Skocz do zawartości

ToTo - depronowy motoszybowiec - da się


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Co prawda większy braciszek ToTa powoli się rodzi ( narazie cały czas w teorii ), ale postanowiłem coś pogmerać i przy tym modelu, jako że pogoda sie chyba na niedzielę zapowiada lotna. Wymienię silnik na TowerPro, okleję płat w całości folią.

A jak wyrobię się czasowo to i może na jakies zbocze sie wybiorę.

Zdjęcia zapodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem na całość, okliłem całego ToTa taśmą, zmienił barwy z zielonych na żółto - pomarańczowo-czerwone. Fajnie nawet teraz wygląda, czekam na niedzielę, coby go sprawdzić w powietrzu.

 

EDIT

Zastanawiam się jeszcze w temacie wymiany silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj troche polatać po niebie. Pogoda jak na grudzień super, jakies 15 stopni, lekki wietrzyk. Najdłuższy lot 28 minut i 50 sekund.

Zdjęć z latania, a raczej powietrza nie ma, gdyż byłem zupełnie sam.

ToTo po zmianie "wizerunku" przyczajony w trawie wygląda w tej chwili tak.

Model zyskał na szybkości i jest to odczuwalne, momentami wiało dość mocno i ToTo przestał latac tyłem.

totoor01.jpg

totoor02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No całkiem dziarska maszyna wyszła :)

 

Fajnie, że się taśma na płacie sprawdziła tak ja w moim modelu ;-)

 

Model myśle że przytył (cała rolka taśmy waży 100g z czego 1/3 to karton). Myśle ,że model przytył koło 20g?

 

Panie Motylu czy jest Pan zadowolony z tuningu taśmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagi nie sprawdzałem, ale model lata lepiej.

Co do oklejania taśma, człek się całe zycie uczy, pokusiło mnie by wprasować te cholerną taśmę żelazkiem i mi z lekka wypaczyło statecznik poziomy, co ja się go naprostowałem. :)

Co do Motyla, to ja jestem Motyl prawdziwy i moge to udowodnić, a inne Motyle na tym forum to się podszywają pode mnie :):):)

U mnie ksywa to "Motylasty" i dementuję wszelakie pogłoski jakoby pomiędzy nami były jakoweś koligacje rodzinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Planuje budowę tota z tym że ze styropianu. Czy masz może plany z podanymi wymiarami, nie chce marnować papieru na drukowanie a i tak bym nie potrafił tego podzielić na A4. Bardzo mi na tym zależy i najlepiej jeśli to by było dzisiaj bo chce zacząć budowę. Planuje kilka zmian i gdyby nie to że mam tylko 2 serwa std. to bym już zrobił ToTa2. Właściwie to pewnie zrobie tota2 tylko że lotki dam tak jak w totcie1.

 

Bardzo mi na tym zależy...

 

PS Obiecuje że się postaram, okleje model papierem i pomaluje :mrgreen:

 

Edit:

Dla chcącego nic trudnego :D

DSC01492.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany "zwymiarowane" mogę Ci przygotować na jutro, dzisiaj niestety siędze w pracy i wróce dopiero nad ranem. Narazie proponowałbym budowę ToTa-1, ToTo-2 jeszcze nie latał , dlatego też planów jego nie udostępniłem.

Uwagi do modelu są już ogółem znane - wzmocnić tył bo przy twardym lądowaniu lubi się złamać, choć jeśli będziesz go robił ze styropianu to pewnie jakieś swoje "sztuczki" zastosujesz. Strasznie jestem ciekaw jak Ci to wyjdzie i cieszy mnie zarazem fakt że mój model wyląduje gdzieś tam na antypodach, zrób koniecznie fotkę na tle kangura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: Na tle kangura ? :lol2:

W naszej dzielnicy mój tata widział jednego takiego jadąc do pracy. I nagle znalazł się na masce samochodu.

A misia koale widziałem przedwczoraj na naszym eukaliptusie. Ale chyba już sobie poszedł

 

A teraz na temat

Jak widzisz poradziłem sobie z wymiarami jakoś. Dziś rozpoczynam budowę.

Powstaną dwa ToTy w Australii bo jeden zrobi mój kolega :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.