Skocz do zawartości

DLA 55, DLE 55 i inne klony, co warte i gdzie kupić?


witold_pi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Potwierdzam- opinie nie sa najgorsze, a jakos jednak ciut lepsza od DLE (sam mam DLA 112, jednak czekam na jakis model pod niego).

 

 

też mam DLA 112 i potwierdzam, jest rewelacyjny :D , a z tym modelem Boogie to jak chcesz pobawić się w puzzelki to mam zaprojektowanego EDGA 2600 specjalnie pod ten silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o ocenę UŻYTKOWNIKÓW a nie teoretyków ww. klonów, na DA niestety mnie nie stać jest jeszcze RCG 50 za 200$ w HC, a tak się zastanawiam czy jednak MVVS 35 plus kanister wystarczyłby do NORMALNEGO latania modelem 2,2m rozpietości, 7,5kg masy- z przeliczeń wychodzi ok 9-10kG ciagu statycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam MVVS i sobię chwalę benzynowe silniki.

35 ccm MVVS i 7,5kg spokojnie normalne latanie z prędkościa zapewne tak,

do figur bez prędkości może być mało

Pomyśl nad 50 ccm MVVS naprawdę jest warty swojej ceny

 

DA jest mocno przereklamowane, chińskie jak trafisz albo chodzi ładnie albo wymieniasz łożyska, zapłony w tych chińczykach to porażka w stosunku do zapłonów MVVS

 

Boogie - to czeka wszystkich prędzej czy później, reakcja alergiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu uzywalem L-285 i uczulenie wyszlo po 2-3 dniach pracy. W tym roku uzywalem RG L+L i niestety uczulenie tez wyskoczylo, ale po 10 dniach. Ale problemy z gardlem, ktore mialem podraznione, ciagnely sie przez poltora miesiaca.

 

Ja nie uwazam, ze DA jest przereklamowany-pali bez problemow i moj np. nie wymagal zadnej regulacji do bezproblemowej pracy. A problemy ktore sie pojawiaja sa normalne- w koncu to "zyjacy organizm",wiec ma prawo kaprysic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DLE-55 wylatałem tony paliwa i uważam , że to najlepszy silnik, kasuje wszystkie wyżej wymienione.

Pali od pierwszego ,ma niesamowity ciąg i zero problemów nawet jak nie jest do końca dobrze wyregulowany.

 

Tylko ten dźwięk ....

 

Silnik polecam z czystym sumieniem . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DLA-112 , ale co można powiedzieć o silniku, który wszedł kilka miesięcy temu do sprzedaży?

Oprócz tego , że jest ładny i błyszczący po wyjęci z pudełka (Mój ma datę produkcji 12.2009).

ZA wcześnie na opinie chyba , że pobieżne , no chyba , że ktoś już ma wylatane te 40 litrów paliwa. :shock:

Dl-50 też mam już długo i nie powiem dobry silnik, ale mocy wyraźnie mniej niż DLE-55.

 

Ponieważ DLA to to samo co DLE (klon klona robiony przez byłego podwykonawce DLE) to pewnie będzie to też super silniczek. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W uzupełnieniu tematu.

Po wylatanych 7 litrach paliwa mogę powiedzieć , że DLA - DLE różnice kosmetyczne na rzecz DLA( ładniejszy szlif) oraz zdecydowanie ładniejsze ale tak samo głośne tłumiki puszki.

Mój przelany DLA-112 kręci 6500 śmigłem Filala 27x10,a w locie dochodzi do charakterystycznego buczenia dla"przekręcanego" silnika.

Więc śmigło trochę przymałe.

Pali w/g zasady 3 na ssaniu i 2 na normie , jak ciepły to od pierwszego.

Ravena 10,5 kg targa po niebie jak zabawkę, coś pięknego.

Gdyby nie ten hałas, 2x większy niż w DLE-55. :jupi:

 

Jakby miał wytrzymać tak z 5 sezonów to dla mnie silnik rewelacja. :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam zastanawiam się nad silnikiem benzynowym,w HC znalazłem RCG 50 http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9616 , jako że gotówki nigdy za wiele więc pytanie, czy ktoś miał doświadczenia z tym silnikiem czy warto, miałem kupić DLE 55, ale nie ma go już z miesiąc na stanie a poza tym jest droższy więc proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad silnikiem benzynowym,w HC znalazłem RCG 50 http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9616 , jako że gotówki nigdy za wiele więc pytanie, czy ktoś miał doświadczenia z tym silnikiem czy warto, miałem kupić DLE 55, ale nie ma go już z miesiąc na stanie a poza tym jest droższy więc proszę o radę.

Może tu zobacz

http://allegro.pl/silnik-dle-55-i1401368680.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.