Skocz do zawartości

Piper Cub - trudne początki - Tarnów 2010


brachup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przedstawiam film z nauki latania moim małym piperkiem (rozpiętość 1520 mm - elektryk). Jest to mój pierwszy model z podwoziem. Jedyna wada modelu to były małe koła, przez które każdy start i prawie każde lądowanie kończyło się dachowaniem. Na szczęście koła wymieniłem i jakoś się lata ;-) Jak zobaczycie na filmie, model wykonuje zadania specjalne - wypuszcza skoczka spadochronowego (system desantowy mojej prymitywnej konstrukcji). Podczas nauki latania model nie ucierpiał, chociaż niektóre sytuacje wyglądały dosyć groźnie. Polecam film i czekam na opinie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli niedużo.

Pytałem, bo lądowanie jak MiGiem-21 czy innym żelazkiem: płasko, z dużą szybkością, jakby miał duże obciążenie powierzchni...

 

Ale lata :)

Lata całkiem fajnie jak widać na filmie. Nie wiem czemu musi mieć aż tak dużą prędkość do lądowania. Możliwe ze wynika to ze źle sklejonych skrzydeł ?? (skrzydła są sklejone idealnie prosto, a powinny być wychylone kilka stopni do góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze wynika to ze źle sklejonych skrzydeł ?? (skrzydła są sklejone idealnie prosto, a powinny być wychylone kilka stopni do góry).

To się nazywa wznios skrzydeł, albo jest na 0st. tak jak u ciebie albo do kilku stopni. to raczej nie wpływa na prędkosc lądowania - na filmie zawsze - często - złudnie jest duża :mrgreen: Może jednak lądowania były na zbyt dużym gazie(?) ale w końcu sam do tego dojdziesz. Najwazniejsze, że dalej masz czym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem takiego wrażenia. Owszem, jedno podejście szybkie, ale potem model zwolnił i usiadł z małą prędkością. Ale trudno jednak to ocenić na filmie.

Koledzy z lotniska również nie uważają żeby model miał za dużą prędkość do lądowania. Być może to jest jakieś złudzenie powstałe podczas kręcenia filmu.

 

Jakiego sprzętu używałeś do nagrań?

Film nagrywam kamerą SONY HDR-SR10E, a montuje programem ULEAD VIDEO STUDIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.