Skocz do zawartości

Licencje 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC

Życzę koledze satysfakcji z bycia Wicemistrzezem Polski w gronie 4 startujących , albo podobnej liczby zawodników... Osobiście wiekszą satysfakcję przyniesie mi bycie 4 wśród 50 czy 70-ciu tych bez licencji. Każdy ma prawo wyboru. Miłego życia w magicznym świecie AP pojedziesz na M.Ś bedziesz 156 na 156 z orzełkiem na klacie. Tylko jak już nawet zostanie szanowny kolega mistrzem prosze czuć sie mistrzem Polski "AP" czyli tych czterech .Ja może zostanę mistrzem "małej ligi" w oczach tych 70 ciu.

 

Zaręczam ( i mam świadków) że wielokrotnie sprzątałem śmiecie po imprezach modelarskich,(...).

I nie domyśla się kolega dlaczego tak jest z tym sprzątaniem to kolegę oświecę bo latając w gronie 4 czy pięciu licencjonowanych 80% takiej ekipy nadaje sie do sprzątania po zawodach rangi ME już nie wspomnę o MŚ A nazywanie zawodów w których startuje kilku zawodników z całej Polski Misrzostwami Polski a zwycięzce mistrzem jest odzwierciedleniem świetlanej przyszłości AP . W mojej okolicy w promieniu 10km mieszka wiecej latających F3F już nie wspomne o tym ze treningowo na klifie , czy naszych górkach jednorazowo trenuje więcej zawodników niż was lata w F3B czy F3J w tzw Mistrzostwach Polski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

kolega nie zrozumiał..

 

Swoje lata byłem zrzeszonym za przeproszeniem..." uczestnikiem" AP i jedyne co ta organizacja robiła to firmowała swoją nazwą działania innych nie dając nic w zamian . Bo nikt nie martwił się o nic nawet głupie taśmy odgradzające strefy i sektory trzeba było kombinować .. to samo paliki do nich . Aeroklub miał mieć - to był jego obowiązek - co i jak i skąd to już zarządu nie obchodziło .... bo zarząd jest od reprezentowania a nie od roboty ..

 

W innych sportach już dawno doszło do buntu . Zawodnicy dali sobie luzu a skoro wyjazdy i tak musi z przyczyn obiektywnych pokrywać jakiś sponsor to po co jeszcze brać sobie na garba pijawkę ?

Ba - były nawet pomysły w innym sporcie by zawodnicy oddawali na rzecz organizacji % od wygranych nagród.. na szczęście tamtego tworu już nie ma..

Wiemy jakie są realia w kraju i ja się ludziom nie dziwię że się buntują bo mają dość płacenia za nic .

 

każdy ma wybór i może wybrać świadomie czy chce płacić za fikcyjne przywileje czy za realną przynależność do organizacji która w razie potrzeby mu pomoże .

 

prosty przykład choć niezwiązany z modelarstwem - rejestrowałem jacht klienta 3 tyg temu w PZŻ i PRS rozmowy zaczynały się od słów :Czego?.....pan sobie życzy a zaraz potem jak z karabinu leciała seria opłat koniecznych by itd... jest nawet opłata od płacenia z kont zagranicznych pobierana przez urząd państwowy a nie przez bank!

Ostatecznie jednostka otrzymała rejestrację duńską - choć nigdy tam nie była . Wszystko załatwione miło sprawnie z taką pomocą że w naszych urzedach czy organizacjach powiedzieli by "ale klientowi w d.. wchodzą". I co jest jeszcze ciekawsze - rejestr razem z ubezpieczeniem wyszedł taniej niż w kraju . wszystko zgodnie z prawem bez naciągania

 

jak dla mnie to sentyment ograniczam do naleśników babci albo koleżanek z dawnych lat ..reszta to już bilans zysków i strat

 

dodam że startując w zawodach rangi krajowej czy międzynarodowej wiele organizacji obligatoryjnie obejmuje już od dawna zawodników i ekipy ubezpieczeniem OC i NW a nie słyszałem by modelarze byli objęci jakimś grupowym ubezpieczeniem OC zorganizowanym przez AP i podległe struktury . Wszystkiego nie wiem - może się coś zmieniło w tym temacie

Ja tam podchodzę już do tego na chłodno - ciśnienia mi nie podniosą nawet jak uchwalą podatek za oddychanie na lotniskach AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chwała i dozgonna wdzięczność funkcji " edytuj”, Co innego czytałem o północy w poście u kamyczka a co innego teraz widzę. Więc tak na szybko abym już za dużo nie utoczył piany z pyska. Hylę głowę przed wami i waszymi możliwościami. Tylko do losu mam żal, że urodziłem się na równinie. :cry:

Utopia masz rację, AP jest chore jak wiele innych instytucji w naszym kraju. Bez dwóch zdań konieczne są zmiany. Niestety nie można ich przeprowadzić rewolucyjnie gdyż krępuje nas gorset praw i przepisów. Na szybko to tylko można się obrazić i pójść w drugą stronę. Nie tylko trzeba zwalczyć opór ludzi związanych z Dużym lotnictwem, ale także temperować gorące głowy w naszym środowisku. Wojna tylko zostawia zgliszcza, negocjacje i rozmowy są długotrwałe, ale o wiele skuteczniejsze.

Co do żaglówki. Lepiej zarejestrować mikrolota w Czechach niż w Polsce lub mieć szybowiec z literą D- w rejestracji. Jest sławetny Państwowy Urząd Przeciwlotniczy, który skutecznie odstrasza większość śmiałków próbujących zrobić to w kraju.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cieszy mnie zmiana języka retoryki u kolegi i w tym wypadku całkowicie sie z nim zgadzam.AP jest chore już od wielu lat i kolejne zarządy traktują AP jak prywatny folwark nie licząc się nawet ze zdaniem swoich członków i wiele instytucji naszego kraju tag działa.Obywatel jest tylko balastem i zakłóca sielski spokój urzędnika zmuszając go do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Prawda jest taka że modelarze w Polsce dzielą się na dwie grupy: Tych co zawsze będą prowadzili kampanię swietlanej przyszłości modelarstwa w AP bo zależy im na powołaniu do kadry tudzież innych profitach za płaszczenie się w oczach ZAP.

Druga grupa to Ci ,którzy nie biorą udziału w kadreze , i ZAP mają dupoko w w głębie jak to napisal kolega Utopia bo mają honor i znają swoją wartość . Wracając do kolegów N.Z. prawda jest taka że AP nie może znieść że ktoś może latać robić wyniki sportowe a tych wyników nie mogą sobie przywłaszczyć działacze AP. Z czym polecą do ministerstwa jak nie będzie czym się pochwalić ? Jeśli ktoś chce znać prawdę to w większości przypadków wygląda ona tak modelarze zbudowali modele , wytrenowali sie , zapłacili za wyjazd na zawody znależli sobie sponsorów zrobili wyniki a działacze nie dość że przeszkadzali cały czas obdzierając ich z kasy za chęc do zrobienia wyniku to jeszcze na koniec rozgłoszą wszem i wobeć że to dzięki im zaangażowaniu Kowalski zrobił wynik. Jeśli chcecie chwalić się naszymi wynikami i liczebnością zadbajcie o to żeby choć wyglądało na to że wam na nas zależy nie ze względu na 120 , 180 , 200 czy 400 a może 1000 zł . Bo w tej chwili lecicie na naszą kasę jak tania pani z pod przygasłej latarni, a my dbamy o zdrowie i nie chcemy się zarazić jakimś tyfusem umysłowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znowu gadasz głupoty. Nie podoba się AP to idź w swoją stronę byle daleko. Jeżeli ciągle wykazujesz się taką energia pomówień i przeinaczeń to znaczy, że czujesz się niedowartościowany z jakiegoś powodu. Każdy myślący człowiek widząc, że głową muru nie rozbije zaczyna jej inaczej używać niż tylko, jako młotka.

Jesteśmy w tym AP beznadziejni głupi, zdziercy itp., itd. To zrób swój lepszy AP bis (lub inaczej nazwane) i przestań gardłować. Powodzenia. Krzykiem niczego nie zdziałasz i żadnych zmian nie wprowadzisz. Raczej większość ucieknie mając dość hałasu. I z kim zrobisz AP bis?

A tak a propos jak sobie wyobrażasz wprowadzenie zmian nie będąc członkiem Związku Sportowego? Nie należąc nie masz żadnego wpływu na zmianę polityki licencyjnej AP. Zostaje tylko gardłowanie. Już dwóch ministrów sportu połamało sobie zęby próbując wprowadzić zmiany w Polskim Związku Piłki Nożnej. To ty dasz sobie radę sam przeciw Prawu Polskiemu i Statutowi AP? Śmiem wątpić. No, ale próbować zawsze można.

Raczej w swojej działalności powinieneś myśleć jakby tu się u nas znaleźć, bo w 2012 z licencji będą nici. I pooglądasz sobie Eurotour F3F jako widz. Żaden Niemiec czy inostraniec niedopuści cię do zawodów, bo będzie brakowało ważnej licencji FAI. Nie są to pogróżki tylko szara rzeczywistość - od 01.01.2012 r.

Zajrzyj na Mlik - nowy regulamin i komentarze http://www.mlik.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=1055&start=75

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mam tylko jedno "ale" dlaczego myślę jeszcze o licencji w tym roku. To Eurotour za płotem, na naszych górkach. Dodam że Eurotour organizowany w całości przez członków F3F 3Citiy Team. Jedno co zrobił jak dotąd AP żeby ta impreza się odbyła to wpisanie jej do kalendarza. Całość i ogrm pracy przy takich zawodach to zaproszenie zawodników, oprawa medialna, informacja, ugody z właścicielami miejsc do latania. To jak by strona formalna. Do tego dochodzi praca ludzi na górkach czyli sprzątanie, koszenie, wycinanie czyli ogólnie ogrodnicza część zawodów. Gdyby nie było tych zawodów to już dawno bym podziękował, ale to ze jeszcze tego nie zrobiłem to tylko czas który pierwszy odpuści. Ja na chwilę obecną na 85 % odpuszczam i nie będę sponsorował czegoś dla idei.

 

Chciał bym przypomnieć podstawową zasadę wielkiego biznesu i skierować ja da zarządu AP

"Lepiej zarobić złotówkę od milionów niż milion od jednego."

 

Moje motywacje są proste, nie ma kadry narodowej F3F i nigdy nie było.

Z mistrzami polski latam na co dzień więc mam dobre porównanie i rywalizacja to co weekend po kawie. Kamyczka zaproszę sobie na piwko i tez polatamy na zawodach, bo przypomnę ze to ścisła krajowa czołówka F3F i nigdy lepszych zawodników nie było. Kamyczkowi pewnie było by żal kontaktów z kolegami Czechami i ich zawodów.

Ale po co wydawać kasę swoją na modele, wyjazdy, treningi, zawody skoro i tak nie można mówić o kadrze Polski na mistrzostwa świata ?

A fakty są proste i wynikają z historii F3F w Polsce. Nie ma lobby, nie me chętnych na ciągnięcie tematu w komórce centralnej, a jak już coś jest to gładzi się ludzi i sponiewiera. A przykłady są w sławnych nazwiskach czołowych zawodników Polski F3F z którymi mam przyjemność latać na co dzień i pić wyśmienitą kawę opluwając system.

 

Zatem drogą do likwidacji zapału i chęci rozwoju WSZYSTKICH klas modelarstwa w kraju jest droga już wyznaczone przez Zarząd. Tylko patrzeć jak inne klasy jak pisze Kamyczek tak zniknął, z kolesiowymi mistrzostwami w 5 osób.

 

Na 2012 nie planuję zakupu licencji, a na bieżący rok poczekam na decyzję swojego sumienia i ambicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Pawle z radością przyjadę z kolegami na Klif na zawody "małej ligi F3F" lub jak kto woli mistrzostwa klifu F3F. Nie sztuka być lwem w stadku baranków ,sztuka być królem w stadze lwów... Dla mnie ważniejsze jest z kim się wygrywa i z kim się lata nie czy ma się tytuł Mistrza AP wśród 5ciu startujących w tym 3 z łapanki przed zawodami ...Wracając do zawodów. My zaprosimy kolegów na Memoriał Józefa Grochota do Jeleniej Góry a koledzy z Bielawy na Bielawę 2011. Oczywiście bez konieczności oglądania licencji AP i słuchania jaki to AP dobroduszny dla nas... Ps do kolegów z Czech też pojedziemy z licencją FAI z początkiem CZ , SK lub dowolną inną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wreszcie konstruktywna odpowiedź. Jesteśmy w EU. Lepiej nam jako Czech lub Słowak to tam migrujemy. Za kilka lat bez problemów będzie można latać w kadrze Polski z licencją wykupioną nawet na Malcie.

Proszę zapoznać się z dokumentem: KOMUNIKAT KOMISJI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, RADY, EUROPEJSKIEGO KOMITETU EKONOMICZNO-SPOŁECZNEGO I KOMITETU REGIONÓW - Rozwijanie europejskiego wymiaru sportu z dnia 18.01.2011

http://aeroklubpolski.pl/aktualnosci/strona_glowna/komunikat_komisji_do_parlamentu_europejskiego__rady__europejskiego_komitetu_ekonomiczno_spolecznego_i_komitetu_regionow/

Punkt - 4.3 Swobodny przepływ a narodowość sportowców

Jeżeli Unia przegłosuje dokument o takim lub podobnym brzmieniu to doprowadzi to automatycznie do zmian w prawie polskim. A teraz jest tak jak jest.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Panowie to chyba już konieć dyskusji bo poczytajcie nowy regulamin wydawania licencji ,który wbędzie obowiązywał w 2012 więcej na mliku .

 

Osoba ubiegająca się o wydanie LSFAI musi być członkiem klubu sportowego,

posiadającego licencję klubu sportowego w dyscyplinie sportu lotniczego, dla jakiej

ma być wydana LSFAI.

pozdrawiam

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Grześ dla ciebie może tak jak wolisz być lwem... . Dla nas wygląda to tak rozegramy naszą imprezę w 50 wyłonimy czołówkę której "wybaczymy i zasponsorujemy członkostwo w AP na rok" w liczbie odpowiadającej reprezentacji F3F kalkulacja 180 na 50=3.60zł/na osobę tyle dostanie AP w przeliczeniu na naszych zawodników... W MP F3F AP wystartuje tych 4 zawodników z naszej czołówki ;) Nasza propozycja jest taka 24zł rocznie składki na AP Plus 40 za licencje . I macie jakąś kasę inaczej dostaniecie 720 zł i 3 licencje na 50 o ile nikt z tych co wygrają nie stwierdzi że ma Wasze mistrzostwa bonusy i reprezentacje w czterech literach ... A żeby było jasne ME i MŚ są zapewne raz na 4 lata więć kwotę należy podzielić na 4 ;). Pełna satysfakcja gwarantowana gratulujemy ZAP swietnej decyzji ....

 

ps. Trwają już rozmowy na temat organizacji zawodów F3F poza AP i bardzo prawdopodobne staje się moje rokowanie co do ilości licencji które wyda AP dla modelarzy z tej kategorii . Zachęcam więc kolegów z innych klas do racjonalnego wykorzystania własnych środków i nie dawania przyzwolenia na nabijanie modelarzy w przysłowiową butelkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.