Jump to content

WWS-1 Salamandra


krys1

Recommended Posts

Witam :lol:

 

W zeszlym roku znalazlem zdiecia Salamandry 2,5m i postanowilem taki model zbudowac. Problemy zaczely sie ze znalezieniem planow. Udalo mi sie dostac plany orginalu i mial to byc poczatek nowego projektu na rok 2011. Przypadkiem na allegro znalazlem gotowe wyciete czesci w skali 1/4 czeskiego modelarza i udalo mi sie je kupic.

 

Dołączona grafika

 

 

Tak to wygladalo, w wolnych chwilach nie wytrzymalem i zaczolem nowy projekt ktory przewiduje skonczyc na sezon 2011. Po oszlifowaniu wszystkich czesci prowizorycznie poskladalem kadlub aby zobaczyc jak pasuja czesci.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Bylem bardzo zadowolony z jakosci wyciecia i postanowilem posklejac kadlub. Tak to teraz wyglada

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Pozdrowienia Krzys :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Jak widac na zdieciach kadlub jest w wersji polowkowej. Moj projekt chcialem zrobic inaczej, ale takie czesci dostalem wiec tak to wyglada.

 

Pozdrowienia Krzys

Link to comment
Share on other sites

krys możesz dać jakieś namiary na aukcję tej Salamandry? Piękny model i z tego co wiem ładnie i wolno lata. Widziałem zdjęcia zbudowanego egzemplarza i od dawna mam na ten model ochotę, więc gdybyś był tak miły i podał namiary, może cenę. Oczywiście czekam na relację z budowy. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie jest to tajemnica to podaj chociaż cenę. O projekcie Oldgliders wiem, ale z tego co wiem, będzie to większy model. Ten Czeski bardzo mi się podoba i wiem, że ładnie lata. Co do wycinania CNC to nie mam dostępu więc wolałbym kupić wycięte części od twórcy. Napisz jeszcze czy części stanowią 100 procent modelu czy czegoś brakuje. Moja wiedza jest taka, że twórca nie zrobił dokumentacji tego modelu tylko było kilka rysunków 3d zrobionych w SketchUpie. Brakowało w dokumentacji lotek, usterzenie i belki ogonowej. Czy masz dokumentację od tego czeskiego modelarza? Skoro zaś kupiłeś na Allegro to zakładam, że czeski modelarz zechce sprzedać następny zestaw. Zapewne jakiś ślad Ci został, no chyba że to nie był zakup na Allegro :mrgreen: Wracając do Oldgliders - robi piękne modele ale ma wstręt do modeli poniżej 4 metrów rozpiętości :mrgreen: Dla mnie to za duży model, ten czeski jest akurat.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

klajmen kontaktu do konstruktora (nie modelarza, który wykonał model na podstawie tej konstrukcji) szukaj na stronie www.mikac.cz Korzystając z tego kontaktu nabyłem części, które następnie zakupił krys1 PS. Koresponencję możesz pisać w naszym ojczystym języku.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prace zwolnily, bo wiecej teraz latam. Udalo mi sie tylko skleic statecznik i dopasowac do belek ogonowych.

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze szlifowanie i bedzie gotowy,ale to dopiero po urlopie.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Salamandra WW S1 miała zaokrąglony statecznik poziomy wersje póżniejsze miały bardziej prostokątny kształt widziałem orginał [tzn szybowiec replike ] na Bezmiechowej w pracowni mają -przepiękna - wpisz w Google AGROSKRZYDŁA w BEZMIECHOWEJ i tam masz kontakt z Cezarym Zdrójkowskim myśle ,że prześle Tobie kilka fotek oryginału jest modelarzem i pilotem szybowcowym na górze w Bezmiechowej

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za informacje, ale wiem ze moj model to wersja powojenna. Identyczna Salamandra jest w muzeum w Krakowie tylko bez klap do ladowania co oznacza ze jest skladana z dwoch tz. przedwojennej i powojennen. Nie jestem zwolenikiem budowania modeli 100% na podstawie orginalu, bo jak wiemy kazda mala reperatura i szybowiec wygladal juz inaczej niz orginal.

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.