Skocz do zawartości

Gdzie zdobyć blachę stalową 0,2mm?


Mikotaj

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebna mi blacha stalowa o grubości ok 0,2mm - 0,3mm. Chciałbym z niej zrobić zbiornik paliwa. W żadnym sklepie modelarskim nie znalazłem takowej blachy. Mam kilka arkuszy blachy mosiężnej 0,3mm, która jest o tyle fajna, że łatwo się formuje i bardzo łatwo ją lutować, ale mosiądz jest jednak cięższy od stali.

 

Cięcie puszek po konserwach nie wchodzi w grę, bo obecnie produkowane puszki mają ściankę z blachy lekko falistej, a poza tym grubszej niż wymagana, co w sumie dyskwalifikuje puszki jako źródło stali na zbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na blachy z puszek np po "pronto", odświeżaczach powietrza i innej maści "sprajach" ? Nie wszystkie są wykonane z aluminium (byćmoże nie jest to też blacha stalowa). Nie są karbowane, jedyna wada to nadruk.

 

EDIT

 

ALbo tu?

http://www.google.pl/search?hl=pl&source=hp&q=blacha+stalowa+0%2C2+mm&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha mosiężna i miedziana szybko pęka jako zbiornik (przerabiane wielokrotnie).

 

Poszukaj w hurtowniach lakierniczych są tam puszki z rozpuszczalnikami o poj. 2,5 l

zrobione z względnie prostej blachy ok. 03 mm.

Ja ostatnio wykorzystałem taką puszkę po rozpuszczalniku ze stolarni mojego Ojca.

Stolarnie to jest alternatywa tam na pewno mają takie puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje były malowane na blasze grubszej niż potrzebna, mam kilka w modelarni - organoleptycznie za grube, a dla dociekliwych mogę zmierzyć i podać grubość....ale dopiero we wtorek.

Puszki po paliwie do diesla, puszki po rozpuszczalnikach oraz prefabrykaty takich puszek, (mam nie wiadomo skąd takowe w pracowni chyba z metr kwadratowy tego będzie) to idealny materiał na zbiornik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Robiąc dzisiaj zakupy wrzuciłem do koszyka dwie puszki piwa FAXE. Szybki test magnesem w domu wykazał, że o ile wieczko puszki jest z aluminium, to bok i dno są stalowe. Zatem punkt dla meteora, tylko teraz mam problem co zrobić z dwoma litrami lagera ;-).

 

Jeszcze jedno pytanie mnie się nasuwa: co zrobić z nadrukiem? Zetrzeć papierem ściernym? Potraktować rozpuszczalnikiem do powłok lakierniczych? Nie przejmować się i złożyć zbiornik nadrukiem do wewnątrz?

 

Blacha mosiężna i miedziana szybko pęka jako zbiornik (przerabiane wielokrotnie).

 

A to ciekawe! Dlaczego tak się dzieje? Ja robiłem zbiorniki zawsze z blachy stalowej 0,2mm. Jakaż to właściwość mosiądzu powoduje, że pęka (stal jest bardziej krucha niż mosiądz)? Co jest przyczyną pęknięć? Bo przecież nie obciążenie... co mi przychodzi do głowy to wibracje od silnika, ale te też nie powinny mieć miejsca; nie wiem jak Ty, ale ja zawsze pomiędzy zbiornikiem a kadłubem dawałem podkładkę z takiej jakby gumo-gąbki (pocięta podkładka pod kolumny głośnikowe). Ale było to zmotywowane tym, aby się paliwo nie pieniło od wibracji a nie tym żeby zbiornik nie pękał ;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.