Skocz do zawartości

TOTO-0


KrzysiekB.

Rekomendowane odpowiedzi

:? :oops: nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Nagram, zmontuje i wrzuce nowy film.

 

edit:

 

czyli przy uruchamianiu:

 

1. Włączamy nadajnik

2. Podłączamy silnik z regulatorem

3. Podłączamy regulator z odbiornikiem

4. Podłączamy serwa z odbiornikiem

5. Podłączamy regulator z akumulatorem

 

Przy wyłączaniu odwrotnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Jak odbiornik złapie zakłócenia no i będziesz miał śmigło założone to możesz stracić palce...

Wychylenia na sterach są trochę za duże, tak więc nie ciągnij drążka w czasie lotu na max tylko delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychylenia na sterach są trochę za duże

Na sterze kierunku i wysokości popychacz mam założony na ostatnią dziurę w orczyku. A przy lotkach jest na 3 od zewnątrz. Można zmniejszyć:).

 

Pytanie: Czy wystająca antenka z ogona modelu poprawia znacznie zasięg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katastrofa!!!

 

od samego rana miałem dziwne przeczucie, że coś się dzisiaj spierdzieli. I spierdzielił się mój TOTO-0 ;(. Na szybko powiem tylko tyle, że zaliczyłem dosyć ładnego kreta z wyrzutu bez silnika. Wyglądało to tak, jakby jedna strona skrzydła była cięższa a ster wysokości w ogóle nie zareagował. W efekcie mam rozwalony dziób. Wręga silnika poszła w drobny mak. Naszczęście wszystkie elementy elektroniczne przetrwały i zaraz zabieram się do odbudowy (jeśli w ogole się to uda).

 

Później zdam dokładną relację, teraz muszę ochłonąć

 

Pozdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból zrobiłem ładnie i starannie rwd i pierwszy rzut odrazu kret cały kadłub miałem rozwalony.

Okej naprawiłem i znowu na pole i znowu kret wkoncu się zdenerwowałem i zrobiłem model własnej konstrukcji z profilem płaskim tak zwana latająca deska i lata wyśmienicie i nawet podstawowe akrobacje kręciłem po kilku dniach nauki.

Na oblot modelu proponuje wybrać się tam gdzie jest wysoka trawa a najlepiej latac jest nad zbożem xD ratuje to model przed niechcianym kretem xD.

aha i dobrze zabezpiecz baterie zeby ci po modelu nie latała.

Popuszczaj sobie go bez smigła nad trawą i zobacz jak sie zachowuje.

takie są moje rady pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wytłumaczcie mi po jakiego czorta mam puszczać model bez śmigła na początku?. Wydaje mi się, że gdybym mógł dysponować jakimś ciągiem przed pierwszym krete, to może udałoby mi się wyprowadzić model z opresji. A tak - kaplica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze gdy popuszczasz model bez smigła z ręki oczywiscie pod wiatr to sobie chwile nim posterujesz i będziesz wiedział jak sie zachowuje jak skreca np w lewo to ustawiasz leciutko lotke w prawą strone.Dobra leci prosto i wtedy zakładasz smigiełko i cheja i cieszysz się lotem bez kreta.

Ja tak zrobiłem i zero kreta.

 

PS: A wyważyłeś dobrze model ? skoro on ci poleciał odrazu w dół to mi się wydaje że jest zły środek ciężkości.

Złap go w połowie skrzydła i ma sie równoważyć jak nie to musisz pokombinować z elektroniką.

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek: może za słabo go wyrzuciłeś? Przy zbyt małej prędkości model właśnie może się przewalać na któreś skrzydło i reakcja na ster wysokości będzie za słaba. Staraj się mocno rzucić w poziomie lub lekko na dół. Koniecznie pod wiatr jeśli takowy wieje i oczywiście najlepiej w kierunku wysokiej trawy.

 

Kumza: skąd ci się wziął środek ciężkości w połowie skrzydła??? Nie wiem jak prawidłowo ma być ustawiony w tym ToTo ale wątpię, żeby miał być tak daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak prawidłowo ma być ustawiony w tym ToTo ale wątpię, żeby miał być tak daleko.

Chyba w 1/3 tak około.

Jak motylasty przy mnie zmienił wyposażenie w "zerówce" na lżejsze (silnik, pakiet) i zapomniał je przemeblować, to ledwo go opanował w pierwszym locie. SC poszedł za bardzo do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady!.

 

Mam film z oblotu, dzisiaj go wrzucę i będzie lepszy pogląd na sprawę. Analizując sobie te nagranie myślę, że pewnie za słabo go wyrzuciłem, bo na chwilę przed uderzeniem jak leciał pionowo wyprostował się (nie uderzył jakby z korkociągu). No ale to zobaczycie na filmie

 

Pozdr!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Yo!

daj mniejsze wychylenia sposób bo będę mniej ruszą drągiem nie działa

 

y...?

 

 

 

 

Skoro tak jak mówisz model zadarł za bardzo w górę no to wychodzi że masz złe wyważenie, złe kąty lub zbyt mała prędkość.

Mogę Ci pomóc w oblocie. O szczegóły pisz na GG :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak jak mówisz model zadarł za bardzo w górę

eee nie zadarł w góre:p. pewnie mi się zdawało

 

A więc film:

 

[vimeo]

[/vimeo]

 

Proszę o słówko komentarza :D

----------------------------------------------------------------

 

ODBUDOWA MODELU

 

Klej związał, wygląda ... prawie jak przedtem :D przykręciłem już silnik. Powiedzcie mi, czy odpowiednio ustawiłem skłon i wykłon:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Coś nie mam przekonania do tego rzepu. Nie mogłem go w ogóle przykleić do depronu ani wikolem, ani dragonem polimerowym. A jak już się przykleiło, to trzymał przez 2-3 "oderwania" (Natomiast do aku przywarł elegancko). Spróbuje wymyślić jakiś inny sposób, ale sugestie mile widziane:)

 

Pozdrawiam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zdziwiony ze tak ci poleciał nagle w dół :idea: niech wypowiedzą się inni :roll:

ps : GDYBYŚ POSZEDŁ NA WYSOKĄ TRAWE Z 50 CM TO MODEL BYŚ MIAŁ CAŁY !

Zrobiłem błąd z rwd bo też go puszczałem na boisku i całego go rozkwasiłem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.