Skocz do zawartości

TOTO-0


KrzysiekB.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z przykrością muszę stwierdzić, że dnia dzisiejszego mój TOTO-0 definitywnie i na dobre pożegnał się ze swoim skrzydłem :P :/. Na dole będzie film, ale najpierw wyjaśnię:

 

Po ostatnich lotach stwierdziłem, że coś jest nie tak z tym moim TOTO-em (później pisałem właśnie o antenie w nadajniku), Na forum natknąłem się na link do strony. Nie mam jej zapisane, ale tytuł brzmiał coś w stylu "ABC radia RC" czy coś takiego. Pisało tam między innymi, że zbyt długa "dyndająca" antena za samolotem pogarsza odbiór przez nią sygnału z nadajnika. Czytając dalej stwierdziłem, że zmienie jej ułożenie w moim modelu, i poprowadze ją na górze kadłuba i w góre na statecznik pionowy. Myślałem że to pomoże, ale jak się potem okazało - zasięg był jeszcze mniejszy :/. No to wyciągnąłem ją prawie cała na zewnątrz, przymocowałem i coś tam się niby poprawiło. Później w tym feralnym locie strasznie modelem szarpało na wszystkie strony (a nie był wcale daleko), Na ostatnim zakręcie do lądowania lotki dostały dziwnego kopa, model obrócił się na plecy i walnął o ziemię. Co dziwne - cały kadłub wyszedł bez szfanku (nawet statecznik pionowy) a poszło jedynie skrzydło (Pękł dolny dźwigar, więc chyba lepiej już zrobić nowe).

 

Dołączona grafika

 

 

[vimeo]

[/vimeo]

 

 

 

Efekt kraksy:

 

Dołączona grafika

 

Ten mój statecznik pionowy wydaje mi się zbyt "gibki", będę musiał chyba go jakoś usztywnić

 

Dołączona grafika

 

 

Tak sobie postanowiłem, że musze mieć tego TOTO-a żywego. Nawet dla tego, że jest to mój pierwszy latający model i należy mu się z tego tytułu szacunek:D

 

Ale w kolejce do skończenia czeka RWD-5 :)

 

Dołączona grafika

 

P.S Wpadłem na pomysł, żeby spróbować połączyć te dwa płaty łącznikami jak w planach, ale tymi które robią wznios. Jak model będzie reagował na lotki, jeśli zrobie skrzydło ze wzniosem?

 

Pozdr!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!;)

 

Statecznik mam już wzmocniony. Niestety nie miałem prętów węglowych i zastosowałem cienkie listewki sosnowe:

 

Dołączona grafika

 

(listwy wyglądają jakby były różnej długości, ale to wina zdjęcia. Kąty zachowałem)

 

a co do lotek - W tym modelu i tak lotki miałem za bardzo nerwowe przy najmniejszym ustawieniu na orczyku, To może teraz będą działać jak należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą skończyłem odbudowę skrzydła. Zdecydowałem, że będzie ono miało I wznios (jak w planach) I lotki (czego w planach nie było:D) Niestety nie wyszło mi to zbyt ładnie i estetycznie - mówię odrazu, ale mam nadzieję, że będzie działać. Jeszcze nie zagłębiałem się w temat oklejania, ale chciałbym nanieść jakieś kolory na ten model którymś ze sposobów:).

 

Wiem że można oklejać model papierem pakowym, a następnie go malować. Pytanie: Czy to co mam na środku skrzydła się nada? (to jest taśma "papierowa")

 

Wiem, że można oklejać folią, ale to chyba zabieg nieco droższy i trudniejszy

 

Tak to wygląda:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze dzisiaj zamontuje serwa na skrzydło i uruchomie wszystko na ziemi.

 

P.S. Oblot być może jutro

 

Pozdrawiam!. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno sprzęt radiowy w modelu jest najważniejszy (gdzieś tak wyczytałem, albo ktoś mi powiedział - nie pamiętam). Patrząc na mój uszkodzony nadajnik E-sky 0404 i remontowany Odbiornik E-sky (bez obudowy) chodzi mi po głowie myśl o zakupie czegoś o "przedział" lepszego.

 

Celując w jak najtaniej i możliwie dobrze (z pomocą Działeczki) zastanawiam się nad nadajnikiem i odbiornikiem Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx V2 (Mode 2) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=9042

 

Chciałbym poznać Wasze odczucia co do tego sprzętu :). Mi się wydaje ze 144 zł z przesyłka (+ znając moje szczęście cło) nie jest dużo za lepszą jakość latania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie Twoje podejście Cimek Ale proszę, zrozum też mnie:D

 

Moim zdaniem to zależy od tego, jakie kto ma plany z modelarstwem. W moim przypadku modelarstwem zająłem się jako hobby'm dodatkowym ;) mam już inne takie lotnicze, które pochłania znacznie więcej kasy :)

 

Myślę o zakupie tego sprzętu z linku podanego wyżej, ponieważ, jest on w cenie, jaką mogę jeszcze zapłacić. A takie dozbieranie... Uzbierałbym i te 700 zł za jakiś czas (większy czy mniejszy) ale po co?. Skoro chcę taki sprzęt wykorzystać tylko do TOTO-0, RWD-5 No i może kiedyś TOTO-2 ?? A charakterystyka tego z HK (z tego co czytam) zupełnie mi wystarcza. Nie ma co pchać kasy - wg. mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.