Skocz do zawartości

Guma do holu do szybowca


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko co do gumy do szybowca. Czy musi to być rurka lateksowa czy może to być np linka gumowa ze sklepu budowlanego chyba 6mm ?? Szybowiec to 220g 1,3m fling. W zestawie była rurka lateksowa 6x4, ale jest już zużyta i dziś podczas latania wiązałem ją chyba 6 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja modele o rozpiętości 2,5m i wadze 1,8kg holuje zestawem 30m gumy 10mm i 130m żyłki, ciągnie aż miło.

Do modelu o wadze 220g spokojnie starczy guma 3mm, zwróć jednak uwagę na rozciągliwość gumy, gdyż spotkałem się w sklepach z gumami bardziej i mniej podatnymi na rozciąganie. Na początek możesz zrobić hol z 30m gumy i z 80m żyłki, jak będzie dawał radę, to możesz zawsze dowiązać żyłki. Hol z gumy 6mm może być za dynamiczny i skrzydła modelu zaklaskają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę nie mam gdzie kupić takiej cienkiej gumy. w sklepie jest chyba tylko 6mm gumowa. Może skuszę się na rurke lateksową, bo raczej warto wydac pieniądze. A może jakąś inną gume polecilibyście na hol, oprócz tej linki gumowej z budowlanego i rury latexowej, najlepiej w jakim sklepie mógłbym taką gumę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.