Skocz do zawartości

Velox od Oriona, troche mniejszy 2,2m


Rekomendowane odpowiedzi

Wisi.

Ledwo ale wisi. Mam filmy z 2 pierwszych lotow, jak je jakos zrzuce na kompa to beda w necie.

 

Na razie sa sylko wykresiki z loggera i jakas fotka ktora udalo sie zrobic przez przypadek.

Pierwszy lot zrobilem na smigle 23x8, drugi na 22x10. Wszystkie na tych samych pakietach 10s 3300 30C Turnigy. W takiej konfiguracji z moca jest na styk, model lata , wykonuje wszystkie figury 3d w miare spokojnie ale jest strasznie mulowaty. Brakuje mu wyraznie predkosci i mocy. Zmiana smigla na 22x10 niewiele pomogla. Model jest bardzo lekki, lata bardzo wolno i malo agresywnie. Dla lubiacych 3d w typowej wersji czyli wisiec , harrierowac, itp nadaje sie super ale ja czekam na pakiety 12s i na to az model pokaze pazurki :) Mam tez za bardzo przedni SC, bede musial przenosic pakiety i zelazko od zasilania. Co mnie bardzo zdziwilo to pobor pradu. Po pierwszym locie (ok. 4 minuty) do akusow weszlo 1160mah :o. Drugi lot 6minut i jak widac na drugim wykresie nawet nie dobilem do 2000mah. Wiec pewnie przy pakietach 12s 4000 loty w okolicach 10min beda optymalne.

 

Smiglo 23x8

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dla lubiacych 3d w typowej wersji czyli wisiec , harrierowac, itp nadaje sie super ale ja czekam na pakiety 12s i na to az model pokaze pazurki

Każdy kiedys zaczynał.Parę lat temu myślałem, że zawis i harrier to prawie cud swiata teraz uważam, że to dwie najprostrze figuy w 3D do wykonania.Z czasem upodobania zmieniają się i zmienic trzeba też ustawienie modelu.

 

Velox jest rewelacyjny pod każdym względem i pomysleć, że trzeba czechów aby zrobić pare dobrych modeli Yaka 55M krill Veloxa, Thundera itp

 

Czy my jesteśmy gorsi od nich dlaczego taka lipa ?

 

Paweł pokaż jak tym sie lata, bo jeszcze nikt tego nie uczynił.Ten model jest tak mało znany, bo chyba jeszcze żaden pilot 3D tym nie latał ;D widziałem go w powietrzu nie raz u pepików, ale same sieroty tym latały, a było widać, że model chce więcej dać z siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velox jest rewelacyjny pod każdym względem i pomysleć, że trzeba czechów aby zrobić pare dobrych modeli Yaka 55M krill Veloxa, Thundera itp

 

Czy my jesteśmy gorsi od nich dlaczego taka lipa ?

 

Nie wiem, ale myślę, że gorsi nie jesteśmy, ja w każdym razie niedługo zaopatruję się w cada i chcę zrobić podróbkę Yaka-55 z orionu :D Mam troszkę zdjęć to jakoś poradzę. W końcu po co mam eksperymentować jak ktoś już coś zrobił dobrze :D Dla mnie Yak-55 zawsze był brzydki jak noc, ale powiem szczerze, że po filmikach na tubie z Pawłem w roli pilota jakoś się do niego przekonałem :D Bo velox dla mnie zbyt kanciasty...

 

12s 4000

To widzę, że i pojemność też zwiększysz. Myślisz, że ostatecznie ile wyjdzie wagowo? Ciekaw jestem jak działają Twoje wloty powietrza te białe. Nie grzeje się elektronika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, mógłbyś na zdjęciach pokazać jak masz mocowaną węglową "szybkę" do kabinki, mam dylemat jak to ładnie zrobić, a u ciebie dosyć ładnie to wygląda, poza tym jestem ciekawy czy model masz w Warszawie czy Lublinie, bo jak w Wawie to może osobiście bym obejrzał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem na tubke filmik z drugiego lotu. Tym razem smiglo 22x10. Nadal strasznie mulowaty.

 

Dziekuje za komentarze ale szczerze powiedziawszy te filmiki uwazam za srednie, byly to pierwsze loty wiec za bardzo nie wiedzialem czego sie spodziewac.

Moim zdaniem model powinien byc ciut dluzszy bo jak na razie latanie nim po prostej sprawia mi wiele problemow...

Ladziak, blur na filmie to taka opcja w iMovie. Edge blur i jest pieknie :D:D:D

W drugim filmie wlaczylem opcje ju tu, zobacz jak fajnie dziala.

Mikserow nie robilem zadnych i raczej predko nie ustawie.

 

Film z drugiego lotu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Paweł , latasz jak ciota , a nie Alchemik .

Nie to że mi się nie podoba, ja wręcz uwielbiam takie wolne latanie jak na filmie.

Ale cały czas mam przed oczami pokaz na pikniku w Radawcu z zeszłego roku , gdzie latałeś jak wściekły (chyba na uwięzi szybciej w kręgu nie latają) i to tera wygląda jakbyś się nudził . :wink: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda troszke jakby brakowało lotek, ale to może wina braku mocy.Może sie teraz czepiam, ale wg mnie jakby róznicowosc lotek była potrzebna jakos dziwnie bokiem wychodzi z beczek.Samego lotu nie oceniam, bo wiem, że po 2 lotach cieżko wymagac cudów.

Na pierwszy strzał to Velox musi być szybszy wymiana aku to dobra decyzja.Podoba mi się ta lekkosc w powietrzu :D z duzym zapasem mocy bedzie uniwersalny fun fun w połączeniu z extrą 260 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.