Skocz do zawartości

URSUS - do foto/video orania nieba :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ponieważ model jest projektowany pod platformę to mam parę pytań:

1. wyważenie modelu - czy da się wyważyć model gdy dołożymy mu na dziobie 300-1000g, jaki jest realny "załadunek" modelu "bez ołowiu"?

2. sztywność - czy po obciążeniu modelu, dajmy na to, ekstra kilogramem, w dynamicznym locie, najlepiej w niespokojnym powietrzu sztywność płatowca a co za tym idzie sterowność będzie wciąż zadowalająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

ad1. wyważenie: połowa komory znajduje się prawie że pod środkiem ciężkości a biorąc pod uwagę długość luku - z balansowaniem wagą i elementami nie powinno być żadnych problemów

 

ad2. sztywność i sterowność. do zwiększonej wagi o np kilogram potrzebny byłby chyba trochę mocniejszy napęd niż ten który mu wsadziłem, a przynajmniej większe śmiglo. Latam na dwóch spiętych ze sobą aku 3s 2200mAh. Wsadziłem mu też na próbę dwa takie same aku jako balast. Charakterystyka lotu się zaostrzyła ale dalej było ok.

Do dynamiczniejszych lotów pewnie lepiej sprawdziła by sie konstrukcja styrodur+cienka tkanina lub coś podobnego. Rozważam opcję wycięcia czegoś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Charakterystyka lotu się zaostrzyła ale dalej było ok.

Do dynamiczniejszych lotów pewnie lepiej sprawdziła by sie konstrukcja styrodur+cienka tkanina lub coś podobnego. Rozważam opcję wycięcia czegoś takiego

No to chyba słuszna koncepcja.

Zwykłe EPP jest fajne ale do czasu (czyt. rozmiaru/obciążenia/prędkości - potem zaczynają się schody)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak przedpremierowo:

 

na mojej jstronie, w dziale "do pobrania" powiesiłem instrukcję montażu Ursusa

 

mile widziane komentarze czy wszystko jest jasne

 

z góry dzięki :)

 

 

 

PS jutro może uda mi się wrzucić na aukcję pierwsze dwie wycięte sztuki - takie trochę testowe-ale zawsze to coś ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

wersja XXL nie będzie dużo dorższa: dojdą tylko dodatkowe końcówki skrzydeł- a więc ok 35-40PLN

 

z tym że NIE ZNAM JESZCE CENY BAZOWEJ MODELU

 

sztuka, a w zasadzie dwie sztuki które są na aukcji to na razie, dwa Rolls-Royce ;)

 

na sztuki produkcyjne niestety trzeba będzie jeszcze poczekać.

Duże zabawki - dużo pracy, a staram się żeby moje zestawy były dopieszczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

moze w week ud am isię w końcu dozbroić Ursusa w FPV i nim oplatac w takiej konfiguracji

 

póki co - relacja z montazu hiszpańskiej" wersji ;)

http://www.aeromodelismovirtual.com/showthread.php?t=7316&page=2

na drugiej stronie tego wątku cała masa zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.