Skocz do zawartości

Kupno Monitora LCD


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak. Na poczatku roku szukałem nowego monitora dla siebie. Kazdy monitor za 500zł w tym rozmiarze to był koszmar dla oczu - rozmyty obraz, jaskrawe kolory. Poczekałem troche, dołożyłem ze swoich i mam DELLa 2209WA. Można uznać, że to już naprawde ładnie świecący monitorek ;). Jade na radeonie 9550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak kolego: Dzisiaj kupiłem do firmy jakiś monitorek LG (oznaczenia nie pamiętam , podam jutro) wiem, że miał 22 cale i FULL HD... podłączyłem pod to laptopa i zaniemówiłem. Kolory, kontrast, plamka... coś pięknego. Wcześniej kolega kupił też LG oczywiście Full HD i tak samo super obraz, do niczego nie można się przyczepić. Moja babcia ma też LCD (LG) jako telewizor i też obraz jest ok. Dodam tylko, że jestem fotografem stąd jakość obrazu jest dla mnie bardzo ważna. Z czystym sercem polecam monitory LG w technologii Full HD i LED.

 

Dokładnie, jeśli ma się zepsuć to sie zepsuje, wszystko się psuje, zależy od partii.

 

Bardziej zależy mi na jakości, obrazie...

 

czy karta GF 7300GT uciągnie taki monitor w HD?

spokojnie pociągnie , mam w lapku jakąś słaba grafikę z przed dwóch lat i tak jak wcześniej pisałem, dzisiaj podłączyłem tego LG i obraz "miód'

 

W sklepie zapłaciłem za niego 700 zł , na allegro powinni być tańsze. 22 cale robi wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że jestem fotografem stąd jakość obrazu jest dla mnie bardzo ważna. Z czystym sercem polecam monitory LG w technologii Full HD i LED.

[...]

W sklepie zapłaciłem za niego 700 zł , na allegro powinni być tańsze. 22 cale robi wrażenie

Wybacz, ale jak na fotografa, to wymieniasz najmniej istotne dla obróbki obrazu parametry monitora :shock:

 

 

Grzechu, zwróć też uwagę, jak dany producent podchodzi do uszkodzonych pikseli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Serwis i pomoc techniczna, na których można polegać

Urządzenie 2209WA jest objęte 3-letnią usługą serwisu w następnym dniu roboczym, która można wydłużyć na okres 5 lat, z uwzględnieniem gwarancji Premium na panel firmy Dell. Gwarancja Premium na panel gwarantuje wymianę monitora w okresie objętym gwarancją w przypadku znalezienia chociaż jednego wadliwego piksela. Umożliwia także kontakt telefoniczny z działem pomocy technicznej firmy Dell w celu rozwiązywania problemów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i uzyskania potrzebnej pomocy."

 

Przydłuższy cytat nt gwarancji produktów dell.

 

Tutaj więcej: http://accessories.euro.dell.com/sna/products/wy%C5%9Bwietlacze/productdetail.aspx?c=pl&l=pl&s=dhs&cs=pldhs1&sku=198688

 

Brat jest z zawodu i z zamiłowania fotografem ślubnym i uważa, że jak za tą cene, monitor jest naprawde świetny. Nie powiem - też mi sie podoba ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale jak na fotografa, to wymieniasz najmniej istotne dla obróbki obrazu parametry monitora :shock:

 

Wybacz Grzechu za OT ;D

 

Ładziak: A jakie parametry monitora są najważniejsze przy obróbce obrazu?

Pytam z ciekawości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odpowiem za ładziaka -taki monitor, który oglądany pod dowolnym, dość dużym kątem (szczególnie od dołu), w granicach ok. 180stopni, daje jasny, nie ciemniejący obraz. Ale takiego nie kupisz za 500zł. I tylko takie nadaja się dla fotografa. Jak ocenisz prawidłową jasność na ciemniejącym obrazie. Takie monitory nadają się tylko jako zwykłe monitory do pracy z komputerem i do niczego więcej. W podanym zakresie cenowym, marka jest na ogół nie istotna-wszystkie mają matryce z jednej fabryki (nawet Sony to LG w tanich modelach) i wszystkie w związku z tym mają podobną jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.