Skocz do zawartości

WWS-1 Salamandra


krys1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Krzyś, na początek wielkie dzięki. Plany doszły i bardzo mi pomogą.

Sprawa druga:

Czy chcesz zostawić w tych barwach ?

Powiem szczerze, że efektownie to wygląda, ale nie zgodne z oryginałem. Zacytuję Ci opis z MODELARZA 6/2006:

"... Przedwojenne "Salamandry" malowane były na kremowo, później na biało-czerwono, tzn. części drewniane i kryte sklejką na czerwono, a pokrycie płócienne cellonowano. Na sterze kierunku lub na przodzie kadłuba nanoszono napis "Salamandra", a na sterze kierunku znak wytwórni, np. LWL lub oznaczenie "WWS-1".

Pierwsze powojenne "Salamandry" malowano na kremowo z czarnymi znakami rejestracyjnymi. "Salamandry 48" i "49" miały kolor pomarańczowy i czarne znaki rejestracyjne. Ciekawie pomalowano "Salamandrę 49" (SP-1045) - miała lewą połowę czerwoną a prawą białą. "Salamandry 53" malowano na jasno zielono, z tym że pokrycie płócienne było prawie białoszare. Taki kolor miał też blaszany przód kadłuba. Dysza Venturi ze słupkiem miała kolor srebrny. Na kadłubie nanoszono białe znaki rejestracyjne, a na niektórych egzemplarzach biały napis ukośny do osi kadłuba "Salamandra". Na końcowej górnej powierzchni lewego i dolnej prawego skrzydła były czarne znaki rejestracyjne. Wnętrze kabiny pilota malowano kolorem szarym."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie znam te wszystkie opisy, ale modelu nie robie na zadne zawody wiec zawsze sobie zostawiam maly procent na moje fantazje. Powiem szczerze, orginalny kolor mi sie nie podobal, co nie oznacza, ze nie mam budowac modelu. Co do orginalu wystarczyloby znalesc fotke gdzie nie byl malowany, zbudowac doklanie jak na orinalnej fotce i jest pelnowartosciowa makieta. Gdybysmy wszyscy budowali makiety jak podaja opisy, byloby po prostu nudne ogladanie zawsze tego samego modelu. Z moich danych, ktore znalazlem w necie, moj model bedzie piaty i na szczescie kazdy jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam, niestety choroba przeszkodzila mi w oblataniu modelu, wiec z powrotem do zdrowia zaczynam powoli prace nad pilotem. Testuje pare roznych rozwiazan budowy pilota, jestem juz prawie zadowolony z moich testow, musze jeszcze dopracowac powierzchnie koncowa i bedzie dobrze.

 

Glowy do robienia formy negatywnej:

 

Dołączona grafika

 

Biala glowa po wyjeciu z formy

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.