Skocz do zawartości

TOTO-0


KrzysiekB.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Osobiście go nie mam, ale jeżeli bym miał możliwość zamiany go za E-sky to bym brał. W takiej cenie nic innego nie znajdziesz. A czytając opinie o tym sprzęcie "nie jest najgorszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam ten zestawik i spisuje się całkiem nieźle. Ostatnio robiłem próbę na zakłucanie z wujkiem (on ma taki sam) i wszystko chodziło gładko zero zakłuceń :D . Będziesz musiał co prawda pomęczyć się przy podłączeniu apki do komputera, ale jak ci się to uda, to masz bardzo duże możliwości miksowania. Podsumowując za tę cenę się opłaca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj!.

 

Przed sekundą wróciłem z kolejnych lotów totem. Niestety filmu nie mam, bo byłem dziś sam.

 

Siedzi w tym moim modelu jeszcze pare problemów, które musze jakoś rozwiązać.

 

1. Model nadal, żeby leciał prosto, musi trawersować. Myślałem, że odgina się ster kierunku podczas lotu, więc go wzmocniłem listewkami (podporki), ale to nie pomogło

2. Model (w sumie to odbiornik) dziwnie reaguje na moc silnika. Jak latam z dzwignią wychyloną na około 65% to jest wszystko ok, ale jak już chce dodać trochę więcej mocy to serwa zaczynają mi trzepotać i zmieniają się nagle obroty silnika. Aż do tego stopnia, że nie idzie opanować modelu.

3. Jak dodam więcej gazu, to model zadziera nosem w górę, Trymowanie nie pomaga. Czy skłon jest za duży? czy za mały?

4. Mój TOTO polubiał drzewa:D. W drugim locie dzisiaj przez te właśnie zakłucenia skierował mi się na wysoką brzozę i tam już pozostał. Udało mi się go ściągnać po 30 minutach (ok. 5 metrów nad ziemią). Skubaniec wyszedł bez szfanku

 

I w końcu doszedłem do wniosku, że zamówie ten nowy nadajnik i odbiornik po dzisiejszym ataku modelu na mnie:D (ale to też był mój błąd, bo chciałem za blisko siebie polatać:P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już chce dodać trochę więcej mocy to serwa zaczynają mi trzepotać

Napięcie siada z powodu zbyt dużego poboru prądu. Coś masz niedopasowane w systemie - za duże śmigło, za słaby pakiet, opory na złączkach, trudno powiedzieć.

 

Jak dodam więcej gazu, to model zadziera nosem w górę,

Skłon raczej za mały, skoro ciągnie go w górę a nie do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłon raczej za mały, skoro ciągnie go w górę a nie do przodu.

będzie problem z tym skłonem, bo mam za małe śrubki i juz nie da rady podłożyć kolejnej podkładki;/. Kupie w zwyklym budowlanym sruby takiego rozmiaru?

 

a co do tego gazu i odbiornika - wcześniej takich problemów nie miałem. Dopiero dziś. na poczatku latałem z anteną w ogonie i wystającą z tyłu kadłuba. (odbiornik wtedy lezał na aku i blisko regulatora. Później wyciągnałem całą antene na zewnątrz i było jeszcze gorzej. Teraz znowu wrociłem do pierwszego rozwiązania, tyle ze odbiornik odsunąłem mozliwie jak najdalej akumulatora i regulatora (jest pod serwami bo inaczej sie nie da)

 

za słaby pakiet w sensie rozładowany juz? czy jak?. Bo mam jeden 1500 mAh i drugi 1600 mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Akumulator na pewno prądowo jest OK.

3s 1600mah 20-30C 20x 1,6= 32A

3s 1500mah 20-30C 20x 1,5= 30A

 

32A i 30A jest to dolna granica jaki pakiet powinien dać prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałeś odbiornik blisko regulatora to często właśnie od niego mogą powstawać lekkie "zakłucenia"

Uwierz mi, że to nie były "lekkie zakłucenia". Model potrafił na plecy się przekrecać, robił świecę w moment.

 

Mam nadzieję, że z nowym nadajnikiem i odbiornikiem... :

 

Dołączona grafika

 

nie będzie takich problemów. Wieczorem pójdzie zamówienie

 

P.S.

 

Dołączona grafika

 

Ten interfejs nada się do tego nadajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam taki sam tylko będziesz musiał zainstalować odpowiedni sterownik :wink:

tu masz sterownik pod vistę:

http://data.versiontracke..._USB_Driver.zip

a tu pod xp:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9041&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_6Ch_Tx_&_Rx_V2_(Mode_1)

pod całym tekstem o nadajniku jest fioletowa zakładka o nazwie files należy ściągnąć ten pilk z linku :wink: .

No i żeby móc zmieniać ustawienia potrzebujesz aplikacji t6config.

Tu jest bardzo przydatna stronka do aparatuty:

http://www.mycoolheli.com/t6config.html

T6config to 4 link od góry.

PS. Podglądaj filmiki na dole mimo że anglojęzyczne to i tak dają dużo info.

No to chyba tyle :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Semabor ;). Ale to do konfiguracji jeszcze muszę poczekać. Bo pewnie z 3 tygodnie upłynie, zanim przyjdzie mi sprzęt. Ale przydatne info zapodałeś :).

 

Czyli nie podziałam z modelem, jak nie ustawie nadajnika w komputerze tak?

 

Na filmiku pod tym linkiem http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/HK_movies2.asp?idmovie=6b40ffa3f2b84be399c760947a9e581a widać jak ktoś podłącza jakieś małe urządzenie do odbiornika i taki "mostek". Też będę musiał coś takiego zrobić? i czy będzie to w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOTO kolejny raz wzbił się w powietrze!. Tym razem loty zakończyły się nieco gorzej;/.

 

Wracając jeszcze do tej aparatury HK - Okazuje się, że HobbyKing nie ma akurat na stanie tego co chciałem nabyć. Dlatego z pomocą Brata :) zakupiłem dzisiaj ten sam zestaw w Polsce, dzięki czemu zyskam sporo na czasie:)

 

Tak jak wspominałem, TOTO z tego lotu nie był zadowolony (ja z resztą też). Znowu przeszkodziły mi zakłucenia z powodu "zbyt dużej :crazy: " odległości. Model po ostrej spirali stracił ciąg na silniku, prędkość była zbyt mała, żebym mógł wyrównać lot i przez to wbił się lekko w wykoszoną trawę. Przy tym lądowaniu odziwo dziób wyszedł bez zadrapania, zniszczyło się natomiast całe usterzenie ogonowe :/ :

 

wyrwany statecznik poziomy i pionowy:

Dołączona grafika

 

lekki ubytek:

Dołączona grafika

 

całość zniszczeń:

Dołączona grafika

 

Ale pomimo tego złego, chciałbym się pochwalić:D swoim pierwszym oklejaniem taśmą:)

 

Narazie tylko skrzydło:

 

Dołączona grafika

 

Góra wyszła według mnie całkiem estetycznie, ale spód...

Dołączona grafika

 

trochę na środku nie wyszedł. Nie dałem rady inaczej tego zrobić, bo łączenie połówek płata jest źle wykonane

 

Planuje jeszcze stateczniki okleić na taki sam kolor, a wszystkie elementy sterowe na czerwony. Kadłub będzie czerwono - niebieski (tak przez pół z szerokości)

 

Pozdrawiam!. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.