Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Te rórki to sylikon 20mm zbrojony.

Dzięki, właśnie to zbrojenie mnie zainteresowało. A możesz napisać gdzie go można kupić, Castorama itp.?

Tak dla formalności to mimo wszystko wolę dziewczynki ;)

Bo i zestaw jak dla Barbie. Jak są na forum dziewczynki to na 100% się spodoba. :mrgreen:

A tak na poważnie to Dźwięk wydechów jest Zaj....ty słychać, widać i czuć ten power. Model bardzo charakterystyczny szczególnie z tymi pokrowcami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kolorów - mój miał byc pomarańczowo granatowy ale wzór malowania z gwiazdą (czyli taki jak ten drugi) ale Czech się pomylił i zaproponował takie dziwadło w mocno promocyjnej cenie, więc nie mogłem odmówic Z pokrowcami Revoca poszedłem za ciosem, stwierdziłem że brzydszy nie będzie ;)

 

Co do lotów MXa.

Oblot odbył się 21 maja. 3 loty zrobione, byłem pod wielkim wrażeniem. Krzyś wrzucił już linki do filmów. Model lata bardzo lekko, waga 16,5kg. Bardzo precyzyjny i przewidywalny. Następnego dnia wybrałem się z rana na lotnisko. Zapowiadało się na piękny dzień. Zrobiłęm locik, przerwa i kolejny. Latam, latam, robię przed sobą snapa a tu mi prawe skrzydło poszło. Udało mi się jakoś ustawic model na zyletke, zrobiłem zakret, twarde lądowanie z wiatrem. Jak byłem wkur*** to chyba tłumaczyc nie muszę. Skrzydło złamało się tuż za rurą, teraz walczę o reklamację, obawiam się że skończy się sądem.

Był to 5 lot modelu, mniej niż godzina w powietrzu.

Na szczęście udało się uratowac całą elektronikę i silnik, są w nienaruszonym stanie.

 

Fotki z gleby tutaj: gleba

 

Dołączona grafika

 

Co ciekawe drugie skrzydło pęka w tym samym miejscu:

 

Dołączona grafika

 

W wyniku twardego lądowania uszkodzeniu uległ również kadłub:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Miałem nie wrzucac na forum relacji bo myslałem że producent inaczej zareaguje - poweidział że skrzydła może mi wymienic ale kadlub to już mój problem - ale teraz bardzo mi zależy na tym aby wszyscy dowiedzieli się jak wykonane są te modele. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszana jest straszna. W weekend wysyłam model na reklamację do producenta.

 

Zrobiłem jeszcze pare fotek, można je zobaczyc w mojej galerii:

 

tutaj

 

Dołączona grafika

 

Popatrzcie na to wzmocnienie weglowe:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ma jakiegoś pecha na duże modele najpierw silnik szlag trafił w Pittsu teraz model :twisted: ale do 3 razy sztuka i za trzecim musi wypalić.Liczę na to, że taka firma jak Model Composite zachowa się jak przystoi na szanującego się producenta, a raczej powinno być szanująca klienta.Powinni od razu bez gadania wymienić cały model i siedzieć cicho żeby jak najmniej osób się dowiedziało o tym bublu, w końcu opinia idzie w świat, a model za 2650 euro to niech Panowie z Model wybaczą, ale powinien być wypolerowany przed wysyłą i tak przejrzany i sprawdzony, że :shock: Nikt mi nie powie, że taka wada nie mogła zostać wykryta przed kraksą tzn w trakcie budowy.Trzeba serio spierdzielić coś przy budowie żeby model poskładał sie w powietrzu, a jeszcze raz podkreśle za tą cene to takie jaja sobie mogą robić jak ten model będzie na wystawkę, a nie do latania.Czy oni to na butapremie laminowali przecież te węglowe wzmocnienia pozwijały się jak guma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Czy oni to na butapremie laminowali przecież te węglowe wzmocnienia pozwijały się jak guma.

Ekspertyza na podstawie zdjęć - gratulacje :P Tak, ironizuję. Akurat na ten element sam zwróciłem Pawłowi uwagę, i nie o zwijanie tu chodzi.

 

Nikt mi nie powie, że taka wada nie mogła zostać wykryta przed kraksą tzn w trakcie budowy.

Powiedz mi zatem, ile 3m laminatowych modeli zbudowałeś. Skoro wiesz, że jest to do wykrycia, to pewnie co najmniej kilka, pewnie jakieś doświadczenie z materiałem i konstrukcją przekładkową masz. Wybacz, ale w każdym temacie o modelu 3D MUSISZ coś napisać, gdzie nie spojrzę - Radek. W tym konkretnym przypadku piszesz jak ekspert, ale obawiam się że jedyne doświadczenie w konstrukcji tego typu modeli masz, to doświadczenia wzrokowe. Zgodzę się tylko z jednym w Twojej wypowiedzi - model powinien być sprawdzony przed wysyłką, ale znając życie było sprawdzone to co dało się sprawdzić, nie sądzę żeby każdej sztuce robili próby statyczne.

 

A w temacie kraksy jako takiej - widziałem oblot, widziałem zwłoki modelu. Czego ja się mogę czepić bez specjalnego grzebania w modelu? Po pierwsze. Węglowe wzmocnienie nagle się zwęża, z 3 pasów rovingu robi się 1. Karb jak w mordę strzelił. Po drugie - wypełnienie między pasami dźwigara z balsy (to normalne) ale ze słojami wzdłuż skrzydła. Po 3 - tego nie jestem pewien, może to kwestia już samej kraksy, ale miałem wrażenie że laminat miejscami się rozwarstwia dziwnie łatwo. Ale to tylko moje wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda naprawdę, modelu nerwów i wakacji, ale na szczęście Pawełek ma jeszcze parkmajstera :wink:

Kuba, jak myślisz ile obrotów wyciągnę jak zamiast mejzlika do tego da założę parkmastera?:D Ciekawe jakie bedzie przejście z wolnych na wysokie :D:D

 

A w MXie jest cos ewidentnie spierdzielone, co dokladnie nie mam pojęcia, pewnie pare rzeczy nałożyło się na siebie i mamy takiego klopsa jak na fotkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie słaby punkt tego modelu bezsprzecznie wymiana gwarancyjna lub zwrot kasy.

Cofnijmy się pare lat wstecz, nasze polskie extry 330.com 3,3m taki sam przypadek był w stanach ale gwarancji nie uznali tłumacząc się flaterem (luzy?)...

Pozostaje życzyć powodzenia w dochodzeniu swoich praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda naprawdę, modelu nerwów i wakacji, ale na szczęście Pawełek ma jeszcze parkmajstera :wink:

Kuba, jak myślisz ile obrotów wyciągnę jak zamiast mejzlika do tego da założę parkmastera?:D Ciekawe jakie bedzie przejście z wolnych na wysokie :D:D

 

A w MXie jest cos ewidentnie spierdzielone, co dokladnie nie mam pojęcia, pewnie pare rzeczy nałożyło się na siebie i mamy takiego klopsa jak na fotkach.

Ja Ci dam męczyć "mojego" parkmajsterka ! Nie dość że skatowałeś go w ogrodzie to jeszcze chcesz nim kręcić :P ! Naślę na Ciebie towarzystwo od znęcania się nad modelami :D !

 

Paweł - jeden to ekspert zdjęciowy a drugi filmowy :D. Taki super internetowy team. No ale tak to jest jak się niema "realnego" życia ;). ( dlatego chodź idziemy latać i na piwo po pracy zamiast siedzieć na forum:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale w każdym temacie o modelu 3D MUSISZ coś napisać, gdzie nie spojrzę - Radek

Kliknij sobie ignoruj

 

A w laminatach robię maski owiewki i z przekładkami też miałem do czynienia elementy i wzmocnienia z włókna węglowego też robię, więc nie mówię tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale w każdym temacie o modelu 3D MUSISZ coś napisać, gdzie nie spojrzę - Radek. W tym konkretnym przypadku piszesz jak ekspert, ale obawiam się że jedyne doświadczenie w konstrukcji tego typu modeli masz, to doświadczenia wzrokowe.

Wiem, że nie chodzi o moją osobę, ale nie mogę zrozumieć niektórych postów na tym forum, m.in takich jak powyżej. Jeżeli ktoś interesuje się tematyką 3D, oraz ciągle zdobywa doświadczenie w tej dziedzinie modelarstwa, to dlaczego nie może uczestniczyć czynnie na tym forum, czy w regulaminie jest jakiś punkt odnoszący się do tej sytuacji? ja nie zauważyłem. Osobiście znam Radka już od kilku lat, wiem co potrafi, widziałem jego kilka konstrukcji które stworzył wspólnie z jego ojcem. Co weekend spotykamy się na lotnisku, aby wspólnie polatać, jego doświadczenie w akrobacjach 3D mogę powiedzieć, że jest opanowane do perfekcji, napewno w tym nie jedną osobę, która się na tym forum wywyższa "pokonał" by swoim doświadczeniem i umiejętnościami.W dalszym ciągu uczę się od niego, lubi pomagać, więc nie dziwię się, że na tym forum również się udziela oraz służy pomocą, osobiście mogę go polecić jako dobry nauczyciel, konstruktor i oblatywacz modeli. Nie życzę sobie takiego typu postów na tym forum, jak to powiedziałeś "obawiasz się" więc nie jesteś pewien, więc dobra rada na następny raz - pierw się upewnij, a potem pisz zamiast poniżać pewne osoby na tym forum swoimi głupimi wypowiedziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.