Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
o co chodzi z tym lataniem na pulpicie - Jak się trzyma drążki. Ja nie mam pulpitu, ale nie trzymam kciukami, tylko 2-ma palcami każdy drążek. To o to chodzi? Opiszcie szerzej

 

Jest dokładnie, jak piszesz. Trzyma się drążki w palcach. Różnica jest taka, że mając pulpit masz pewne oparcie dla rąk, bo leżą sobie na "desce" pulpitu.

Po pierwszym locie z pulpitem, podobnie jak koledzy stwierdziłem, że jest zupełnie inny komfort latania. Można to porównać do przesiadki z malucha do mercedesa :wink:

Warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś stałem się posiadaczem Extrima w wersji2 :D

Muszę jeszcze dobrze prześledzić wątki i wybrać silnik do tego modelu.

W majowym rc przeglądzie jest artykuł na temat tego modelu i użytego w nim silniku welgard 22/12/10-ciąg około 950g. Znów gdzieś na forum czytałem, że ktoś inny nie bardzo jest zadowolony z tego motoru.

Zastanawiam się też nad Dualskim3530/14

 

pozdrawiam

 

olaf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Extrim wczoraj miał bliskie spotkanie 3 stopnia z gruba gałęzią drzewa.

chwila nieuwagi i szkrydło okazało się słabsze niż gałąź o 7cm średnicy.

Po locie nurkowym także kadłub dostał i tak na prawdę został mi tylko lotki i stery.

 

Ponieważ jest to mój ulubiony model elektryk ,to trzeba będzie znowu odwiedzić Artex-u w celu zakupu nowego Extrima.

Do 3 razy sztuka ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welgard 22-12-10 daje 980 g ciągu na śmigle 10x4,7, testowałem ten zestaw - model leci jak dziki, ale trzeba mieć na uwadze ze z tym śmigłem na ziemi silnik potrafi "łyknąć" do 20A a nawet nieco ponad, chyba coś koło 22 czy 23 a to juz dość sporo jak na pakiet np. 1500mAh 15C - wydajność z prostej kalkulacji wychodzi 22,5A... Polecam ten silniczek i śmigło 9x5. Szczegółowych informacji nt. silników Welgarda łącznie z osiągami (mierzonymi) szukaj u Grześka z Majsterklepki - (81) 743 71 06. Grzecho ma tabelę ze szczegółowymi danymi wszystkich Welgardów.

 

Ja jestem z tego silnika bardzo zadowolony. Co już pisałem nie raz i nie dwa :D Aż się cieszę, że nie kupiłem 22-12-15 a takie właśnie miałem zamierzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się cieszę, że nie kupiłem 22-12-15 a takie właśnie miałem zamierzenie

 

Zatem ja się wkopałem po same uszy? Jakiś czas temu kupowałem samego ekstrima jak i wyposażenie właśnie u Majsterklepki. Doradzono mi silnik 22-12-15. Czyli powiadasz, że mogę zbierać na nowy? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.