Jump to content

Jak wyjąć ośke

kalorymetr

Recommended Posts

Witam!

Skrzywiła mi się ośka. Mam standardowy silnik od cessny pelikana. Odkrećiłem srubke z tyłu silnika(była tak zakleszczona, że strzelila przy okrecaniu). Natomiast ośki nie mogę wyciągnąć żadnym sposobęm, pukając pchajać ani ciągnąc.

Pozdrawiam

Kilka dni temu wymieniałem ośkę w tym silniku, ktora pękla po pięknym krecie Cessny (na skutek błędnego rewersu na sterze wysokości) :) Po odkręceniu śrubki blokującej, ośka dała się bez problemu wybić. Nową pozyskaną z silnika od starej drukarki wcisnąłem zaciskając całość w szczękach imadła. Wszystko poszło gładko. Silnik jak nowy.

Przed chwilką wymieniłem ośkę w sowim silniku.

Po odkręceniu śrubki na spodzie silnika ośkę wybiłem bez problemu. Wsadziłem nową zakręciłem śrubeczkę i po krzyku.

Ale silnik nie chodzi już tak cichutko jak ze starą ośką :(

Eski

No nie da rady, walilem mlotkiem naprawde mocno i nie nie ryszul sie :( cos czuje ze wklejony.

edycja: pora wiec rozebrac silnik i sprawdzic

edit2:

Więc tak wyjąłem tą cześć z uzwojeniem przeszła przez naszczęscie lekko wykrzywioną oś silnika. Oś została i ani myśli wyjść. Połamałęm przy tym 3 magnesy, będzie coś jeszcze z tego ? :D Jeśli nie to prosze doradzcie co brać w tych rozmiarach/wadze i niskiej cenie.

edit3: odczepiła się cześć z magnesami od czesci do ktorej sie przykreca oś. A ona nadal tam siedzi. Chyba ktoś nie pozalowal kropelki kleju.....

edit4:

Może ktoś z was zmierzyć długośc średnice i wage?

Jeszcze jest jedna kwestia :) w którą stronę chciałeś wybić ten wałek. Bo jeśli zakrzywiony wałek chciałeś przebić przez cały silnik to na pewno by nie wyszedł :)

Jeśli coś się w nim rozsypało to ja bym to odstawił , jak nie rozwali się od razu to w locie w najmniej oczekiwanym momencie.

Kupić taki sam i po krzyku ;-)

Zmontować i latać :lol:

Eski

Wojtass_nt, bez sciem, nie wiem jak z wałem ale magnesy z silników komputerowych do przeróbek tak sie wyciąga. Rotor ogrzać i magnes sam wychodzi.

Bo magnesy są tylko na kleju a ciepło powoduje że klej mięknie...

A ośka jest na styk osadzona w łożyskach. Jak podgrzejesz to zwiększy swoją średnicę i ani tyle nie będzie chciała wyjść. No chyba, że razem z kuleczkami od łożysk.

Co innego ze schłodzeniem wału psikając go sprężonym powietrzem w aerozolu( trzymanym do góry nogami). Psikamy tak aby wał się oszronił i wyjmujemy :)

Wojtass_nt, Przestań pisać takie banialuki, bo jeszcze ktoś Ci uwierzy i powstanie nowy, głupi mit. Straszne bianialuki pleciesz.

Mit to już powstał z tego co widzę.

Jeśli coś nie chce wyjść to trzeba to podgrzać palnikiem :lol:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.