Skocz do zawartości

ił-2


mirolek

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ostatnie zawody ESA w tym roku mają być w listopadzie a patrząc na prognozy pogody może być w tym czasie sroga zima, przygotowałem sobie model w gustownym zimowym malowaniu ..... czyli białego Ił-a.

 

Model powszechny w spalinowym kombacie w ESA jakoś się nie przebił. Tym razem nie jest to zestaw od "uznanego producenta" a moje autorskie opracowanie wycięte na domowym ploterze przez zaprzyjaźnionego studenta.

 

Jak model będzie latał przekonam się w najbliższych dniach a dziś wygląda tak:

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5449

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5450

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą to też pewnie na śniegu ..... biały szturmowiec będzie niewidoczny dla wroga i dla pilota też :lol2:

 

- bardziej serio trochę danych:

rozpiętość 840 mm

długość 635 mm

waga do lotu z pakietem 1100 mAh - 360 g

 

wyposażenie przeniesione ze złomowanego Me-109 + jedno dodatkowe serwo na lotki

- trzy serwa SG-91

- regiel TP 20 A

- silnik Power HD 2826/12

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Mirek zaraz napisze, że model lata świetnie i w ogóle jest świetny. A ja chcę go uprzedzić i napisać, że ... to prawda :-) Dzisiaj widziałem Iła w akcji. Lata bardzo stabilnie, szybko, jest zwrotny, a po wyłączeniu silnika szybuje łagodnie, aż do przyziemienia. W związku z tym potwierdzam, to co Mirek napisze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostał mi już TYLKO IŁ-10 bo się właśnie wahałem którego zrobić ale ZAWALILI mnie NAPRAWAMI i składaniem zestawów a tu proszę WRÓG :twisted: nie próżnuje .

Na pewno lata świetnie Mirka Ił . Iły mają to COŚ w swojej konstrukcji i kształtach że często są wybierane na modele do combata spalinowego a teraz też będzie WALCZYŁ w zawodach ESA . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz też będzie WALCZYŁ w zawodach ESA

To prawda, będzie wałczył i będzie skuteczny :ble:

 

Na pewno Mirek zaraz napisze, że model lata świetnie i w ogóle jest świetny. A ja chcę go uprzedzić i napisać, że ... to prawda :-)

Cieszę się, że zgadzasz się z moją niewypowiedzianą opinią :lol2:

Wczoraj oblot był "na biegu" i pakiet został przyklejony taśmą ale model sprawdził się w 100%, jest zwrotny i szybki a przy tym bardzo pewnie się prowadzi. Różnicowe wychylenie lotek pozwala na ciasne i bardzo precyzyjne skręty

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5452

 

..... więcej nie będę się chwalił, zimowa ofensywa się zbliża :lol2:

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że kamuflaż będzie diabelsko skuteczny.... :devil:

Mirolek, zainstaluj sygnalizator zgubienia, hehe, bo po niespodziewanym lądowaniu w śniegu, resztę zawodów spędzisz błądząc po lotnisku za modelem, hehe.

I gratuluję kolejnego udanego modelu.:)

Niezupełnie - kabinkę będzie widać :devil: ( i po co On ją malował :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.