Skocz do zawartości

TOTO-0


KrzysiekB.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostałem cło 80 zł ale nie musiałem nic pokazywać zadnych dowodów tylko zapłaciłem na poczcie kase i tyle facetka w okienku mówiła że to za odprawe celną koszt paczki to 150 usd a waga 2,5kg.

teraz musisz im wysłać dowód przelewu np może być z pay pala jak płaciłeś przez paypal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wysłałem maila do Urzędu Celnego z dowodem wpłaty i listą części jakie znajdują się w paczce. Mam nadzieję, że cała ta "papierkowa robota" długo nie potrwa i w końcu będę mógł ruszyć ze składaniem mojego modelu. A tym czasem - kilka detali:

 

Dźwignia lotki:

 

Dołączona grafika

 

może wygląda za bardzo na "przyklejoną" do powierzchni, ale przy maksymalnym wychyleniu lotki dotyka lekko do skrzydła. Natomiast nie stawia oporu więc myślę, że będzie ok. Boję się tylko o to, czy nie za mało "jej siedzi" w lotce

 

Dźwignia steru wysokości:

 

 

Pozdrawiam!.

 

Dołączona grafika

 

Tutaj jest nieco wyższa i większa ogólnie, ponieważ ster wysokości ma większe wychylenia

 

Dźwignia steru kierunku:

 

Dołączona grafika

 

Tutaj pewnie popełniłem błąd. Na zdjęciu tego nie wiadć, ale oś podłużna dźwigni nie jest równloległa do osi podłużnej steru kierunku. tak że przy wychylaniu, ten otwór na "popychacz" też idzie trochę pod kątem. Czy to może powodować jakieś większe problemy w funkcjonowaniu?.

 

Tych elementów jeszcze nie wklejałem, więc poprawki są możliwe

 

 

Dodatek

 

Nie podoba mi się takie siekierowate zakończenie skrzydła, na początku chciałem zrobić winglety (uszy) ale zadanie chyba trochę mnie przerosło i skończyło się na zwykłych końcówkach skrzydeł:

 

Dołączona grafika

 

No i jeszcze wzmocnienie kadłuba, o którym wcześniej zapomniałem :oops:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wlasnie dzisiaj zrobilem skrzydlo co sie rowna ukonczeniu modelu. Zostaje tylko kosmetyka i wyposażenie . Kosmetyka jeszcze da rade. Ale wyposażenie to dopiero po powrocie bo w piatek wylatuje do Norwegii i wracam dopiero w polowie wakacji wiec wtedy HK sie ukłoni ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wysłania maila z potwierdzeniem zakupu do otrzymania paczki mineło 4 dni. Przy odbiorze oczywiście odchudziłem się o 50 zł. Pierwsze wrażenie, po owtarciu solidnie opakowanego etykietami pudełka - Cholera!, ale to wszystko małe!!:P Na zdjęciach było większe;p.

 

Ze względu na to, że planowałem lotki wprawiać w ruch za pomocą jednego serwa - teraz musiałem rozciąć płat od spodu, na kabelki ( wersja z 2 serwami )

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

wziąłem się też za lutowanie konektorów. Jutro jak będzie czas, spróbuje wszystko uruchomić :), tylko nie wiem czy mi się to uda, bo nie mam póki co ładowarki do aku. (będę miał koło poniedziałku - wtorku). a pewnie jest teraz rozładowany

 

Dołączona grafika

 

 

Pozdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polutowałem wszystko, podpiąłem jak należy wg. schematu, który zrobił Squa. Gdy wszystko było podłączone, odpaliłem nadajnik. Z "cześci" dobiegał głoś takiego pikania (3-4 razy). A poem cisza. Serwa troszkę buczały i nic. Zero reakcji na drążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem sie też na budowę Toto-0 właśnie ukończyłem kadłuba i skrzydła.Teraz całe wyposażenie wybrałem takie i proszę o opinie czy to wystarczy.?

1

Twoje zamówienie

Nazwa produktu Usuń Cena jednostkowa Rabat Liczba sztuk Wartość

ESC HW30A - Regulator ESC HW30A - Regulator 39.90 PLN

- 39.90 PLN

Silnik 2408-21T Black - Tower Pro Silnik 2408-21T Black - Tower Pro 28.50 PLN

- 28.50 PLN

Ładowarka z Balanserem EK2-0851 Ładowarka z Balanserem EK2-0851 49.70 PLN

- 49.70 PLN

Serwo SG-90 Airplane Tower Pro Serwo SG-90 Airplane Tower Pro 14.99 PLN

- 44.97 PLN

Akumulator 11,1V 1500mAh 20C - TOP-WIN - Li-pol Akumulator 11,1V 1500mAh 20C - TOP-WIN - Li-pol 68.50 PLN

- 68.50 PLN

Aparatura Rc T4EU 2,4GHz, Mode 2, 4-kanały Aparatura Rc T4EU 2,4GHz, Mode 2, 4-kanały 159.00 PLN

- 159.00 PLN

Silnik 2408-21T Gold/Silver Silnik 2408-21T Gold/Silver 29.76 PLN

- 29.76 PLN

Śmigło EP-8040 (8x4) Śmigło EP-8040 (8x4) 3.29 PLN

- 3.29 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1. Najpierw włączaj nadajnik potem resztę.

2. Kwarc ma być cały czas włożony.

3. Gaz masz pod 3 kanałem.

4. Włączaj zasilanie na "zero" gazu.

5. Po dzisiejszych testach wszystko gra. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest;D.

 

Jestem juz po zamontowaniu steru wysokości i silnika. Ster kierunku jest wklejony, ale jeszcze nie połączony z popychaczem. Póki co wszystko gra, nie wiem czy może mam za małe wychylenie. Ale to sie pewnie zobaczy w locie. Jak wszystko zmontuje do kupy, to wrzuce film z testu nr 2

 

Pozdr!. :)

 

Oblot coraz bliżej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerpaszam za posta pod postem, ale sprawa jest nadzwyczajna dla mnie:D

 

Właśnie przed chwilą skończyłem mojego TOTO-a 0. I jest on PRAWIE gotowy do oblotu:D :jupi:

 

Piszę prawie, bo muszę jeszcze ustawić środek ciężkości, no i przede wszystkim znaleźć jakiś sposób na przymocowanie akumulatora, żeby mi nie jeździł bo całym kadłubie. Słyszałem kiedyś o sposobie na żepę ? Praktykował ktoś kiedyś to?

 

 

Pozdrawiam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FINISH

 

Dzisiaj już mogę powiedzieć. Że model jest gotowy do oblotu;). Masa TOTO-a z wyposażeniem to 600 gram. Nie wiem czy to dużo czy mało. Wczoraj robiłem test silnika (jeśli można to nazwać testem). Trzymając model pionowo jak w zawisie dałem na pełne obroty i sam utrzymywał się w powietrzu. Nie wznosił się ani nie opadał.

 

 

Dołączona grafika

 

A oto cała moja kolekcja:D

 

Dołączona grafika

 

To pierwsze coś, to Pseudo Bocian zrobiony z papieru do drukarki i wykałaczek

Dołączona grafika

 

Nie miałem nigdy odwagi, żeby go w jakiś sposób ulotnić

 

Dołączona grafika

 

Pierwszy "latający", chociaż więcej jest w zawisie niż faktycznie lata:D

 

 

Na koniec film z II rozruchu TOTO-a :)

 

[vimeo]

[/vimeo]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie. Jeśli jednak nie chcesz sie kiedyś zdziwić lub stracić silnika(ukręcone przewody) albo zepsuć serw,proponuje żebyś wyrobił sobie następujący nawyk podczas podłączania modelu. Najpierw włączamy aparaturę a dopiero potem podłączamy zasilanie do regulatora i odbiornika. Przy wyłączaniu postępujemy odwrotnie. Czasami bez załączonego nadajnika odbiorniki lubią płatać figle-u mnie na przykład silnik wchodzi na najwyższe obroty .Pisał Ci już o tym Dzialeczkaa Ty uparcie robisz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.