Skocz do zawartości

Turnigy 9X - nowy firmware: RadioClone


rafit

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj adresu http://downloads.sourceforge.net/project/radioclone/Beta/RadioClone_0_66_beta_pl.hex?r=&ts=1307523339&use_mirror=garr

Co do latania - na pewno ktoś lata, przy dobrych wiatrach oblot Excela w weekend odbędzie się na Radio Clone (a może i RWD na nim poleci ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O! Dzieki Marcin za blyskawiczna odpowiedz. Niestety, pod podanym przez Ciebie linkiem plik tez sie automatycznie otwiera i wyglada jak na obrazku wyzej.

Ja podejrzewam, ze to moze miec jakis zwiazek z ustawieniami tego przekletego IE.

 

Powiedz, a opiszesz wrazenia z obslugi oprogramowania podczas lotu? Ciekawosc mnie zzera, jak to funkcjonuje w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Dzieki Marcin za blyskawiczna odpowiedz. Niestety, pod podanym przez Ciebie linkiem plik tez sie automatycznie otwiera i wyglada jak na obrazku wyzej.

Ja podejrzewam, ze to moze miec jakis zwiazek z ustawieniami tego przekletego IE.

Prawdopodobnie przeglądarka automatycznie otwiera pliki *.hex, trzeba poszukać w liście znanych rozszerzeń, zainstalować FireFoxa albo podeślij maila na PM, to Ci wyślę (PL czy EN?).

 

Powiedz, a opiszesz wrazenia z obslugi oprogramowania podczas lotu? Ciekawosc mnie zzera, jak to funkcjonuje w praktyce.

Na razie wrażenia z testów na ziemi - dla mnie rewelacja, Rafał odwalił kawał porządnej roboty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje. Zmienilem ustawienia - teraz moj adres maila powinien sie ukazywac. Jesli mozna prosic, zarowno PL, jak EN, gdyz jeszcze nie wiem, z jaka wersja jezykowa sobie lepiej poradzimy - moj syn wlada lepiej angielskim (to znaczy, mowic po polsku potrafi, ale z pisaniem i czytaniem slabo), natomiast ja polskim. Dziekuje.

 

Tak sobie pomyslalem, ze z czasem moznaby pokusic sie tez o wersje niemiecka - zawsze to zwiekszy sie grono potencjalnych odbiorcow. Jesli trzeba, chetnie pomoge w tlumaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zapisać plik który się wyświetla w przeglądarce trzeba kliknąć na link prawym klawiszem myszki i ... w IE:

z menu kontekstowego wybrać "Save Target As..." lub "Zapisz odnośnik jako..." w zależności od wersji językowej (lecz tego po polsku nie jestem pewien ;))

 

Instrukcja obsługi... skoro nie podoba się open office, to tu jest wersja PDF.

http://sourceforge.net/projects/radioclone/files/Manual/

 

Tak wiem, że jej poziom jest beznadziejny, ale daje jakieś pojęcie. Chętni do nanoszenia poprawek - mile widziani.

 

 

Angielska wersja instrukcji jest w powijakach, więc nawet nie eksportuję jej do PDFa.

 

 

Odnośnie wersji językowych, aby powstała kolejna wersja, trzeba przetłumaczyć plik http://radioclone.svn.sourceforge.net/viewvc/radioclone/Tx_v2/language_en.h?revision=133&view=markup (należy tylko nie przekraczać ilości znaków podanych w komentarzach). Jak na razie wielu się o to pytało (dla różnych języków, ale nikt się nie podjął - taki słomiany zapał).

 

 

Teraz odnośnie latania. Co chyba dość oczywiste latam nim od samego początku :P, ale też znam kilka osób które z powodzeniem używają mojego firmware. Mogą się zapewne zdarzać pewne niedociągnięcia, ale są poprawiane na bieżąco (jak któreś uda mi się znaleźć). Dla pocieszenia obecnie żaden ze znalezionych błędów nie dotyczył samego sterowania podczas lotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje, rafit. To milo wiedziec, ze troszczysz sie o kazdego uzytkownika Twojego programu, a jeszcze milej miec swiadomosc, ze poswiecasz cenny czas na wyjasnianie nawet najbardziej bzdurnych pytan. Jeszcze raz dzieki.

 

Gwoli wyjasnienia - nawet jesli nie robie na Was zbyt rozgarnietego wrazenia, samodzielnie wpadlem na pomysl uzycia menu "kontekstowego" do kopiowania plikow z programem. Ale jesli robie to z "plaszczyzny" nadrzednej (o nazwie "Beta", jesli pamietam), nieszczesny IE automatycznie usiluje zapisac na dysku wylacznie link (w formacie *.htm) do zawartosci pliku i nie pozwala przy tym na zmiane formatu. Natomiast jesli klikne na nazwe pliku, zostaje on przez IE automatycznie otwarty, ukazujac od razu cala zawartosc. Jedyna mozliwosc to zaznaczenie calej zawartosci otwartego pliku i skopiowanie jej do utworzonego na dysku pliku *.txt, a nastepnie "przemianowanie" tego ostatniego na *.hex. A wiec sposob malo elegancki oraz narazony na niebezpieczenstwo latwego popelnienia bledu i przez to "zepsucia" programu. Niestety, moj IE dotychczas na inna droge nie pozwala i nie udalo mi sie odkryc, dlaczego.

 

Natomiast odnosnie instrukcji w formacie Open Office mam wrazenie, ze zostalem niewlasciwie zrozumiany. Zatem zaznaczam, ze to nie ma nic wspolnego z "podobaniem sie", lecz wylacznie z moimi umiejetnosciami badz mozliwosciami. Ja z Open Office jeszcze nigdy nie mialem do czynienia i go po prostu nie znam, gdyz od wielu lat zarowno na polu zawodowym, jak prywatnym zdany jestem na MS-Office. A to dlatego, ze MS-Office jest w Niemczech najbardziej rozpowszechnionym zbiorem programow "biurowych", wiec mozliwosci wymiany dokumentow w formatach z nim kompatybilnych sa najwieksze. Open Office jest wprawdzie takze u nas znany, ale rzadko stosowany. Nic poza tym. Powyzsze moznaby zamknac powiedzeniem: "co kraj, to obyczaj". Tym bardziej dziekuje Tobie, rafit, za instrukcje w formacie *.pdf - jej zawartosc jest lepsza, anizeli wynikaloby z Twojego stwierdzenia wyzej.

 

Teraz kwestia tlumaczenia na niemiecki. Mnie latwiej byloby tlumaczyc z polskiego. Czy istnieje taka mozliwosc? I przede wszystkim, jak mam to robic - czy po prostu na podanej przez Ciebie stronie zastepowac czerwone wpisy okresleniami niemieckimi? Czy moze powinienem to skopiowac na dysk i dopiero tam tlumaczyc?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kwestia tlumaczenia na niemiecki. Mnie latwiej byloby tlumaczyc z polskiego. Czy istnieje taka mozliwosc? I przede wszystkim, jak mam to robic - czy po prostu na podanej przez Ciebie stronie zastepowac czerwone wpisy okresleniami niemieckimi? Czy moze powinienem to skopiowac na dysk i dopiero tam tlumaczyc?

Wersja po polsku: http://radioclone.svn.sourceforge.net/viewvc/radioclone/Tx_v2/language_pl.h?revision=133&view=markup

 

Można zapisać plik na dysku przez link "download" (mam nadzieję, że zadziała - to tylko zwykły plik tekstowy). Ten pobrany plik trzeba przetłumaczyć (wszystkie napisy w cudzysłowowych". Nie możesz jednak przekraczać maksymalnych długości napisów, inaczej się po prostu nie zmieszczą. Jeżeli będzie Ci się chciało to zrobić, to podeślij ten pliczek do mnie, dołączę go do źródeł i powstanie nowa wersja językowa.

 

Pozostaje jeszcze kwestia czcionek (czyli umlautów). Musiałbym trochę rozszerzyć program i zdefiniować dodatkowe czcionki, ale to jest do zrobienia.

 

Jeszcze kwestia Worda, trochę "niezręcznie" używać komercyjnego programu w projekcie Open Source ;) Jeżeli chcesz nanieść poprawki do dokumentacji, to mogę zrobić wyjątek i podesłać Ci pliki wyeksportowane do formatu DOC. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, pliki "jezykowe" daly sie bez problemu skopiowac na dysk, wiec "podlubie" troche przy niemieckiej wersji (do tego wystarczy najprostszy edytor). Umlauty mozna sprobowac zastapic w ten sposob: ä=ae, ö=uo, ü=ue. Nie jest to forma zbyt elegancka, ale dopuszczalna. Pod wzgledem jezykowym to absolutnie zaden problem, jednak w pierwszej kolejnosci postaram sie zrozumiec dzialanie programu, by dokladnie wiedziec, co tlumacze. Wowczas latwiej znalezc odpowiednio krotkie i jednoczesnie wiele mowiace okreslenia.

 

Nad niemiecka instrukcja programu przynajmniej w chwili obecnej nie popracuje ze wzgledu na brak czasu (wlasnie tlumacze na jezyk niemiecki program DelftShip, sluzacy do projektowania kadlubow jednostek plywajacych, ponadto projektuje dom, a w przerwach mam na glowie jeszcze wiele innych "drobiazgow"), wiec ewentualne rozwiazywanie problemow zwiazanych z konwertowaniem plikow pomiedzy roznymi systemami "Office" odsunmy, prosze, na dalszy plan. Tymczasem mam instrukcje polska, wiec jest gdzie zajrzec podczas tlumaczenia samego programu, a to przeciez najwazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka nowinek

 

Dzięki mr.jaro mamy wersję niemiecką

 

Ale co ważniejsze, houk znalazł błąd w wersji 0.66 ! Problem pojawia się przy próbie edycji/dodania miksera opartego na krzywej. Dostępna jest już poprawka (wersja 0.67) i zalecam niezwłoczną aktualizację wszystkim którzy używają wersji 0.66 !!!

 

 

Wszystko przez to, że usiłuję "ścisnąć" kod aby dodać jeszcze jedną planowaną funkcjonalność ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego nad czym pracuję, to cały czas brakuje jednego szczegółu w funkcjonalności. Chodzi o możliwość zmiany pewnych konfiguracji w trakcie zabawy modelem (np podczas lotu).

 

Parę razy spotkałem się z pomysłami, aby mieć np kilka kompletów trymerów używanych w różnych fazach lotu. Podobno jest tak w niektórych aparaturach i używa się tego do np konfiguracji kołowania tylko trymerami... Nie wiem, nie widziałem jak to działa i gdzie jest używane, ale wydaje się to mało intuicyjne i uniwersalne.

 

Postanowiłem więc spróbować "zmieścić" jeszcze jedno bardziej oczywiste rozszerzenie które będzie zgodne z filozofią RadioClone. Uważni czytelnicy zauważyli pewnie coś, co nazwałem "zmienne modelu". Tak wiem, że nikt poza mną ich nie używał - postaram się jednak to zmienić. Wyobraźcie sobie, że można byłoby je przestawiać klawiszami trymerów :) (oczywiście trymery pełniły by dalej taką samą rolę jak przedtem, a działanie całości byłoby konfigurowalne).

 

Jak można tego by użyć? Prosto. Dajmy na to że chcemy mieć 3 fazę lotu jako krążenie w termice. Teraz ustawiamy sobie zmienną modelu na np SKL (od skręt w lewo;)) i dodajemy ją do odpowiednich wychyleń steru. Dodatkowo wybór 3-fazy lotu "podłączałby" trymer np RUD do tej zmiennej. Teraz chcąc ją zmienić wystarczyłoby użyć trymera! (żadnego wchodzenia do menu, patrzenia na aparaturę itp).

 

Pójdźmy o krok dalej i "zachciejmy" też automatycznego skręcania w prawo. Bo czemu by nie ;) Dodajmy konfigurację następnego przełącznika, tak aby w 3-fazie lotu w zależności od jego położenia była wybierana zmienna modelu SKL (ta zdefiniowana wcześniej) albo SKP (skręt w prawo). Oczywiście trymer wtedy byłby podłączony do odpowiedniej zmiennej.

 

I jak? Chwilkę jeszcze pewnie zejdzie zanim to skończę i przetestuję, ale jak macie jakieś uwagi i pomysły - chętnie posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważni czytelnicy zauważyli pewnie coś, co nazwałem "zmienne modelu". Tak wiem, że nikt poza mną ich nie używał - postaram się jednak to zmienić.

Ja używam :-)

Funkcjonalność ciekawa, ale trzeba na niej "położyć ręce" :-)

A jak z odczytem z SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci swego czasu w mailu.

Po wejściu w odczyt modelu z SD jeżeli podświetlę katalog i nacisnę DN, zaczyna mi odświeżać w sposób ciągły wyświetlacz i nie reaguje na nic.

Trzeba przytrzymać DN i wtedy wcisnąć EXIT lub np. "-" (czyli prawy przycisk), wtedy zadziała i wyjdzie z menu.

Druga sprawa to krzaki w wyświetlaniu maszyny stanowej i reguł (mail z 17.05 chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie próbuję wgrać RadioClone ale bez powodzenia.

Udało mi się chyba zrobić buckup (wygenerował mi się plik .hex o wielkości 153 kB).

Niestety podczas próby wgrania RadioClone programator się zawiesił (tak mi się wydaje - paliła się czerwona i zielona dioda, i tak ze 30 min). Po wyjęciu z gniada po włączeniu aparatura nie żyje. Co robię nie tak i czy da się jeszcze to uratować. Czy podesłać Wam jakieś zrzuty z ekranu, jeżeli tak to jakie żeby zdiagnozować problem. Używam programatora identycznego z tym co na początku w wątku.

 

Problem rozwiązany - zacząłem wgrywać nowy soft bez wymazania starego i się zawieszało. Po wymazaniu, wszystko się ładnie wgrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helik z klasy 450 ale bez ccpm oblatany, sprawdzone i działa.

 

Dzięki rafit za pomoc i szybką reakcję na bug-a, od razu widać ze soft tworzy entuzjasta :D

 

Kawał porządnej i jak widać potrzebnej roboty.

 

Pliczek wrzuciłem na http://www.rc-fan.pl/ może komuś się przyda (obsługa FlyMentor z fmode a iddle z gear + przełączanie żyro normal i HH z dostrojeniem czułości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępna jest nowa wersja 0.69

 

Sporo zmian... oprócz poprawek zgłaszanych problemów nowość:

 

Możliwość dostrajania zmiennych modelu w trakcie lotu. Realizuje się zgodnie z pomysłem opisanym na górze tej strony.

 

Do przestawienia trybu trymerów używamy reguł maszyny stanowej:

"TPrzyp" - do przypisania trymera do wybranej zmiennej wewnętrznej modelu

"TReset" - do przywrócenia normalnego działania trymera (i nawet wszystkich na raz)

 

Jak będziecie się bawić, przypominam że reguły są przetwarzane od zerowej do ostatniej (czyli ostatnia wygrywa)

 

Obecny stan przypisania sterowania trymerami do zmiennych można zobaczyć w menu: Podstawy / Zmienne modelu.

 

Uczulam na jeszcze jedno. Poruszając się po menu nie oczekujmy, że zmiany dokonywane trymerami zostaną zapisane! (dotyczy to również zmiennych modelu). Zapis zmian dokonanych trymerami następuje nie wcześniej niż 3 sekundy po ostatniej zmianie. Jeżeli nastąpi jakaś zmiana później, to znowu czekamy 3 sekundy... Natychmiastowy zapis jest po uruchomieniu menu głównego (przy pierwszym wejściu do menu).

Z drugiej strony opuszczenie menu bez zapisania ustawień powoduje przywrócenie ustawień poprzednich (w tym zmiennych modelu i trymerów!!!)

 

Czyli zapamiętujemy - Trymerami nie posługujemy się będąc w jakimkolwiek menu (chyba że do celów poglądowych w opcji "Zmienne modelu", lecz wtedy pamiętamy, że wyjście z tej opcji mniej niż 3 sekundy po zmianie spowoduje jej niezapisanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to mkrawcz1 się urlopuje, tak przynajmniej twierdzi jego skrzynka ;)

 

Stronka wydaje się jednak działać http://www.rc-fan.pl/list_configs.php ,przynajmniej u mnie. Dodałem ostatnio nawet na próbę konfigurację ostatnio nabytej zabawki - Kilera (taka pewnie znana wszystkim delta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat ponieważ mam pytanie do użytkowników....

 

Prośba do posiadaczy odbiornika HK TR6A v2, najlepiej wraz z aparaturą Turnigy 9X wraz RadioClone lub Er9X (lub od biedy z oryginalnym oprogramowaniem).

 

Dla przypomnienia wygląda tak:

Dołączona grafika

 

 

Z postów na innych forach wynika, że generuje również sygnał PPM (patrz obrazek powyżej)

 

 

Teraz pytanie: Ile maksymalnie tych kanałów może poskładać? Czy tylko 6 tak jak na to wskazuje ilość wyjść, czy może "dorzuci" dodatkowe kanały wysyłane przez radio.

 

Temat rozwinę, ale potrzebuje choć jednego "ochotnika". Alternatywą jest posiadacz takiego odbiornika we Wrocławiu - wtedy będzie blisko i mogę pomóc w testach, nie trzeba nawet posiadać Turnigy ;)

 

EDIT:

Dzięki pomocy kprzeb już znam odpowiedź. Odbiornik generuje ramkę PPM tylko z 6-ciu kanałów. I tak nie źle, ale po cichu liczyłem na więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.