Skocz do zawartości

EXTRA 330 S x-light


sak122

Rekomendowane odpowiedzi

MOdel będzie dość mały, i mało będzie w nim miejsca, gdyby jezscze w środek doszedł centropłat, to już całkiem nie byłoby jak co porozmieszczać, a tym sposobem skrzydło będzie i lżejsze, i będzie więcej miejsca, bo rurka węglowa mało waży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Śruby zazwyczaj montuje się gdy jest problem w transporcie modelu. W mojej Extrze do kadłuba weszło by jeszcze z jeden pakiet no i 3 odbiorniki- tak więc na brak miejsca nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - najmniej to ważą skrzydła NIEDZIELONE. Każde inne rozwiązanie jest cięższe. Masz błędne pojęcie o konstrukcji modeli. Skrzydła dzielone muszą być dodatkowo wzmocnione poprzez dodanie chociażby wzmocnień żeberek przez które będzie przechodziła kieszeń bagnetu. Trzeba również wzmocnić kadłub w miejscu przechodzenia bagnetu, bo chyba nie myślisz, że ten kawałek balsy wytrzyma takie obciążenia. Te wszystkie wzmocnienia powodują, że konstrukcja zaczyna nabierać wagi, a bez tych wzmocnień - nie poleci. Tak więc jeśli chcesz zrobić model lekko, to musisz zrobić go ZGODNIE Z PLANAMI i nie kombinować nic przy konstrukcji, bo z tego co widać - nie masz o tym zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby powiększania sterów i lotek.Lata prawidłowo przy odpowiednich prędkościach.Beczki kręci bardzo szybko,ciasne pętle to żaden problem.Ten model został zaprojektowany jako szybki akrobat .Trzeba uważać przy ciasnych skrętach na mniejszej prędkości ze względu na zrywanie strug na wąskiej końcówce skrzydła,przy małych prędkościach robi się niestabilny poprzecznie czego doświadczył kolega Działeczka na własnej skórze przy słabym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisał F-150 jest dość szybki, (nie mierzone bo nie miałem czym), przy mniejszej prędkości jak 30km/h zwalał się na skrzydło. Takie jest moje odczucie. Poza tym posłuszny sterom i prawidłowo wykonuje podstawowe akrobacje, nie udało mi się tylko latać na żyletkę, a to chyba za sprawą słabego napędu. Szkoda że ten model żył tak krótko,

bo tylko jakieś 2 godziny latania.

Wychodzi że nie pozostało Ci nic innego jak zacząć wszystko od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :wink: dzisiaj bez fotek, bo nie ma chwilowo co pokazywać, ale tak w skrócie:

zacząłem robić kabinkę modelu - metodą jak najbardziej tradycyjną - zrobiłem formę ze styropiany, i teraz jestem w trakcie pokrywania jej gładzią akrylową - szpachlowanie, przecieranie itp. a na końcu jak już będzie gładka i styropian będzie ze wszystkich stron skryty gładzią, wtedy taflę plastiku takiego jak PET nagrzeję i naciągnę na formę, myślę że powinno się udać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.