Skocz do zawartości

Li-ion w skrzynce startowej?


Adam P.

Rekomendowane odpowiedzi

Składam sobie sporą bateryjkę z ogniw laptopowych i wpadłem na pomysł-czemu by nie li-ion w skrzynce startowej? Żelówki są dość ciężkie, a w skrzynce są też inne graty, które trochę ważą.

Bateria 3S15P, którą poskładałem za 75zł(ogniwa panasonic):

wymiary: 165x70x75mm, pojemność ~18Ah, waga: 1kg.

Ta sama pojemność przy 2x mniejszych wymiarach, 6x mniejszej wadze i takiej samej(albo niższej) cenie. Jedyna wada, jaką zauważyłem, to konieczność posiadania ładowarki z balanserem. Chociaż z drugiej strony ceny ładowarek turnigy i HK(60zł+wysyłka) są chyba do przełknięcia.

Co sądzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie wydajnosć prądowa baterii ogniw - rozrusznik trochę szarpie amperów.

Czytałem opisy rozruszników, ale nigdzie nie jest podane jakie prądy potrafią brać. Chociaż by orientacyjnie.

A pomyślcie koledzy, dlaczego do tej pory takie zasilanie się nie upowszechniło?

Moim zdaniem przez (do tej pory) wysoką cenę ogniw i ładowarek. Ale technologia się rozwija, wszystko tanieje. Podobnie mogło być z napędem modeli. Po co wkładać drogie Li-xx skoro na starych, dobrych Ni-xx też lata?

Co do ceny, to za 75zł ciężko dostać nawet tanią baterię żelową podobnej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.