Jump to content

ESA i trochę mechanizacji.


pelikan1500

Recommended Posts

Modele ESA świetnie nadają się do różnego rodzaju mechanizacji takich jak : chowane podwozia , ruchome klapy , oświetlenie czy np. funkcja z rzucania bomb lub spadochroniarza . Wszyscy dobrze wiemy że takimi ESA-mi ich właściciele nie walczą w zawodach ale zawsze jeden z takich modeli pojawia się na niebie podczas tych imprez jako CIEKAWOSTKA . Modele takie dają nam pewnego rodzaju pokaz swoich MOŻLIWOŚCI przy tak niewielkich rozmiarach . Przedstawiam jedno z takich MINIATUROWYCH PRZEDSIĘWZIĘĆ które mi się udało z powodzeniem zrealizować w modelu typu ESA i zachęcić innych modelarzy a szczególnie tych młodszych stażem :shock: do budowania takich modeli gdyż nie jest to aż takie STRASZNE na jakie wygląda a MAŁY model to małe straty a duży model to ......... :( .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

co do zrzutu bomb to chyba wszyscy pamiętają Łosia co chciał puscić z dymem Parzniew w zeszłym roku,

Taak, i później próbował raz jeszcze ale bezskutecznie :D

Model bomba, wygląda fantastycznie !

Link to comment
Share on other sites

Pelikan1500 jesteś wielki.

I nie mówię o wykonaniu modelu (chociaż to też), ale o Twoim wpływie na resztę. Podnosisz poprzeczkę, inspirujesz i zachęcasz. Nieźle.

Jeszcze trochę i zamiast modelu do walki będę miał makietę :)

Teraz poważnie. Masz może jakieś zdjęcia chowanego podwozia w dwusilnikowcu w gondolach? Oczywiście ESA z EPP. Jakiś ME 110? Szukałem w sieci ale nie znalazłem nic przydatnego.

Link to comment
Share on other sites

Ale czad .......

Podnosisz poprzeczkę z każdym modelem. Człowiek się stara coś dopracować a tu takie rewelacyjne rozwiązania. Mam wrażenie, że ze swoimi modelami jestem w epoce kamienia łupanego, słusznie stwierdził "Pacek" .... wstyd wyciągać swoje z bagażnika.

 

ms

Link to comment
Share on other sites

Może w tym tygodniu wezmę się w końcu za dokończenie PZL P-38 WILK z chowanym podwoziem to na bieżąco przedstawię relację foto i opisową z budowy takiego podwozia i od razu w wersji ze stałym ale demontowalnym podwoziem bo nie każdy z nas ma koło siebie warunki do latania z podwoziem na MAŁYCH kółeczkach .

Link to comment
Share on other sites

Hej, ja miałem Wilka budować, nawet mam juz skrzydła :x

 

Pokaż , pokaż, bo nie bardzo mogę się zdecydować jaką technologią budować Wilka. Kanapka czy kombinowany: przód kanapka, ogon tuba. Ale podwozie chowane i klapy będą musowo.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.