (nawet nie do polowy) powoduje przejscie do maxa, szczegolnie dziwne to jest dla A w lewo jest zle w prawo ok.

problem mozna rozwiazac ustawiajac AUTO ON w KALIBRACJA - wtedy po paru ruchach drazka w te i wewte wszystko jest juz ok.

nie wiem czy takie zjawisko wystepowalo tez w poprzednich wersjach softu ale wydaje mi sie ze nie (a moze tak, tyle ze wczesnie zawsze ustawialem sobie AUTO ON)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

julo winien jestem Ci kilka wyjaśnień odnośnie kalibracji drążków.

 

Ustawienie "AUTO ON" uruchamia proces automatycznej kalibracji. W momencie aktywacji przepisuje pozycje wszystkich drążków i pokręteł jako pozycje centralną. Jednocześnie ustawia bardzo małe różnice pomiędzy minimum a maksimum +/- 200 punktów. Stąd małe wychylenia powodują duże ruchy serw, które opisujesz.

 

Teraz dopóki uruchomiona jest funkcja AUTO ON, każde przejście drążkiem lub pokrętłem poza wartość minimalną / maksymalną powoduje jej przesunięcie. Teraz po ludzku:

Najszybsza kalibracja:

- ustaw drążki i pokrętła w pozycjach środkowych

- włącz AUTO ON

- poruszaj drążkami/pokrętłami do wszystkich skrajnych pozycji

- wyłącz tryb AUTO

- jeżeli jest taka potrzeba wykonaj ewentualnie ręczne poprawki

 

Przy okazji, jest już prawie gotowa kolejna wersja (mam jeszcze jeden błąd którego nie mogę znaleźć :(), sporo zmian - np możliwość trymowania serw (przesuwanie całego zakresu)

 

Przy okazji - czy jest prawidłowa kalibracja widać natychmiast na wskaźnikach trymerów. Podają one odczytanie pozycje drążków po przeliczeniach. Czyli powinny być w połowie i osiągać krańce przy skrajnych wychyleniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 0.012 dostępna:

- zmiany w menu głównym ;) nowa kategoria "PODSTAWY" (może ktoś zna lepszą nazwę)

 

- INFO (przeniesione z MODEL)

- WYJŚCIA - trymowanie serw, przesuwa proporcjonalnie zakres

- ZM.WEWN, do zrobienia. Ustawianie stałych używanych w konfiguracji

- WIZUALIZ.(przeniesione w MODEL, w model zmieniona na inny rodzaj)

 

- edycja ustawień wyświetlacza (trochę jeszcze brakuje, lecz już powinna większość działać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 0.012 dostępna

 

i juz wgrana - wyglada fajnie, szczegolnie ciesze sie z szybkiego trymowania wyjsc.

jedna tylko uwaga: czy menu PODSTAWY ma byc per model (w kontekscie pozniejszej obslugi wielu konfiguracji) czy dla calej aparatury?

w kazdym razie to trymowanie wyjsc powinno byc raczej per model. tego typu ustawienie dla calej apki raczej nie ma sensu.

 

i przy okazji pytanie: co oznacza 'Sync time' i Separ Time (angielska wersja) w configu i jakie ma znaczenie w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy menu PODSTAWY ma byc per model

Jest per model. Całe menu PODSTAWOWY dotyczy wybranego modelu, lecz nie mam pomysłu jak to ładnie nazwać :(

Analogicznie będzie ze stałymi określającymi model (nazwane obecnie zmienne wewnętrzne). Tu też brakuje mi weny twórczej odnośnie nazewnictwa.

 

Idea była taka. W mikserach / maszynie stanowej możesz użyć pewnych stałych (będzie można zdefiniować ich nazwy) które szybko można przestawić przez menu PODSTAWOWY. Dla przykładu, nie znasz prawidłowego ustawienia klap, to używasz stałej którą później ustawiasz spokojnie w terenie (bez konieczności zmian wewnątrz konfiguracji).

 

szczegolnie ciesze sie z szybkiego trymowania wyjsc.

Trymowanie zachowuje liniowość przedziału (przesuwa cały zakres min / środek / max). Jeżeli chcesz zmienić zakres min/max to trzeba to zrobić przez menu model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam na stanie trzy sztuki takich nadajników - dwa na razie używane z oryginalnym softem a trzecia pójdzie do testów :-) Dziś jednak nie udało mi się kupić gniazda PS/2 a montowanie poczciwego RS232 wydaje mi się zbyt ordynarne.

Przeczytałem cały temat dotyczący nowego softu i w związku z tym narodziło mi się pytanie: Jak zrealizować gaszenie silnika spalinowego ?

Pewnie coś przeoczyłem czytając - proszę o rozjaśnienie moich wątpliwości. Na początku przyszłego tygodnia wgram soft i będę testował.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jednak nie udało mi się kupić gniazda PS/2 a montowanie poczciwego RS232 wydaje mi się zbyt ordynarne.

Zobacz tutaj: https://sourceforge.net/apps/mediawiki/radioclone/index.php?title=Hardware:install_ISP są tam też inne propozycje instalacj gniazda, np w komorze na baterie.

 

w związku z tym narodziło mi się pytanie: Jak zrealizować gaszenie silnika spalinowego ?

Opisz proszę co ma się dokładnie stać. To znaczy jakie wyjścia jak się mają zachowywać i kiedy.

 

Na początku przyszłego tygodnia wgram soft i będę testował.

Sprawdzaj proszę najnowsze wersje - to zmienia się dość szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrealizować gaszenie silnika spalinowego ?

Opisz proszę co ma się dokładnie stać. To znaczy jakie wyjścia jak się mają zachowywać i kiedy.
W oryginalnym sofcie realizuje się to następująco:

Na kanale "THROTTLE" - domyślnie kanał 3 ustawiamy minimalne wychylenie serwa END POINT np. na 70%, następnie aktywujemy funkcję IDLEDOWN, która po przełączeniu przełącznika S1 powoduje zamknięcie przepustnicy na 100% względem ustawionego 70% w End Point

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale "THROTTLE" - domyślnie kanał 3 ustawiamy minimalne wychylenie serwa END POINT np. na 70%, następnie aktywujemy funkcję IDLEDOWN, która po przełączeniu przełącznika S1 powoduje zamknięcie przepustnicy na 100% względem ustawionego 70% w End Point

O ile dobrze rozumiem to jest tak:

- przepustnica im wyżej tym wolniej (taki rewers ;))

- normalnie w locie używasz zakresu od 70% do -100%

- przełącznik ma pozwolić na sprowadzenie wyjścia do 100%

 

Wiec w zależności od tego co chcesz osiągnąć. Np jeżeli przełącznik ma zablokować zupełnie silnik (brak reakcji na przepustnicę).

 

Najpierw mikser:

- InpB (lewy drążek) -> Out3 (chciałeś 3 wyjście) rodzaj "Krzywa", warunek "Wirt.sw 1" = Tak. Punkty ustawiasz na -100,-100 i 100,70 (chyba że chcesz reves to -100,70 i 100,-100)

 

Teraz trzeba zdefiniować kiedy ma się włączać ten wirtualny przełącznik 1.

- definiujesz 1 wirtualny przełącznik jako np "MOTOR OFF" (niestety jeszcze niedostępne :P, więc na razie będzie jako "Wirt.sw 1"

- potrzebujesz 3 reguł maszyny stanowej:

* pierwsza do włączania np. >Stan (czyli jeżeli większe to zmień stany), "Stan wejść" na "Zaw. Wł" w warunku ustawiasz Sw1 (lub którykolwiek tam chcesz) Ustaw St. włączasz "1", reszta pusta (Kasuj też)

* druga do wyłączania np.

* trzecia do właściwego ustawienia przepustnicy w stanie wyłączonym

 

------

Można też zrobić to inaczej, że nie blokujesz przepustnicy, tylko podwyższasz jej możliwy poziom do 100%. Spowodowałoby to możliwość powolnego zgaszenia silnika.

Tu wystarczą 2 miksery.

 

- InpB (lewy drążek) -> Out3 (chciałeś 3 wyjście) rodzaj "Krzywa", warunek "Zawsz.wł". Punkty ustawiasz na -100,-100 i 100,70 (chyba że chcesz reves to -100,70 i 100,-100)

- Sw1 (lub co tam chesz) -> Out3 (chciałeś 3 wyjście) rodzaj "Krzywa", warunek "Zawsz.wł". Punkty ustawiasz na -100,0 i 100,30

 

 

----

Można jeszcze by ustawić tak, że przełącznik pozwoli zejść krzywej do 100% lecz już nigdy nie wróci... itd, ale nie będę zanudzał.

 

---

Przy okazji, a masz możliwość zapalenia tego silnika w powietrzu? Jakbyś dodał jakiś "rozrusznik" :P to też by się dało to opisać.

---

 

Edit: Trochę dla rozrywki - szaleństwo modyfikacji

;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, a masz możliwość zapalenia tego silnika w powietrzu? Jakbyś dodał jakiś "rozrusznik" :P to też by się dało to opisać.

Bywają modele z wbudowanymi rozrusznikami - jednak wszystkie moje modele rozrusznik "zostawiają" na ziemi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tę cenę to naprawdę bardzo dobra oferta.Zamawiam-nadzieję że się załapię. :rotfl:

EDIT:

Hahahahaha nie mam pytań przed chwilą jeszcze 3 były a już są -3. :twisted: Ciekawe czy taka oferta się powtórzy-prawie połowa normalnej ceny kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na blogu HK zapowiadali, że antena będzie na stałe w nadajniku. Myślę, że na zdjęciu na tej stronie jest facet właśnie z tym nowym radiem.

O tak zdecydowanie.

 

Zaczynam żałować że mam ASSANA z niewygodną anteną którą co chwila muszę odkręcać żeby nie urwać :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.