Skocz do zawartości

Hitec Laser 6


tom-ek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

 

Znalazlem aparature Hitec Laser 6 z odbiornikiem HFD-08RO za 54 euro (czyli jakies 230 PLN). Mam pytanie : czy ten zestaw bedzie sprawnie dzialal ?

 

Zaznaczam od razu ze wiem ze to aparatura bez komputera i ze nierozwojowa. Ale jest nowa, na gwarancji i cena interesujaca. Potrzebna mi bedzie do polatania szybowcem od czasu do czasu, rekreacyjnie. Chcialbym po prostu zeby sprzet dzialal i zeby zasieg byl przyzwoity.

 

Argumentow w stylu "nie warto bo sa lepsze" nie przyjmuje do wiadmosci :)

Mieliscie jakies kiepskie doswiadczenia z tym sprzetem ?

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lasera 4. Przyzwoite radio, ładnie wykonane - nie widać tandety. Na temat jego funkcji nie ma się co rozwodzić - ot 2 drążki i 2-3 miksery. O zasięgu nie opowiem, bo używałem go dotychczas tylko w samochodach i żaglówkach. W Polsce jest o wiele droższy, więc taka cena to okazja, ale można kupić taniej sprzęt o tej samej funkcjonalności. Ta aparatura jest równie nierozwojowa, a o połowę tańsza: HK 2.4GHz 6Ch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie reakcje.

 

Oczywiscie, jak chyba kazdy poczatkujacy, przygladalem sie rowniez aparaturze HK. Cena jest kuszaca i testy zasiegu wypadaja dobrze, ale czy jakosc Hiteca jednak nie lepsza ?

 

No i przy hitecu ewentualny serwis mam niemal na miejscu, a nie w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Hitec jest lepszej jakości (tak podejrzewam, nie miałem nigdy w ręku radia HK). Poczytaj opinie na temat aparatury HK. Może nawet i jej jakość jest gorsza, ale nadal wystarczająca? Ja żałuję, że najpierw kupiłem radio, a potem zarejestrowałem się tutaj. Inaczej kupiłbym z pewnością HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

 

Znalazlem aparature Hitec Laser 6 z odbiornikiem HFD-08RO za 54 euro (czyli jakies 230 PLN). Mam pytanie : czy ten zestaw bedzie sprawnie dzialal ?

 

Zaznaczam od razu ze wiem ze to aparatura bez komputera i ze nierozwojowa. Ale jest nowa, na gwarancji i cena interesujaca. Potrzebna mi bedzie do polatania szybowcem od czasu do czasu, rekreacyjnie. Chcialbym po prostu zeby sprzet dzialal i zeby zasieg byl przyzwoity.

 

Argumentow w stylu "nie warto bo sa lepsze" nie przyjmuje do wiadmosci :)

Mieliscie jakies kiepskie doswiadczenia z tym sprzetem ?

 

Tomek

Z czystym sumieniem bierz Lasera. Miałem w ręce obie (Lasera i HK) - pod względem wykonania (materiały, estetyka) Laser bije chińczyka na głowę. Technicznie oprócz tego że jest to aparatura skrajnie prymitywna, nic mu nie można zarzucić - jest to sprzęt pełnozasięgowy, solidnie wykonany. Należy też pamiętać że w komplecie z Laserem znaleźć można pakiet zasilający, do "Chińczyka" trzeba dokupić oddzielnie akumulatorki. Poza tym, w zachwalanym tu HK 6K bez komputera nie można zmienić nawet rewersu - co bywa problematyczne.

 

Kolejna kwestia: jak wciągniesz się w hobby i będziesz chciał wymienić sprzęt na lepszy (a z czasem będziesz chciał), przypuszczam że Lasera odsprzedasz korzystniej. Zawsze też możesz mu wrzucić modulator by Zbig.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Lasera 6. Loty Easy Star-em do granic widoczności modelu bez najmniejszych problemów. Jedyna rzecz, która mnie w niej denerwowała to spore rozmiary samej aparatury - taka trochę mało "zgrabna" do trzymania w rękach. Działanie aparatury bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za porady. Widze ze ten Laser to nie taki zly wybor - sprzet prymitywny ale dzialajacy. No i faktycznie w zestawie jest rowniez pakiet Tx i ladowarka. Poczekam jeszcze chwile, poczytam, ale bede sie chyba ku niemu sklanial.

 

A tymczasem dobrej nocy, bo niedlugo trzeba do roboty wstawac, a tu czlowiek sie jeszcze nie polozyl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam że Lasera odsprzedasz korzystniej

Tu bym sie raczej nie do konca zgodzil. W/g mnie zostaniesz raczej ostatnim wlascicielem tego radia :wink: .

 

Poza tym zestaw solidny (mialem Lasera 4 i kilka odbiornikow Hiteca). Jest to jakies rozwiazanie o ile ma sie tylko jeden niewymagajacy model w czynnej sluzbie.

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie zostaniesz raczej ostatnim wlascicielem tego radia

Mam nadzieje ze mi tu pod bokiem przyszly modelarz rosnie, wiec jakby co to jemu radio przekaze i ostatnim nie bede :mrgreen:

 

A tak na powaznie to nie mam specjalnie zamiaru kokosow na tym zakupie zbijac. Jesli temat mnie wciagnie na dobre i bede czul taka potrzebe, to kupie lepsze radio, a te 50 euro w perspektywie dlugoterminowej jakos przelkne. Gorzej by bylo nakupic od razu super sprzetu za grube tysiace i potem wszystko ladnie zapakowac i do szuflady schowac.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.