Skocz do zawartości

TOTO-0


KrzysiekB.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ToTo-0 (niestety) bardzo wrażliwy jest na położenie SC, róznice w granicach 5 mm dają o sobie znać. Wypadek na wskazanym filmie jednak wyraźnie wskazuje mi na wychylenie steru wysokości w dół. Prototyp latał u mnie w kilku różnych konfirguracjach, różne silniki, pakiety i śmigła, ale takiego upadku nie miał i mimo wszystko zawsze był do opanowania.

Zresztą poszedł "później do ludzi", znaczy do Michała ( MiQ27) i praktycznie Michał nim śmigał bez jakichkolwiek problemów. Widzę że chyba raz jeszcze przyjdzie mi się zmierzyć z nowym projektem "pierwszego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że jeszcze dzisiaj pogoda dopisze na oblot, ale niestety. U mnie cały czas mocno wieje i wole nie ryzykować kolejnego kreta, albo jeszcze czegoś innego. Oblot będę musiał przesunąć o jakieś 10 dni z powodu wyjazdu. Dam tu znać, jak TOTO-0 poleci:)

 

Pozdr!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem ci że masz rewers ale dopiero bardziej doświadczonego się posłuchałeś :wink:

Ja do końca w to nie wierzyłem, bo dałbym sobie głowę odciąć, że wszystko działało jak należy. Wiem jak powinny pracować powieżchnie sterowe, ale skoro faktycznie tak było to nie mam pojęcia jak to przegapiłem.

 

Pozdr!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tym razem poszło lepiej. Na początku prawie cały czas siadał mi w trawie z gazem wychylonym na max. Okazało się, że miałem źle ustawiony drążek przy włączaniu aparatury, bo nie był na pozycji 0. I dlatego raz działało a raz nie.

 

Nie będę się więcej rozpisywał, zobaczcie sami :)

 

 

[vimeo]

[/vimeo]

 

 

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim, którzy mi pomogli przy tym moim pierwszym latadle !:)Wielkie Dzięki dla Was!

 

P.S - Kolejnym będzie RWD-5 by skazoo (kadłub prawie gotowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie jakby ci trochę ciągu brakowało. Ten napęd ledwo daje radę a ty do tego wypuszczasz go w górę. Spróbuj poziomo i troszkę mocniej go wyrzucaj. Model musi nabrać prędkośdci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek ciężkości jest w 1/3 cięciwy skrzydła. Dzisiaj już bardziej panowałem nad modele, i w ogole latało mi się przyjemniej. Martwią mnie dwie sprawy:

 

1. Mam strasznie kiepski zasięg. Nie wiem, czy sięga on nawet 100 m (tak ma być przy tym sprzęcie którym ja dysponuje?). W nadajniku mam uszkodzoną antenę, tzn. ten ostatni element który się wysuwa jest przytwierdzony na stałe z tym wcześniejszym (nieruchomy) Jest poprostu ściśnięte tak, żeby nie było luzów.

 

2. Model żeby leciał prosto musi lecieć trawersem , próbowałem trymować ster kierunku, ale nie pomagało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ,po wypuszczeniu oddaj lekko wysokość ,nabierz prędkości i lekko w górę ,z tego co widać masz słaby napęd :wink: Ta bidulka lata prawie cały czas na granicy przeciągniecia :) Przy starcie możesz biegnąć z modelem aby go więcej rozpędzić :wink:

Powodzenia w dalszych lotach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie filmik z pierwszego oblotu jest ciekawszy ;)

:rotfl:

 

Ale dzisiaj naprawdę lepiej latał. Za chwile sami zobaczycie, jak wrzuce film na vimeo :)

 

Co do zasięgu - jest sens kupować nową antenę? np taką http://www.allegro.pl/item1081659642_antena_do_nadajnika_rc_43_113cm_rozne_anteny_rc.html ??

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.