Skocz do zawartości

ToTo - depronowy motoszybowiec - da się


Motylasty

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie wiem czy będę robił fotki z budowy bo niedawno jeden taki mi powiedział że robienie fotek przed oblotem przynosi pecha. Postanowiłem to sprawdzić na drugim akrobacie. Nie zrobiłem ani jednej fotki przed oblotem. Na oblocie zero nerwów, model poleciał prawidłowo i wrócił cały do domu :shock:

 

Ale skoro prosisz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...

Tytułęm eksperymentu wstawiłem do ToTa BM2408-21, na tym napędzie ze śmigłęm 8x4 model praktycznie idzie pionowo do góry. Niestety żadnych fotek nie uczyniłem :(.

Model też doskonale lata jako maszyna "zboczona" o czym miałem się okazje przekonać. Trafiliśmy z Marko25 na malutkie zbocze niedaleko domu, jakieś 30 m wysokości, latanie było na dość wąskim odcinku, ale dało się. Marek latał małym szybowczykiem - 120 cm rozpiętości, było mu łatwiej. Uzyskałem czas ok 17 minut lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wydobyłem z czeluści bardzo stary temat. Jako że ostatnio dostałem trochę maili w sprawie tego modelu, przeto informuję, iż plany modelu zostały gruntownie przerysowane i wyeksportowane do pliku PDF, czyli dostępne są praktycznie dla każdego. Jak ktoś ma ochotę, to przygotować proszę 25 arkuszy A4 i odrobine kleju. Mając szacunek dla kieszenii w planach zrezygnowałem z koloru, są ot po prostu czarno białe. Plany poprzednie ( w wersji CorelDraw) zostały usunięte z serwera.

 

http://www.tbm.lasowice.net/modeldok/toto1_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy pomiedzy Toto-1 a Toto-2 jest jakas kolosalna roznica w locie i pilotazu ? Toto wybralem jako pierwszy samodzielnie budowany model, dokladnie wybralem Toto-1 ze wzgledu na nieco prostsza konstrukcje. Jesli jednak Toto-2 znacznie przewyzsza swojego poprzednika to moze lepiej wyplotowac nowe plany i budujac nieco trudniejszy model uzyskac sporo wiecej frajdy ?

 

Dopisek - pilot totalnie poczatkujacy

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToTo-1 jest łatwiejszy w pilotażu i ma mniejsze wymagania co do mocy silnika.

Z racji na większe obciążenie powierzchni wymaga "pilnowania" , a ToTo-1 pozostawiony sam sobie leci. Jako pierwszy model polecałbym jedynkę.

Widzę że jesteśmy sąsiadami, więc może kiedyś będzie okazja i je zobaczysz w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzieki za odpowiedz, depron zakupiony, reszta materialow sie kompletuje :) Czy Toto-1 mozna wykonczyc w sposob proponowany przy budowie Toto-2 ? Chodzi o oklejanie i malowanie ... moze to banalne pytanie ale nie wiem czy ta procedura nie doda wagi zmieniajacej zachowanie modelu..

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrost wagi przy pokryciu papierowym oscyluję wokół wartości 15-20 procent, zależnie od ilosc lakieru, grubości papieru pokryciowego, etc.

Proponowałbym pokryć go taśmą. jedyna zmiana jaką zalecam, to skrzydło oparte o dwa dzwigary, jak w ToTo-2, będzie sztywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja pochwalę się moim ToTo-1. 8) Już oklejonym w 75% :jupi:

 

Zdjęcia z budowy

 

1.jpg

Wykończenie uszu

 

2.jpg

Przed zamknięciem

 

3.jpg

Ogólna prezentacja cz.1

 

4.jpg

Ogólna prezentacja cz.2

 

5.jpg

Ogólna prezentacja cz.3

 

6.jpg

Ogólna prezentacja cz.4

 

7.jpg

Bałagan w pokoju

:P

 

 

Zdjęcia już oklejonego (prawie)

 

8.jpg

Rzut z góry

 

9.jpg

Widok z profilu

 

10.jpg

Ucho

 

11.jpg

Ogon

 

 

Mam nadzieję, że się podoba :) A zdjęcia kadłuba wrzucę tak szybko jak mi się uda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy i jako pierwszy model chciałbym wykonać TOTO 1.

Mógłby mi ktoś powiedzieć ile tak na oko musiał bym na niego wydać [przydała by się porada jakiegoś taniego sklepu internetowego]

 

 

Z Góry dzięki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam www.modele.sklep.pl i całe wyposażenie Tower Pro tj.

 

Serwa - 4 sztuki (polecam Tower Pro SG-91R) = ok.80zł

Silnik - (polecam Tower Pro 2406-32 Gold) = ok 50zł

Regulator - (polecam Tower Pro MAG-8 18A) = ok.62zł

Zasilanie - (3E Model Max Force 1800 mAh 11,1V 25C) = 96zł

 

Do tego dochodzi jeszcze odbiornik i aparatura oraz same koszty wykonania modelu tj.depron, balsa, sklejka, kleje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.