Skocz do zawartości

ToTo - depronowy motoszybowiec - da się


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Model lata i wałsnej budowy to się liczy. Gratulacje

 

Lądowanie dobre w stylu:

 

Ale urwał ...Mota go jak szmatą ale to przez pogodę i otoczenie. Takie drzewa robią straszne rotory , a widać wiało ostro.

Na następne obloty proponuję łąkę , lotnisko , kaski i mniejszy wiaterek będzie lepiej...

 

Rozumiem , że w zawodach wystartuje w sobotę pilot właścieiel i jego maszyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień zapowiada się pracowicie dla naszych modelarzy, oto kalendarium planowanych wydarzeń na lotnisku Aeroklubu w Inowrocławiu:

OTWARTE ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE ZALICZANE DO PUCHARÓW POLSKI:

 

22.08.2010 Piknik modelarski

 

28.08.2010 Modele swobodnie latające F1A,F1B,F1C,F1P

 

3-4 Październik Modele szybowców zdalnie sterowanych F3B

 

9-10 Październik Modele szybowców zdalnie sterowanych wyrzucanych z ręki F3K

 

Zapisy przyjmowane są w Aeroklubie Kujawskim.

 

wszelkie informacje udziela Roman Czerwiński

 

wiecej info - http://www.aeroklubkujawski.pl

 

Zacytowałem z strony Mariusza z Chełmna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Heh , nie mam pojęcia ile mógł przytyć ale raczej niewiele , cały układ to elektronika z serwa std(nie posiadam innego wyłącznika na odległość) gdzie zamiast silniczka są przylutowane 4 diody z rezystorami , myślę że najwięcej w tym wszyskim ważą kabelki , ale jak tylko będe przekładał elektronikę do innego samolotu (max tydzien) to podtzucę "oświetlenie" na wagę :)

 

Jak chodzi o dziurę od drzewa , z jakiś 5 metrów ,toto dość przyjemnie oświetla ziemię pod sobą i w miare widać wszelkie drzewa , zachaczyłem niestety o masz antenowy nad blokiem... Wysoki , czarny i nieoświetlony , wiem wiem zaraz wszyscy mi napiszą jaki to nieodpowiedzialny jestem itp. Nie mam zbyt wiele na swoje usprawiedliwienie , wiatr obok bloku akurat się uaktywnił i wyszło jak wyszło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapalniczka 1,5 zł

 

Sama dioda 0,4 zł

 

I po co przepłacać ;p

 

Niestety mój wyłącznik nie dziala jak powinien , musze inne serwo dopaść...

 

I jeszcze pytanko dla lataczy styropianowymi skrzydłami , jest jakiś dobry sposób na załatanie dziury w takim skrzydle ? : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykladasz wiekszy kawalek depronu na dziure, potem wycinasz przez 2. Czyli przez skrzydlo do okola dziury i ten kawalek. Dzieki temu masz idealna latke do nowej dziury. Jak zrobisz to pod katem do wewnatrz dziury, to pozniej latka Ci nie wpadnie. Przyklej na dragonie polimerowym i gitara:d

 

EDIT 15.09.2010

 

Chciałbym jeszcze zapytać, jakie wyszło obciążenie powieżchni nośnej w tym modelu?:) Byłbym wdzięczny za odpowiedź!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zpaędziłem nie patrząc na relacje z budowy na stronie Motylastego i popełniłem "mały" błąd w budowie skrzydła:D. Zamiast tego szerokiego dzwigara sosnowego, wkleiłem depronowy (3mm) a na góre dźwigar 5x5mm

 

16092010847800x600.jpg

 

Takie coś chyba nie przejdzie? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie... sam buduje mój pierwszy model rc i padło na toto-1 ... co do twojego "machnięcia" zrobiłem podobnie ale wstawiam większy dźwigar ... tj pasek 3mm z depronu i dźwigar 0.5/1 cm sprawdzałem na wadze i wagowo jest podobnie a sztywność większa ( ale to takie moje przemyślenia) niech się wypowiedzą eksperci :) .... fotki z budowy zamieszczę później :)

 

jakie zastosujesz serwa i napęd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki sposób wyszło Ci, że masa listewki o przekroju 10x5 jest zbliżona do tej o przekroju 5x5. Wg mnie powinna być dwa razy większa. Ale pomimo to nie jest to chyba krytyczny wzrost masy dla tego modelu. Powinno być dobrze (to znaczy wytrzyma), chociaż rozwiązanie oryginalne jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.