Skocz do zawartości

stusunek do tych wszystkich konkursów...


upgrayedd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, może ja jestem jakiś "inny", ale czy na całym forum tylko ja taki jestem?? Czy nikogo więcej nie irytują "akcje charytatywne" dla naszych kolegów z pfm?? Nie będę robił długich wywodów i zapytam się wprost: czy to jest fair?? Czy zebranie kumpli, którzy będą głosować za jednym uczestnikiem danego konkursu jest fair? Najświeższy przykład: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=33028 Wiadomo, o co chodzi. O głosy.

OK, rozumiem, ktoś na forum pokazał konkurs, w którym bierze udział jego "znajoma", nie mówi, która to, tylko by wybrać, tą, która się podoba. Lecz w ww. przykładzie link do konkursu jest wklejony tak perfidnie, jak na Polaka przystało, a tu cytat jeśli, ktoś nie wie, o co chodzi:

swoją drogą cwanie to zrobiłeś, że po kliknięciu w link od razu głos jest oddawany ;) Nie ma szansy się wycofać :)

To tak swoją drogą, teraz przejdźmy do sedna: jak wygląda mniej więcej przebieg takich konkursów?? A tak:

+1 :P

+ :)

I tak dalej, a później:

No Panowie. Basia jest na 3 miejscu :P

Postarajcie się

następnie:

+1. tylko 9 głosów różnicy :)

a na koniec:

Już nie ;) Zaraz będzie miała duuużą przewagę :mrgreen:

Tak, to jest schemat każdego takiego konkursu. Parę postów dalej wybija się jeden śmiałek, który piszę, co myśli:

To napewno wielka radość wygrać w nieuczciwy sposób...

Na to mu odpowiada Kalin, bo któż by inny:

Ale czy on każe komuś kliknąć ? Komu się spodoba ten kliknie ...

Odpowiem Ci dla odmiany cytatem:

swoją drogą cwanie to zrobiłeś, że po kliknięciu w link od razu głos jest oddawany ;) Nie ma szansy się wycofać :)

Myślę, że zrozumiecie mój powód irytacji. Mam też nadzieję, że temat nie wyląduje w koszu.

 

PS W jednym przypadku mój stosunek tego typu akcji jest inny. Był pewien konkurs, w którym uczestnicy ukazywali na filmikach swoje hobby. Nie pamiętam, kto ale dzięki naszym glosom wygrał i mógł opowiedzieć o modelarstwie w radiu, być może kogoś nim zarażając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steciu, sam to wymyśliłeś?

Jeżeli tak, to masz u mnie 1000% poparcia i bardzo dobrze, że o tym piszesz.

Widocznie z nami nie jest jeszcze tak źle, skoro młody człowiek zauważa i odważa się sprzeciwić zwykłej próbie oszustwa (to kliknięcie na prośbę kolegi z forum - od razu jako głos na +).

Często widzę takie tematy, ale nie wtrącam się, bo takie "wapno" jak ja ma przestarzałe poglądy i po prostu przechodzę obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steciu, sam to wymyśliłeś?

No raczej nikt mi nie pomagał.

Widocznie z nami nie jest jeszcze tak źle, skoro młody człowiek zauważa i odważa się sprzeciwić zwykłej próbie oszustwa (to kliknięcie na prośbę kolegi z forum - od razu jako głos na +).

I z moją wrodzoną skromnością powiem, że wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to mu odpowiada Kalin, bo któż by inny:

KaliN napisał/a:

Ale czy on każe komuś kliknąć ? Komu się spodoba ten kliknie ...

Bo któż by inny ? Na jakiej podstawie to napisałeś ? Napisałeś tak bo bardziej pasuje czy masz może jakiś do mnie żal o coś ?

 

Nikt tam nie każe nikomu klikać. Ja zobaczyłem i oceniłem czy chcę na nią zagłosować.

 

A mnie się koleżanka spodobała i podesłałem linka znajomym - czy jestem zły ?

Tak bandyta z ciebie... bo Ci się koleżanka spodobała :P

 

Stecio wprowadzi nam nowy regulamin :D mamy nowego admina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... kolejna wojna :D

To kolejny tasiemiec. Jaka wojna?! Z kim wojna?! Każde sprzeciwienie nazywane jest wojną, co jest właściwie wybuchem wojny.

 

Bo któż by inny ? Na jakiej podstawie to napisałeś ? Napisałeś tak bo bardziej pasuje czy masz może jakiś do mnie żal o coś ?

 

Nie udawaj, że nie wiesz, co chodzi. Napisałem o tym na sb na rcclub.

 

 

Nie mówię, że jesteście źli, mówię, że jesteście hipokrytami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa już wiem chodzi o to jak podałeś linka do sieci P2M ?

Nie wiem co tam potem pisałeś bo poszedłem na chwilę.

Ale już przynajmniej wiem co masz mi za złe. Rozumiem że będę u Ciebie teraz "tym złym" bo nie ściągnąłeś sobie czegoś z pirackiego serwera ?

 

Hipokrytami ? Piszesz do tych co rozsyłają takie linki czy konkretnie do mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego klikania - czy to jest złe? :)

 

A w takim razie co ze zniżkami na niektóre produkty w HC? Tamto też złe? :)

 

 

(Tak dla wiadomości: moje posty nie mają na celu zezłoszczenia innych userów i wywołania kolejnej burzliwej dyskusji. Po prostu chcę zapytać o o tym sądzicie. 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecio, popieram Cie, zwykle sam nie głosuję w takich konkursach i nawet nie czytuję tych tematów, no ale że nawet lubię Roberta (założyciela tematu ;) - choć osobiście go nie znam, postanowiłem że rzucę okiem).

 

Jest jak piszesz, cała ta akcja z konkursami - nie z tym czy tamtym, tylko ze wszystkimi tego typu, jest średnia, a patrząc na obiektywizm wyników - fatalna.

OK, rozumiem, ktoś na forum pokazał konkurs, w którym bierze udział jego "znajoma", nie mówi, która to, tylko by wybrać, tą, która się podoba.

To powinno znaleźć się w regulaminie forum "jeśli chcesz przedstawić na forum konkurs, to ma to wyglądać w taki właśnie sposób:..."

 

Wg mnie są dwa powody które powiedzmy w jakiś sposób pozwalają częściowo usprawiedliwić głosowanie tego typu:

- jest to tak zwana pierdoła, bo dziewczyny nie biją się o mistrzostwo świata w urodzie czy uśmiechu (to się chyba wybory Miss nazywa - tam to dopiero są przekręty)

- robi tak zdecydowana większość uczestników tego typu konkursów (ten punkt jest trochę sprzeczny moralnie z moim sumieniem, bo wiem że w sprawie typu pierdoła postąpię jakkolwiek, dla fanu, natomiast w sprawie wyższej wagi postąpię w zgodzie z sumieniem - może to wyglądać na świecenie złym przykładem :) )

 

 

swoją drogą cwanie to zrobiłeś, że po kliknięciu w link od razu głos jest oddawany ;) Nie ma szansy się wycofać :)

I choć nie spodobał mi się podstęp Roberta, nie zamierzałem robić z tego powodu problemu - bo jak już pisałem pierdoły nie są tego warte. Ale skoro już powstał temat - to nie mogę nie odpisać.

 

EDIT

 

A w takim razie co ze zniżkami na niektóre produkty w HC? Tamto też złe?

Sklep dobrze wie co robi - reklamuje swoje produkty i napewno zwiększa sprzedaż, a o to mu właśnie chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze poruszylo was to :) wiem moja wina.. takiego linka dostaelm od kolezanki i takiego wkleilem.. nawet nie zwrocilem uwagi ze po kliknieciu sam oddaje glos.. zwykle klikalem " jestem za"

 

sorki jeszcze raz... postaram sie jakos podmienic ten link.. jak tylko skminie jak :Pstrejla_u, dziekuje za dobre słowo ;p

 

 

 

edit: LINK JUZ POPRAWIONY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z tym tematem chodziło o zasadę. Konkurs najpiękniejszej w kole gospodyń wiejskich, czy jeszcze mniejszym okręgu, to i tak ten sam konkurs, w którym funkcjonują pewne zasady: te spisane i te wynikające z naszej natury. Jak ktoś ich nie ma - sorry jego problem. W końcu ta druga dziewczyna nie wpadła na pomysł zaproszenia całego forum do oddawania głosów na nią codziennie, albo jeszcze lepiej 100 razy dziennie po zmianie IP. O to mi w tym wszystkim chodzi. To nie jest jakiś konkurs na ilość użytkowników strony popierającej.

Wyjaśnię od razu dlaczego nazywam kogoś hipokrytą. Nie chodzi mi tu o konkretną osobę. Każdy widzi, że na naszym, jak i na innych forach, występuje grupka takich użytkowników lubianych przez niemal wszystkich. Tacy "fajni-najs" kolesie. I na naszym forum, które tak silnie wypiera się kolesiostwa, niejedni tej grupy fajnych wygrywają różne konkursy jeden po drugim. Nie dlatego, że mają talent, umiejętności, wygląd, nazywa się Asia, Kasia, Karolina, tylko dlatego, że wrzuciło zasrany link na forum i poprosiło kumpli o głosy (najlepiej codziennie). Tak jak Adam napisał:

To napewno wielka radość wygrać w nieuczciwy sposób...

 

No cóż, prosty sposób, prostych ludzi.

 

EDIT: stosuję się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz swój STUSUNEK w tym temacie?

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=274715#274715

Nie krytykuj to nie będziesz krytykowany.

Jak Pan zauważył tamten temat był w marcu. Zmieniłem do tego swój stosunek po ostanich wysypach tych konkursów. Ale również post kolegi karlem w tym temacie http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25516&postdays=0&postorder=asc&start=15 nie był bez znaczenia: "Może na zasadzie tak modnych ostatnio głosowań na filmy itp?

Zbierze się kolegów i zagłosują..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie opamiętajcie się, jak rejestrowałem się na forum to było ono fajne bez zbędnych kłótni, można się było pośmiać, pożartować, można by powiedzieć atmosfera jak między paczką dobrych kolegów. Nie wchodziłem na forum jakiś czas, jak wszedłem ostatnio przeczytałem parę tematów to widzę że pół forum żre się prawie na każdym kroku.

Jak tak dalej będzie to wcale się nie zdziwię jak forum kipnie śmiercią naturalna bo starsi użytkownicy będą się kłócić, a ja na miejscu nowych wcale bym do takiego towarzystwa nie przyszedł.

Wiec mówię jeszcze raz OPAMIĘTAJCIE SIĘ, dla naszego wspólnego dobra. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kolego gdzie tu widzisz kłótnię?

2. Wać mocium Panie czemuż mamy się opamiętać?

3. Cóż takiego STARZY czynimy wam złego MŁODYM? Hę?

4. Kolejny młody człowiek pisze byle pisać?

5. Koniec bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.