Skocz do zawartości

URSUS - do foto/video orania nieba :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Eksperymentował już ktoś ze zrobieniem dla ursusa klap? Mam fajną miejscówkę na FPV, ale lądowisko dość kompaktowe. Rozważam więc taką modyfikację mojego XXL.

Ja stosuję "hamulec" w formie lotek wychylanych do góry -działa. Można lądować na krótkich lądowiskach:

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi lotkami do góry?

Zmniejszasz w ten sposób siłę nośną a więc prędkość lądowania wcale się nie zniejsza, Dzięki hamulcom można za to szybciej zniżać lot - samoloty rejsowe używają hamulców gdy muszą szybko zchodzić.

Możesz dokladniej opisać jak to wykorzystujesz ?

Zasadniczo jest tak jak napisałeś.

Technikę tą stosuję podczas stromych/szybkich lądowań już "na prostej". W chwili uzyskania właściwej pozycji/prędkości na ścieżce lotki wracają na miejsce.

Wystawienie lotek do góry nie tyle powoduje zwiększenie opóru aerodynamicznego co zmniejszenie siły nośnej poprzez zrywanie strug w ich obszarze. Klasyczne klapy powodują wzrost oporu ale także wysklepienie profilu na bardziej nośny zmniejszając m.in. prędkość przeciągnięcia. Stosowanie klap do krótkich lądowań jest bardziej poprawne ale trzeba je mieć, tymczasem lotkami do góry można także osiągnąć "krótkie lądowanie" - tylko trochę inaczej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no niestety to nie tyle ułańska fantazja co strata sygnału wideo

 

nim złapałem ostrość w "normalnym" widoku Ursus zrobił już 3/4 figury

udało mi się ją dokończyć

 

niestety w "zbiornikach" wiało pustką wiec mimo dramatycznych zawołań kolegi: PULL UP! PULL UP! (podkolorowałem bo wołał: w górę, w górę!)

- nie miałem juz czym pociągnąć i spotkałem Matkę -Ziemię

 

szkody praktycznie żadne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam :)

 

Od dłuższego czasu śledzę ten wątek i kiełkuje w moim umyśle pomysł - Ursus XL miast Bety 1400 (oczywiście do FPV). Jednak Beta 1400 w ARTFie to nie jest jakaś straszna filozofia sklejania itp., natomiast z Ursusem to chyba trochę potrwa - i tu pytanie - ile ktoś z niewielkim doświadczeniem w montowaniu modeli będzie musiał poświęcić na budowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modeli będzie musiał poświęcić na budowę ?

To zależy jak długo schną kleje ;-)

 

Ja sklejałem Ursusa ok 2 tygodni. ale się nie spieszyłem. Myślę, że w ciągu tygodnia można go skleić.

 

do sklejenia URSUSA potrzebujesz:

- URSUS

- klej UHU poor do epp - 7 zł

- Cyjanakryl (wklejaine wzmocnień) - 6 zł

- zywica 5 min - sklejanie bagnetów i np skrzydła - 20 zł

- klej poliuretanowy duża paczka np soudal za ok 20 zł

- spraye do kolorowania na pomalowanie ursusa zużyłem 2 duże (pomarańcz i czarny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.