Skocz do zawartości

Cessna 177 Cardinal


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, klap nie będzie więc temat klap uważam za zamknięty. Teraz poszukuję serw i chyba kupię te z 2 linku z mojego postu wyżej. Miał ktoś styczność z takimi serwami? I czy w ogóle się nadadzą do mojego modelu. Z Hobby City nie będę zamawiał, bo czas oczekiwania jest długi. Wolę np z allegro bądź z jakiegoś polskiego sklepu internetowego. Proszę o sugestie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Prace z kadłubem- ciąg dalszy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jak widać przód kadłuba już prawię skończony. Potrzebuję tylko 2 sprężynki rozciągliwe do przedniego podwozia, które jest skrętne. Nie chce bezpośrednio przykręcać do orczyka przy podwoziu bowdena, ponieważ mogłoby ulec zniszczeniu serwo przy lądowaniu. Dlatego orczyk będzie jakby zdublowany i do podwozia będą pociągnięte sprężynki, które miejmy nadzieję zamortyzują ewentualne ruchy przedniego koła na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji postępów nie edytowałem poprzedniego postu tylko napisałem nowy.

 

Dziś okleiłem częściowo kadłub. Nie jest on cały oklejony z racji, iż będą jeszcze naklejane inne kolory folii. Wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przymiarka silnika:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W następnym tygodniu myślę, że kadłub będzie oklejony w całości. Łącznik skrzydeł będzie skończony dopiero jak przyjdą serwa, które też zamówię w przyszłym tygodniu. jak się uda to pod koniec następnego tygodnia model będzie miał zamontowane serwa, miał finalne oklejenie i będzie czekał na baterię, regielek i odbiornik. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczaki z KFC ale ładnie!!

 

Obawiam się tylko o mocowanie silnika. Czy dobrze widzę że wręga do której jest przykręcony przyklejona jest na styk do tych dwóch sklejek??

Dobrze zauważyłeś, ale to była tylko przymiarka i silnik trzymał się na dwóch kroplach CA- w celach zdjęciowych ;) . Wymyślę jakieś mocowanie coby się to lepiej trzymało niż na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klap niestety nie zrobiłem, chodź z tym niestety z lekkim dystansem. Jeśli zdecydowałbym się na klapy model zapewne ważyłby około 1700 do lotu więc to było by już dość dużo, a powierzchnia nośna nie jest zbyt duża. Liczę na wagę 1500 może kilka gram więcej, ale nie dużo.

Co do oblotu- z tym niestety trzeba będzie poczekać. Brak funduszy (auto psuje się zawsze nie w porę i wypompowało mi $$ z kieszeni :evil: ). Wiadomo, będę chciał skompletować pakiet, regulator i serwa jak najszybciej, ale chcieć a móc to duża różnica- niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto " wakacyjne wypociny"- moje i kolegi kuba668- znanego z TEGO tematu

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

1 miesiąc i jakieś 2 tygodnie (wakacyjne), dzień w dzień z kilkoma wyjątkami tworzyliśmy to co widać na zdjęciach. Pozostało jeszcze kilka drobiazgów do ukończenia + wyposażenie. Tak że wakacje nie były spędzone przed tv i pc-tem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobię kopyto (steropian- najlepiej taki do liter co wycinają litery w firmach robiących reklamy- najlepiej odpadki ;) ). Ja obrabiam go potem obklejam papierem śniadaniowym i na to szpachla. Musi być papier bo szpachla samochodowa go "zeżre". Metodą formowania pod ciśnieniem zrobię przednią szybę i osłonę silnika.

I takie moje pytanie- wiecie gdzie można kupić przeźroczysty HIPS lub PET- w każdym bądź razie materiał na szyby i nadający się do vacum formingu? Grubość ok 0.8mm.

Mleczny jest dostępny na allegro ale przeźroczystego nie mogę nigdzie znaleźć. Zapewne któryś z modelarzy ma jakiegoś swojego dostawcę- mogę odkupić od kogoś z Was kilka arkuszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko do kolegi konstruktora. Moja Cessna ma kadłub wlaściwie na wykończeniu, więc postanowiłem troszkę poszperac w necie by znaleźc schematy malowania modelu. Ale wujek :google: niewiele mi pomógł :( . Skąd kolega brał te schematy? A może obkleił model wg własnego uznania lub na podstawie nielicznych fotografii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.