Skocz do zawartości

Powrót Turnigy 9x


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zasięg jutro będę sprawdzał na lotnisku, wreszcie wolny weekend. Zamówiłem już następne sztuki bo to co przyszło poszło praktycznie w jeden wieczór. Moduł moim zdaniem zmontowany trochę lekkomyślnie, gdy go raz wyciągniesz, to czeka cię rozkręcanie aparatury, żeby wsunąć poprawnie antenkę (przewód oprowadzający sygnał do anteny). Mogli to jakoś inaczej wymyślić. Generalnie moduł w środku składa się z dwóch płytek połączonych 5 pinami. Można przenieść to do wewnątrz, i podłączyć opowiednio pod sygnał, tak żeby można było Coronę zamontować. Dla chcącego nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem zasięg na ziemi.

Pierwszy pomiar 600m wszystko ok.

Drugi 1000m też ok ale jak odbiornik znalazł się za znakiem drogowym to zaczął świrować.

Więcej nie sprawdzałem bo padało i warunki nie sprzyjające do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint, wczoraj wieczorem napisałem posta tam gdzie nie trzeba, tymczasem post poniżej

"Sprawdziłem dzisiaj ten zasięg na module Turnigy. Niestety na lotnisko się nie wybrałem bo pogody zbytnio nie było, ale moja ulica ma 1,5km. Pomiar był robiony co 500m, generalnie nie było żadnych problemów z zasięgiem z czego jestem zadowolony. Samo łączenie się modułu z odbiornikiem też jest bardzo przyjemne, fyk i już działa. Gdyby nie te wariackie wymiary odbiornika to szczerze mówiąc pobawiłbym się na tym systemie. Dla sprawdzenia jakości połączeń oprawie depromka w ten odbiornik i pokatuje go jednej niedzieli."

Zacytowałem samego siebie,...nieźle heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś dokładniej sprawdziłem zasięg i Turningy 9x działał na ziemi do odległości 1500 metrów

Aparatura JR x-3810ADT z odbiornikiem JR NER-649 SPCM miała zasięg w tych samych warunkach 1100 metrów.

Chińczyk miał o 400 metrów lepszy zasięg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy doradziłby ktoś z Was, jaki pakiet do niego kupić?

 

Wolałbym kupić coś w PL...

 

 

Na początku myślałem nad pakietem dedykowanym:

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=109

 

No ale niestety w sklepie go nie ma.

 

Nie bardzo czegoś rozumiem. W specyfikacji tego pakietu

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=208

pisze, że "złącze serwisowe JST-XH". Co to jest to złącze serwisowe? Bo podejrzewam, że nie będzie on pasował do Turnigy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.