Skocz do zawartości

EXTRIM v.II -nowy model ze stajni Artex-u.


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Strejla_u problem w tym, że ja o tym tak mało wiem, że nie rozumiem co tu jest napisane.

Ładziak dzięki!

Czy ja się dobrze już rozeznałem...?

- na pokładzie będą 2 akumulatory?

- regulatorem obrotów będę sterował spod wyjścia dla serwa (gaz) w odbiorniku?

 

Czy do silnika konieczne jest łoże? Na przykład:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?products_id=2955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Czy ja się dobrze już rozeznałem...?

- na pokładzie będą 2 akumulatory?

- regulatorem obrotów będę sterował spod wyjścia dla serwa (gaz) w odbiorniku?

 

Chyba nie do końca. :wink:

-Na pokładzie będziesz miał 1 akumulator.

-regulator podpinasz do odbiornika pod odpowiedni kanał (graupner -1, hitec - 3)

 

jeśli chodzi o łoże do silnika to potrzebujesz raczej takiego lub takiego - silnik podany przez Ładziaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro odbiornik Hitec deklarują do 6V zasilania, a akumulator będzie miał ponad 11V... :?

 

Większość regulatorów posiada zwudowany BEC, czyli układ który obniża napięcie do 5V dzięki czemu może bez przeszkód zasilić odbiornik z jednego pakietu bez dodatkowych układów takich jak np. ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1A - to będzie 'nakrętka' (podklej ją, centrując otwór, od spodu 1).

Ja ją rozwierciłem i wkleiłem aluminiowy insert M3, ale mona użyć grubego wkrętu.

1B - to będzie obracana i dokręcana wkrętem wkręconym w 'nakrętkę 1A' wajcha dociskająca do kadłuba tył skrzydła. Na razie ją odłóż na bok.

19A - to jest główny element trzymający podwozie. Wklej go dopiero po przyklejeniu poszycia 24. Wyczyść mu te dwie szczeliny z kleju przed zaschnięciem, bo w nie na sucho wchodzi na końcu podwozie (przykryte na wkręciki tym jego cienkim bliźniakiem, którego numeru w instrukcji nie znalazłem)...

Przy sklejaniu centruj jakimś badylkiem otwory na golenie.

 

P.S. Z tym, że u mnie ten odcinek goleni był ciut za długi, zwłaszcza w jednej. Zrobiłem nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo taak, Extrimy kochają łamać się w tym miejscu :)

Czy nie warto by było w takim razie może przez wręgę 22 przepuścić jakoś w kątach na przykład pręty węglowe z 1.5mm w tył dla wzmocnienia?

Polecono mi do niego DualSky 3530 i popatrzcie ile się namordowałem, żeby go tu osadzić... :|

zdjcie030sq9.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem te 30 stron na temat budowy extrim-a ale brakuje mi podsumowania:

- do jakiej wagi ten model ma prawo latać?

Zrobiłem go w wiosną ale z silnikiem AXI 2212, pakietem 1350 Li-Po i ryglem Jeti Eco 25 wyszło mi 760g ..... i zwątpiłem. Próby z ręki były nieudane, brakowało mocy i nie szedł do góry jak niektórym bardziej doświadczonym kolegom.

Teraz kurzy się na półce a mnie naszło po tej lektrurze i fantastycznych zdjęciach. Prosze o info jaki silnik i jakie śmigło zatosować przy takiej wadze modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SILNIK AXI 2212/34 - Recomended model weight 300 - 700g,

więc nie za bardzo jest się czemu dziwić... :|

Chyba że:

SILNIK AXI 2212/12 - Recomended model weight 300 - 1000g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SILNIK AXI 2212/12 - Recomended model weight 300 - 1000g

Ale to jest szybkoobrotowy wyjec, który nie bardzo się nadaje do takiego modelu :D .

 

mirolek, jak na elektryka model wyszedł Ci bardzo bardzo ciężko. Kryłeś go duralem?

W moim extrimie miałem oczko wyższy, więc cięższy silnik - AXI 2808/24, kółko ogonowe, model był pokryty oracoverem, który jest ciężką folią (za to jak wygląda! ;-) ) - model do lotu ważył 690g. Mocy było pod dostatkiem, model latał bardzo ładnie.

Waga Twojego modelu jest duża, ale nie wykluczająca fajnego latania - extrimki spalinowe często mają taką wagę i latają. Jak pisał Kaziuk, na pewno Twój silnik jest za słaby do tej wagi. Latać pozwoli, ale mocy w pionie będzie brakowało.

Próby z ręki były nieudane

A rzucałeś go dostatecznie dynamicznie by nadrobić brak mocy silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to problem ze źle dobranym smigłem.... zastosowałem GWS 7x6.

Hę..??? :shock: A co było kryterium takiego doboru? Widzimisię? Równie dobrze możesz założyć do bolidu kółka od gokarta i dziwić się, że "nie idzie".

 

Załóż 10x5, wisieć na śmigle nie będzie, ale przynajniej da się latać.

 

 

EDIT: nie pisz podta pod postem, tylko używaj opcji Edytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.