Skocz do zawartości

Smarowanie w 4-ro taktach.


Kretobójca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Marcinku spacjalnie dla Ciebie bo jesteś młody i po co masz żyć nieświdomy.

Jeśli mamy sprężone powietrze w którym znajduje się tlen i to powietrze ma temperaturę bardzo wysoką i do tego wtryskujemy czyste paliwo to po cholerę to ma się jeszcze mieszać.To po prostu się zapala.

 

Można powiedzieć myślenie na "Zdrowy Rozum" - Czegoś nie widać to tego nie ma.

Edit: zmieniłeś nie co treść swojej wypowiedzi. Teraz już chociaż paruje :devil:

 

dogrzewanie mieszanki do temp. zapłonu poprzez świecę

 

Ja nigdy się nie dowiem gdzie oni to wyczytali :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silnikach samozapłonowych i żarowych zapłon następuje pod wpływem sprężenia mieszanki . Taka jest roznica że w drugim przypadku dogrzewanie mieszanki do temp. zapłonu poprzez świecę

 

Sam sobie zaprzeczasz - czyli co następuję w silniku żarowym zapłon pod wpływem ciśnienia czy nie. Bo w pierwszym zdaniu piszesz że tak a w drugim że nie. Może się zdecydujesz jak to jest.

 

EDIT

Jeszcze raz może przypomnę

http://wapedia.mobi/pl/Silnik_spalinowy_tłokowy

http://wapedia.mobi/pl/Silnik_żarowy

http://wapedia.mobi/pl/Silnik_modelarski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie

Z Wikipedii

Skocz do: nawigacji, szukaj

 

Spalanie spirytusuSpalanie to reakcja chemiczna przebiegająca między materiałem palnym lub paliwem a utleniaczem, z wydzieleniem ciepła i światła. Paliwa i utleniacze mogą występować w trzech stanach skupienia: gazowym, ciekłym i stałym. Powszechnie dostępnym utleniaczem gazowym jest tlen zawarty w powietrzu. Utleniacze ciekłe i stałe są stosowane w silnikach rakietowych.

 

Często terminem tym określa się też procesy utleniania zachodzące w organizmach żywych (oddychanie komórkowe), mimo że nie towarzyszy temu żaden efekt świetlny.

 

Są trzy typy zapoczątkowania reakcji spalania:

 

zapłon - punktowy bodziec energetyczny (np. zapałka, iskra itp.)

samozapłon - ciągły bodziec energetyczny (np. strumień ciepła elementów grzejnych)

samozapalenie - proces samorzutnego zapoczątkowania reakcji spalania przy pomocy przemian zachodzących w samym materiale na drodze fizycznej i chemicznej.

Zależnie od zastosowanego materiału palnego wyróżnia się spalanie :

 

homogeniczne - charakterystyczne dla mieszanin gazów palnych, par cieczy z powietrzem.

heterogeniczne - dotyczy spalania ciał stałych, charakterystyczne jest żarzenie na powierzchni zetknięcia się ciała stałego z tlenem, przykładem jest spalanie węgla drzewnego, sadzy, niektórych metali.

homogeniczno-heterogeniczne - najczęściej występujące spalanie przejściowe, przykładem surowca jest węgiel kamienny.

W zależności od sposobu wymieszania paliwa z powietrzem wyróżnia się:

 

spalanie dyfuzyjne - występuje przy braku wstępnego wymieszania paliwa z powietrzem, tak spalają się ciała stałe, ciecze swobodnie parujące, czyste gazy na końcu palnika. Spalanie dyfuzyjne jest stosunkowo łatwo przerwać.

spalanie kinetyczne - spalanie homogenicznej mieszaniny paliwa (gazu lub par) z powietrzem, lub w przypadku pseudohomogenicznej mieszaniny np. pyłu ciała stałego lub mgły w powietrzu. Przerwanie spalania kinetycznego jest trudniejsze.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mój błąd polegał na tym że myślałem że to co napisane jest powyżej( ściągniete z Wikipedi) jest oczywiste dla każdego kto podejmuje temat spalania paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczony jest tak obszerny fragment z Wikipedii (byłbym ostrożny w traktowaniu Wikipedii jako ostateczny autorytet) , że nie wiem który to fragment ma wskazywać , że w dieslu pali się "czyste paliwo"? Bo kolega Marcin133 przytoczył konkretny cytat (na temat) , że tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda.Z tą mieszanką paliwową to przegiołem.Wiadomo jest że paliwo musi odparować i wymieszać z powietrzem by się zapalić to wydawało mi się oczywiste więc nie wspominałem o tym.Chodziło mi tylko i wyłącznie o to że w silniku wysokoprężnym wtryskiwane jest paliwo a nie mieszanka paliwowo-powietrzna.Mieszanka oczywiście powstaje w samej komorze spalania.Wstyd mi że tak to pogmatwałem że wyszło na to że pali się czyste paliwo. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanowiło mnie jeszcze jedno . Jak odpalamy silnik to podgrzewamy świecę . Ja mam układ z regulacja prądu i pytanie :

Jak ma sie temperatura świecy ( wartość pradu ustawionego przy rozruchu) do poprawnej pracy silnika .

"Ja nigdy się nie dowiem gdzie oni to wyczytali"

Ja to pamietam z politechniki a ze to stare dzieje to już nie pamiętam . Zauwazyłem jeszcze ze czasem coś ktoś pokręcił i już tak idzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Marcin, moderatorzy nie mają tematu w.... tylko że rozdzielić jeden temat na dwa to nie takie proste ponieważ po rozdzieleniu niektóre wypowiedzi mogą stracić sens.Druga sprawa jest taka że ja nie zawsze mam czas na moderowanie (zresztą możesz sam spróbować zostając moderatorem i zobaczyć jak to jest.Pozatym moderowanie forum do dośc rozległe zagadnienie a rozdzielanie jakiś tam tematów to kropla w morzu potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to pamietam z politechniki a ze to stare dzieje to już nie pamiętam.

Dobre :!: :rotfl:

 

No coż - niepamięć dobra na wszystko - podobno zdrowa psychika wyrzuca z pamięci przykre wspomnienia... :wink:

to był skrót myślowy ... miałem na myśli autorow i tytuły podręczników , skrypty itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zamknąć temat, bo zaraz wyniknie spór na temat moderowania tego forum.

Każdy, kto chciał coś powiedzieć już się wypowiedział. Pozostały pyskówki, które zajmują 3/4 objętości. Nie ma sensu dalsza merytoryczna dyskusja, bo i tak nikogo to nie interesuje. To nie jest nawet wątek, to śmietnik.

 

moderatorzy nie mają tematu w.... tylko że rozdzielić jeden temat na dwa to nie takie proste ponieważ po rozdzieleniu niektóre wypowiedzi mogą stracić sens.Druga sprawa jest taka że ja nie zawsze mam czas na moderowanie (zresztą możesz sam spróbować zostając moderatorem i zobaczyć jak to jest.Pozatym moderowanie forum do dośc rozległe zagadnienie a rozdzielanie jakiś tam tematów to kropla w morzu potrzeb.

Zacznij rozdawać krawaty za naruszanie regulaminu, to nie będziesz musiał rozdzielać tematów ani się tłumaczyć :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.