Skocz do zawartości

Velox od Oriona, troche mniejszy 2,2m


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Fajne lądowanie "omałoco", a bardzo delikatnie posadzony model. Do akrobacji to widać, że wystarcza ten pakiet, większy to potrzebny do wyżywania się

Widziałem jak lata ten Veloxik na żywo, no i niestety - jest do niektórych akrobacji zbyt powolny, więc 12S będzie idealne :) Poza tym mimo dużych wychyleń sprawia wrażenie, że brakuje mu sterów, więc zwiększenie prędkości strumienia powinno znacznie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego lotu nie oceniam, bo wiem, że po 2 lotach cieżko wymagac cudów.

 

Muszę przyznać że przywracasz mi wiarę w zdrowy rozsądek którą straciłem po wypowiedziach "twojego kolegi". To fakt że podczas oblotu ciężko wymagać od razu wyczucia reakcji na stery modelu, wyważenia itp.

 

Niestety z powodu Pawła kontuzji Velox chwilę poczeka ale na prawdę fajny model :D. Jako naoczny świadek lotów również potwierdzam że niestety model jest troszeczkę "leniwy" z racji napędu. Jak dojdzie 12s to nagramy z Pawłem super film :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajne lądowanie "omałoco"

Dziś było fajne lądowanie "omałoco". Przy snap rollu przekrzywiła się owiewka koła, więc Paweł zrobił zawis jakieś pół metra nad ziemią i po prostu złapałem model... ot taki większy depron :D

 

No i zdecydowanie trzeba mu pakietu 12s. Jak go Paweł nazywa Botox lata super, ale jednak jest nieco mułowaty, nawet jako obserwator jestem w stanie to stwierdzić. 12s i będzie rakieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jutro ma paaadaaać :P

Rano :), potem będzie słońce. Akurat po pracy zaatakujemy lotnisko.

 

A poza tym my mamy swoją imprezownię na kołach więc jak pada deszcz to się nie nudzimy :D ( Iveco rulez ! ). Tak więc można schować się przed deszczem, pogadać a potem polatać przy tęczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego się Krzysiek trzymamy.

Jutro ma być ładny dzień ,bo po 85 leciu Dęblina przyjdzie czas na latanie w Niebrzegowie, może oblot Ravena.

Przy okazji moglibyście wpaść z Pawłem w odwiedziny. :D

Dzisiaj lataliśmy od 17 do 21 :D ! Jak się chce to się da ! Velox dostał nowy pokarm i teraz jest super ! Ale o tym już napisze Paweł.

 

To Ty Tomku wpadnij do Radawca ! Idealnie wykoszony równiutki pas czeka :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też , mini zlot gigantów , w sumie kilka maszyn + prawdziwy jet ( z turbiną spalinową a nie odkurzaczem w :ass: ).

Do tego przy akompaniamencie f-16 i Iskier tuż przed nosem.

Ale za zaproszenie do Radawca dziękuję, na pewno skorzystam w wolny weekend, oby tylko pogoda dopisała . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączona grafika

 

W weekend zrobiłem 2 loty na 12s i jestem bardzo zadowolony. Zamówiłem jeszcze śmigło 22x12 ale nie wiem czy nie będzie troche za duże, juz teraz silnik pobiera 73A.

Mocy jest więcej niż dużo, model idzie w pionie rewelacyjnie.

Przeprogramowałem lotki, teraz wychylają się bardziej osiowo ale na dużych kątach natarcia trochę brakuje lotek. Czy jeśli zakleję szczelinę paskiem folii to poprawi się skutecznośc lotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł poprawi się i to bardzo ja jak zakleiłem w Funtanie małe szczelinki to musiałem zwiekszyc expo o 30%.Polecam silikon sanitarny i strzykawkę.Odchyl sobie max lotke i samą końcówką od strzykawki jednym tempem przeleć po całej szczelinie i wróć lotką do neutrum.Po paru godzinach zrobi się fajna gumka, a stery będą chodziły bez oporów.Próbowałem z taśmami foliami, ale silikon jest najelpeszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz podesłać podsumowanie napędu i modelu w jednym poście ? (waga, powierzchnia, zasialanie itd). Jak motor reaguje na gwałtowne dodawanie gazu?

Jak model reaguje na gaz najlepiej przekonasz się jeśli w weekend wpadniesz do Radawca na piknik!:)

A takie zestawienie przygotuję jakoś po weekendzie.

Po locie 9min w pakiety wchodzi ok. 3400mah.

 

Radku, sprobuje z tym silikonem aczkolwiek nie jestem jakos przekonany do tego. Wydaje mi sie ze folia moglaby byc lepsza. Ale w sumie zadnej z tych metod nie probowalem wiec to tylko gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku, sprobuje z tym silikonem aczkolwiek nie jestem jakos przekonany do tego. Wydaje mi sie ze folia moglaby byc lepsza. Ale w sumie zadnej z tych metod nie probowalem wiec to tylko gdybanie.

Ja Pawle mam zwykłą taśmę przeźroczystą. dużo pomaga, ale... Kombinowałem z oklejeniem folią oracover... Było bardzo ciężko ją przykleić w rowku, więc to nie taka prosta sprawa. Taśma ma to do siebie, że łatwo ją przykleić, ale okropnie wygląda, bo powstają pod nią pęcherzyki powietrza i nie tak łatwo dopasować ją w rowku. Ma tendencję do lekkiego odklejania się na końcówkach(od steru). Nigdy mi nie odpadła, bo dolna taśma swoim klejem trzyma górną. Silikonu nie próbowałem, ale myślę, że Radkowe rozwiązanie byłoby najlepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.