Skocz do zawartości

Prosba o pomoc w doborze smigla do funcupa


crazyd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

> Funcub

>

> Wingspan 1400 mm

> Overall length 980 mm

> All-up weight approx.1130 g

> Wing area (FAI) 38 dm2

> Wing loading min. 30 g / dm2

> RC functions Aileron, rudder, elevator, throttle, optional landing flaps

 

Silnik : Dualsky XM3542CA-6

 

Zasilanie : zippy light max 3s 4400 15c , 3s 3000 20c oraz 2x fullymax 2s 2200 25c

 

Jakie smiglo lub smigla beda optymalne dla takiej konfiguracji ? ( nie znam dokladnej wagi bo jeszcze go nie zlozylem )

 

 

Z gory bardzo dziekuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie da przepisu na "optymalne" śmigło, bo takiego przepisu nie ma. O doborze śmigła decyduje wiele czynników - waga modelu, typ silnika, przeznaczenie modelu, umiejętności pilota i wiele innych. Najlepiej kup kilka śmigieł w przedziale przewidzianym do danego silnika i lataj na każdym z nich. To, na którym będzie latało się najlepiej będzie śmigłem "optymalnym."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem pisać że crazyd jesteś optymistą jeżeli chcesz zakupić tylko jedno śmigło. Kup raczej po kilka tych 10-cio i 12 calowych i zobaczysz na których lepiej ci się lata.

14 calowych lepiej nie zakładaj bo możesz trawo za nisko przycinać :).

 

Edycja:

Tak raczej z ciekawości chciałem zobaczyć jak by wyglądał FunCub ze śmigłem 14 cali. Posłużyłem się ilustracją z instrukcji obsługi. Najlepiej oceń sam jakby to się sprawowało.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ale jeżeli można zapytać, gdzie i kiedy kupiłeś ten model. Szukam takiego, ale od dłuższego czasu się w Polsce nie pojawiają.

ja swojego kupiłem tu :http://www.vogel-modellsport.de/Flug-Modelle/Multiplex/Multiplex-Flugmodelle/Fun-Cub-Multiplex-FunCub-214243::3810.html , + przesyłka 16 euro ale dostałem jeszcze 5 rabatu :). Swoją drogą myślałem o 11/8,5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego kupiłem tu :http://www.vogel-modellsport.de/Flug-Modelle/Multiplex/Multiplex-Flugmodelle/Fun-Cub-Multiplex-FunCub-214243::3810.html , + przesyłka 16 euro ale dostałem jeszcze 5 rabatu :)

No to + info o cenie w sklepie, chyba wszystko wyjaśnia... tylko nie wiem, czy 5 euro, czy 5% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.