Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Szkoda naprawdę, modelu nerwów i wakacji, ale na szczęście Pawełek ma jeszcze parkmajstera :wink:

Kuba, jak myślisz ile obrotów wyciągnę jak zamiast mejzlika do tego da założę parkmastera?:D Ciekawe jakie bedzie przejście z wolnych na wysokie :D:D

Ale wiesz Paweł, że tego mejzlika po kraksie najpierw trzeba cyjakiem, taśmą i przyśpieszaczem potraktować? :!:

 

MXa też bym cyjakiem polepił.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast taśmy to poskładać do "kupy" i zalać ołowiem.

Odesłać producentowi , że coś ciężkawy im model wyszedł. :twisted: :evil: :twisted:

 

Paweł, idę dać na tacę i trzy zdrowaśki, za pozytywne załatwienie sprawy reklamacji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poskładać do "kupy" i zalać ołowiem.

Zbrojonym betonem :D

 

Podejście producenta jest nieco śmieszne, ja wiem jak Paweł lata, ale bez przesady - to był piąty lot modelu... Tym bardziej, że ewidentnie widać podobne wady na 2 skrzydle.

 

Ciekawe, czy gdyby model po złamaniu skrzydła palnął w ziemię, czy producent też chciałby wymienić tylko skrzydło?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Oglądam od samego początku temat. Model naprawdę bardzo mi się podoba. Ale najbardziej wkurzyło mnie ten tekst pana "x"

 

poweidział że skrzydła może mi wymienić ale kadłub to już mój problem

No (cenzura) słyszę takie tłumaczenie to jasna błyskawica mnie trafia, a powiedzcie mi jak przez tą małą usterkę ktoś by został mocno raniony, albo (....) To producent powiedział by

No ale ranny człowiek jest pana winą

Renoma firmy od dnia dzisiejszego na pewno poszła mocno w dół. Model za parę tyś ma być zrobiony na "błysk". Jak robić to zrobić to do końca! No ok. Kupiłem ostatnio komputer, spali mi się wentylator z zasilacza przez to spalą mi się inne podzespoły, to co? wymienią mi tylko cały zasilacz, czy wszystko? Głupota tego faceta z Model-Composite nie zna granic!

 

Paweł trzymam kciuki za pomyślne rozpatrzenie sprawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie powie, że taka wada nie mogła zostać wykryta przed kraksą tzn w trakcie budowy.

A nie moze byc wykryta, ze wzgledu na to, ze sloje nie powinny byc tak ulozone w dzwigarze. Samego modelu nie widzialem, wiec nie bede ocenial, ale skoro byl taki bubel, to mozna sie wszystkiego spodziewac. Co do wiedzy o kompozytach, to zrobienie kilku masek itd raczej nie daje nam zbytniej. Dopiero robienie samolotow tego typu daje nam jakies pojecie. A dobry samolot to pewnie wyjdzie nam dopiero 4-5, a taki bardzo zadowalajacy 20ty. Taka prawda.

 

A modelu naprawde szkoda, sam liczylem na lepszy produkt ogladajac loty mlodego Wlocha w Znojmo w ubieglym roku. Latal bardzo dynamicznie i trudno mi uwierzyc, ze konstrukcja skrzydla byla idealnie taka sama jak w modelu Pawla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł z ciekawości odwiedziłem strone Model Composite, żeby zobaczyć czy mamy jakies przedstawicielstwo na PL i widzę, że na ich stronie widnieje Nastik. Może z Grzegorzem da się coś załatwić no i czy model załatwiałeś od niego czy kupiłeś w Model Composite ?

 

Wnioskuję, że producent nie wymieni kadłuba, bo twierdzi, że jego uszkodzenie powstało z powodu twardego lądowania i teraz co twarde lądowanie jest z Twojej winy

 

Chciałbym się dowiedzieć jak oni to tłumaczą ?

 

PS Może trzeba napisać coś na Czeskim forum żeby zaczęli myśleć jak ludzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem bezpośrednio od Zbynka. Nie znam adresu forum czeskiego, jak mi jakis dasz to z checią napiszę. FG i RC-network już przyspamowałem :]

Pozdrów Zbynka tutaj :D : http://www.rcmania.cz/modules.php?name=Forums !

 

PS. Widzisz Pawełku, Twoje Czeskie auto to dobre było... szkoda że modeli takich nie robią :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do biegłych i rzeczoznawców dobrym pomysłem było by udać się wmeil i tam zapytac o rzeczoznawce ktory sie pod tym podpisze. Warto rownież złożyć oswiadczenie w jakiejs tam formie prawnej u notariusza o tym co zaszło. Uwierzytelnic fotografie u notariusza itp. Pamietaj ze ze względu na miejsce wypadku obowiązuje i Ciebie i producenta POLSKIE prawo i niech CI marchewki nie wciska ze u nich to inaczej. a wiec nowy kadłub tez Ci się nalezy. Jesli przyzna sie do winy rowniez ma obowiazek zwrocic Tobie wszystkie koszta notariusza i rzeczoznawcy. to tyle o ile sie dowiedziałem od znajomych prawnikow z prawa gwarancyjnego bo temat mnie zaciekawił. Dzis podczas spotkania spotkam się ze znajomym ktory pracuje jako prawnik bo tamci to narazie studenciaki ale pojetne i moze dowiem sie czegos wiecej to z checia napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc dowiedziałem sie i jest sprawa troche mentna jesli idzie o załatwienie tego bez sądu czyli za pomoca ugody bo widocznie producent nie chce

Nie mniej jednak fakty ktore istnieja to jest to że:

1. model został zakupiony w Polsce i to nasze prawo Cie obowiązuje - nie wazne ze producent nie jest z polski - ty siedziałes w domu i momentem zakupu było dostarczenie modelu przez kuriera do domu.

2. Jesli model rozpadł się z winy producenta to jest on zobowiązany do naprawy tak aby produkt był równowartościowy produktowi

przed wypadkiem lub do wymiany na nowy. W tym wypadku producent zgadzając się na wymianę skrzydeł automatycznie przyznał się do winy.

3. Przykład z książki interpretującej kodeks cywilny - zobowiązania. Jesli sprzedawca sprzedał Ci kit szklarski i w wyniku złych jego własności wypadnie i stłucze sie szyba producent w tym przypadku powinien pokryć koszty wymiany kity , nowej szyby oraz uwaga usługi wstawiania szyby. Czyli nalezą Ci się nowe skrzydła - nowy kadłub ze statecznikami oraz mozesz sie dopominać o rekompensate za przekładanie wyposażenia!

To są twoje pewniki. Warto je przytoczyc w kolejnej batalii z producentem ze sprawa w sądzie z takimi argumentami moze sie skonczyc dla niego conamniej 2 krotnie drożej z jeszcze większą antyreklamą.

Jedyny problem ktory może istnieć to zaznaczenie w regulaminie sklepu - o ile umowa nie stanowi inaczej gdyż to może być powazny problem jesli stanowi inaczej i warto juz dziś sciągnąc regulamin sklepu ktory Ciebie obowiązuje w dniu zakupów. Mam nadzieje ze sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie reklamacji wiadomo tyle co nic. Czech powiedział że bez modelu nic nie powie wiec czeka mnie wysyłka. Muszę skręcic skrzynię, zapakowac i wysłac. Na szczęście znalazłem biegłego w Warszawie, chciałbym jeszcze przed wysyłką uzyskac jakąś fachową opinię na temat konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.