Skocz do zawartości

TOTO-0


KrzysiekB.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dołączona grafika

 

tak zakończyło się moje dzisiejsze latanie...

 

po pierwszym wyrzucie zorientowalem sie, ze mam zle zalozony orczyk od SW, wiec elegancko wyladowalem, zrobilem tak jak mialo byc i na nowo podpinam cala elektronike. Nadajnik lezal tuż obok mnie. w pewnym momencie, do konca nie wiem jak zachaczylem albo noga albo czyms innym o aparature przesuwajac dzwignie gazu na full. Pech chcial ze lewą dloń miałem wlanie w pobliżu śmigła. Nie zdąrzyłem nawet mrugnąc a krew bryzła na wszystkie strony...

 

Szczęscie w nieszczęściu, bo mogłem stracić palce. A tak skończyło się na rozcięciu nie wymagającym wizyty u lekarza. Już teraz wiem, po co jest w aparaturach ta funkcja CUT odcinania dzwigni gazu. Nie ustawiłem tego bo stwierdziłem, że szkoda kanału (a i tak nie był mi do niczego potrzebny)

 

Jednym słowem - mam za swoje, trzebabyło myśleć!!

 

Pozdr. Uważajcie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku pod tym linkiem http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/HK_movies2.asp?idmovie=6b40ffa3f2b84be399c760947a9e581a widać jak ktoś podłącza jakieś małe urządzenie do odbiornika i taki "mostek". Też będę musiał coś takiego zrobić? i czy będzie to w zestawie?

Jeżeli chodzi ci o to co on wetknął pod pierwszy kanał od góry to to jest spinka do bindowania, będziesz musiałzrobić tak samo i jest ona w zestawie :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Malker!;)

 

No niestety ale TOTO-0 prawdopodobnie zawiśnie pod moim sufitem;/. Za dużo zacząłem z nim kąbinować, przerabiać, remontować, żeby jeszcze mógł polatać. Po każdej kraksie kleiłem go trochę "niedbale", rozumiesz (parcie na oblot:p) I tak mu przybywało masy i przybywało, aż skończyło się na 850g. W tej wadze znajduje się także moje podwozie, które do niego skąbinowałem. A więc patent z przednią golenią skrętną i podwoziem głównym zdejmowalnym. To wszystko swoje wazyło i trochę popsuło właściwości lotne modelu. Jak wcześniej wspominałem model kleiłem trochę za szybko i np. statecznik pionowy był krzywo zamontowany, poziomy nie był wcale poziomy;p przez co musiałem przesuwać skrzydło z "krzywym" wzniosem na jedną stronę, żeby kąty się zgadzały (skrzydło po prawej wystawało więcej niż po lewej). No poprostu odwaliłem hauturę jakich mało. Na koniec model zaliczył kreta. zawiesił się na drzewie i spadł z 4 metrów pionowo w glebę - Ugięta ośka (wymeniona już) i złamane śmigło (pierwsze złamane). Myślę, że tego modelu nie opłaca się już "naprawiać" Szybciej i lepiej będzie zbudować go od nowa całego :). Ale z drugiej strony, skoro mam już prawie oblatanego RWD-5 (model z podwoziem) to chciałbym mieć teraz motoszybowca. I myślę, że TOTO-2 będzie bardziej "szybowcowym" modelem niż TOTO-0. Co Wy na to? Chyba że znacie jakieś inne modele które można zbudować z depronu:)

 

Mój TOTO-0 przed ostatnim lotem prezentował się tak:

 

http://img823.imageshack.us/i/030820108001024x768.jpg/

 

http://img412.imageshack.us/i/030820107991024x768.jpg/

 

http://img826.imageshack.us/i/030820108011024x768.jpg/

 

Pozdrawiam i zapraszam teraz TUTAJ

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem. Przy małych prędkościach modelem da się skręcać, ale jak lekko przyspiesze to idzie bokiem w glebe. Co do lądowania - nie wytrzymało podwozie główne. Tzn wpadło do środka. Ale też tego lądowania nie można było nazwać lądowaniem:D bardziej, to był zamach na ziemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troche nieładnie sie podkleje, ale potrzebuje pomocy z odczytem planów z elementami depronowymi. Na nich jest górne pokrycie tył depron 6 mm a tam kawałek przy zweżeniu narysowany linią przerywaną . jak to ciąć ??

I jeszcze coś o co chodzi z tym ściąć wg. wzoru.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skrzydło masz w dobrym stanie to spokojnie możesz zrobić tylko nowy kadłub, tylko trzeba by na nowo przemysleć koncepcję podwozia.

Wydaje mi się, że skrzydło jest dobre, chociaż mam wątpliwości co do tego wzniosu. Czy czasem prawa połowa skrzydła nie jest mniej "podniesiona" od lewej

 

Może troche nieładnie sie podkleje, ale potrzebuje pomocy z odczytem planów z elementami depronowymi. Na nich jest górne pokrycie tył depron 6 mm a tam kawałek przy zweżeniu narysowany linią przerywaną . jak to ciąć ??

I jeszcze coś o co chodzi z tym ściąć wg. wzoru.

Z góry dziękuje.

Pewnie chodzi o to, że wycinasz po lini przerywanej, a później przecinasz pod takim kątem jak jest napisane "ściąć wg. wzoru" po długości ten kawałek. Rozumiesz?:D Nie daje głowy, bo szczerze nie zwracałem na to uwagi i tego nie robiłem wg. planów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

przepraszam ze "odswieżam" temat ale ciekawi mnie ile warstw taśmy dałeś bo ja na swojego totka dałem 2 ale i tak nie do końca jestem zadowolony z koloru bo depron nadal trochę przebija :/ na skrzydła chciałem dać biały kolor (góra płata) a dol w kratkę biało-czerwoną poradzicie coś?? żeby depron nie przebijał

P.S niestety skrzydła mam z depronu czarnego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem po jednej warstwie każdego koloru.

 

Niebieska - jakaś do uszczelniania rur. Okazała się beznadziejnym rozwiązaniem, bo fakt faktem, depron prawie przez nią nie przebijał, ale jak ujżała trochę słońca, to mało nie odfrunęła ze skrzydła na bąblach.

Żółta - zwykła taśma pakowa. Przez nią widać niestety to co jest za drugą sroną

Czerwona - powierzchnie sterowe zrobiłem nieco inaczej. Najpierw okleiłem je zwykła taśmą papierową (pakową) a później pomalowałem najzwyklejszą farbą w spray'u. Depron nie przebijał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.