Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf-109H v55


JANTAR87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Więcej mocy z tylnym niż z bocznym wydechem? Jest jakaś różnica?

Tak MVVS 3,5 z tylnym wydechem kręci nawet 17000 obr. Modele z dobrze dotartym tym MVVS-em przegania OS. 25 FX (4.0 ccm)... wiem z doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa a co u niektórych naszych WALECZNYCH BOHATERÓW nawet 17600 :shock: . już po LEKKIM skręceniu przed kontrolą obrotów :mrgreen: . Obiecali że to się więcej nie powtórzy. Jeżeli będziesz miał problem z dostaniem kolanka to polecam odwiedzć jakiś market budowlany dział z elementami miedzianymi tam są TAKIE KOLANKA co by je można ZAADOPTOWAĆ - już to przerabiałem z dobrym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa a co u niektórych naszych WALECZNYCH BOHATERÓW nawet 17600 :shock: . już po LEKKIM skręceniu przed kontrolą obrotów :mrgreen: . Obiecali że to się więcej nie powtórzy.

Heh sami byli zaskoczeni :shock: takim wynikiem :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że starczy mi czasu żeby gdzieś pojawić się na zawodach, bo czasu w weekendy mało(szkoła) a druga sprawa odległości. Inna sprawa to treningi, najbliżej pewnie gdzieś w rudzie śl. bo u mnie nikt nie lata 1/12 ani nawet ESA.

 

Piła- 430km

Góra Kalwaria- 260 km

Radom- 200km

Zegrze Pomorskie- 600km

Pabianice- 160km

Wrocław- 220km.

:cry:

 

BTW, ma ktoś jakiś zestaw 1/12 na sprzedaż? najlepiej pod 3,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak V55 na MVVS-ie z tylnym wydechem :twisted: ). JANTAR87 to kiedy planujesz DZIEWICZY lot Messera ?

No! Co do tylnego wydechu ,to właśnie taki zrobiłem ale czy rozklepanie kolanka na "prosto" to nie jest ingerencja w tłumik???

Miałem problem z wyważeniem,pakiet z AAA był za lekki znowu ten z AA ledwo ledwo wystarczył. Wyważam na 1/3 a i tak trochę za ciężki na mordę :evil: Nie mam go gdzie wpakować jutro pomyślę jeszcze. :evil:

 

 

no to masz prawie wszędzie dość blisko

Te kilometry podane to w jedną stronę są, w obie, jest wiadomo, dwa razy więcej :evil:

 

Obloty być może już niedługo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z wyważeniem,pakiet z AAA był za lekki znowu ten z AA ledwo ledwo wystarczył. Wyważam na 1/3 a i tak trochę za ciężki na mordę

 

Tak to można akro 3D wyważać.Zabijesz Messera bardzo szybko.

ŚĆ ma być ok.3-4 cm od natarcia.Dokładnie nie pamiętam bo mój poległ jakieś 2 lata temu :devil:

Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważenie dla Messerschmitta 2,5cm - 3,5cm to +/- jakieś 4cm od krawędzi natarcia skrzydła tak jak uda Ci się go postawić na rozłożonych palcach od dołu skrzydła . Ba bo w/g niektórych KSIĄG MODELARSKICH to nasze modele kombatów po 1-2 sezonach nie powinny w ogóle UTRZYMYWAĆ się powietrzu :mrgreen: , że już nie wspomnę o kilku spektakularnych OBCIERKACH PARKINGOWYCH :evil: gdzie brakuje połowy statecznika poziomego lub 1/3 skrzydła :shock: i zostało jeszcze np.3 minuty walki a to już NORMALKA w aircombacie. Tak że nie PODCHODŹ za bardzo z linijką do wszystkiego przy tego typu modelach. Ja latam swoim V55 na pakiecie 1700 mAh i kleję go na rzepa na WYSOKOŚCI prawie spływu skrzydła ale na długim rzepie, bo jak bardzo mocno wieje ( prawie huragan :mrgreen:) to go przesuwam lekko do przodu i skupiam się na walce a nie na utrzymywaniu modelu w POPRAWNYM locie poziomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważenie dla Messerschmitta 2,5cm - 3,5cm to +/- jakieś 4cm od krawędzi natarcia skrzydła

Przy tych +/- 4cm od natarcia, pakiet dosunąłem do samego zbiornika i jest git, ale dalej nie pójdzie.

 

pelikan1500, już się niecierpliwię na Ił-a (mam jeszcze tydzień urlopu,pózniej będzie kicha z czasem), nim mi się dobrze latało a poza tym jestem sentymenalny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.