Skocz do zawartości

URSUS - do foto/video orania nieba :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

witajcie

 

wywlokłem tydzień temu Ursusa na Babią Górę :)

 

hehehe- "CO on tam niesie?! Wielki czarny trok na plecaku spędzał zmęczenie z oczu turystów... :)

 

poniżej efekt wycieczki.

Niestety od połowy zaparowała obudowa i z filmu klasy kamera gopro pozostały wspomnienia... :/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

właśnie dostałem od Ani zdjęcia z naszej wyprawy na B.Górę - w tym kilka z Ursusem w roli głównej;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i mały off topic:

zdjecia z mojej większej zabawki ;)

niestetey zrobione telefonem bo aparat zostal w samochodzie

znad Bielska było widać Sudety(!) i przedgórze Alp! :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega szacun z mojej strony. Od kilku lat odwiedzam Babią co roku zawsze 11 listopada i tylko w tym roku udało mi się wytrzymać na szczycie dłużej, niż 10 minut (było wyjątkowo ciepło jak na to miejsce o tej porze roku). Myślałem o tym, że to ciekawe miejsce do latania jakimś wytrzymałym szybowcem zboczowym (biorąc pod uwagę prędkości wiatru, jaki zazwyczaj tam wieje), bo miejsca do lądowania jest sporo i widok w stronę Tatr przepiękny, ale na myśl o staniu tam dłuższą chwilę w jednym miejscu z nadajnikiem w rękach szybko mi przeszło (nigdy w życiu nie wymroziło mnie w Tatrach tak, jak zazwyczaj przemarzam na Babiej). Twardziel z Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam

Mam ursusa rozpiętości 220 i mam ogromy problem z Wiotkością ogonka.

Wczoraj polatałem trochę wiało.

Gdy leciałem z wiatrem nawet na wyłączonym silniku ursus nabierał sporej prędkości a jego ogon wpadał w takie prze okrutne drganie że prawie nie dało się nim sterować. Ratowałem się zaciąganiem wysokości i utratą prędkości.

Model zrobiony jest zgodnie z instrukcja jednak wydaje mi się że ogon jest za elastyczny.

Czy macie (ludzie latający ursusami) podobne problemy i w jaki sposób można by je wyeliminować.

Na początku myślałem że mam za duże śmigło (11x5,5) i za dużo "wieje na ogonek"

Jednak wczoraj z wiatrem latałem na wyłączonym silniku a ogon jak wpadał tak wpada w wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U nas tez jest taki przeskalowany Ursus.Wiotki ogon to chyba nie jedyna jego wada. Ostatnio go ubilismy przy kolejnej, desperackiej probie ulotnienia. Mniejszy oryginal prawdopodobnie ma lepsze wlasciwosci lotne a proste przeskalowanie bez modyfikacji materialow konstrukcyjnych nie wyszlo najlepiej. Naszego, bedziemy jeszcze reanimowac ze sporym usztywnieniem, moze to cos poprawi. Jak nie, to pojdzie na sciane jako sliczny nielot dekoracyjny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

-czołem

 

jakos świat lepiej sobei chyba radzi z budową Ursusa niż rodacy ;)

co widac na rcgroups... :)

może mają lepszą znajomość z budowei modeli z epp i ich dodatkowym usztywnianiu

 

ponieważ mój staruszek cały czas w stanei lotnym, postanowiłem troche poeksperymentoweac z podwoziem

-ale takim które nie zwiększy zanadto oporów powietrza:

 

sklejeczki:

 

20131017_183207.jpg

 

20131017_195938.jpg

 

przygotowanei gniazd w belkach (będą wymagały pomocniczych usztywnieńz powodu podcięć pod koła):

20131017_205248.jpg

 

pomocnicze podwozie na miejscu:

20131017_205316.jpg

 

skrętne koło przednie:

20131017_205406.jpg

 

i na koniec całość gotowa do startu

20131017_205414.jpg

założenie jest takie aby podwozie służyło jedynei do staru: lądowanie na koło głowne - jak w szybowcu

 

 

film:

https://plus.google.com/photos/103764326109901912359/albums/5936381719796487553/5936381719933610514

 

 

 

to be continued ;)

Marek

www.napolskimniebie.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.